Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Таблети за плакнење на уста

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Сакате да пробате нешто ново? Како ви звучи цврст исплакнувач на врвот од вашиот јазик кој ќе се растопи како шумлива топка во вашата уста и ќе ви даде исклучителна свежина и вкус!

LUSH ви претставува нови различни испирачи за уста со разни бенефиции.

 • Cre'me de Menthe накратко

  Cre'me de Menthe

  таблети за плакнење на уста

  Дупла доза ледена свежина во устата! Кристали од мента и масло од пеперминт ке направат експлозија од ледена свежина во вашата уста додека јаболковата и лимоновата киселина сочно ке се распрскаат во устата давајки ви чувство за паметење.

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Pan Galactic Gargle Blaster накратко

  Pan Galactic Gargle Blaster

  таблети за плакнење на уста

  Голем чекор за човештвото. Оваа планета има... Всушност имаше проблем: повеќето од препаратите за испирање уста беа досадни. Имаше голем неистражен простор и единствениот начин беше да се бара инспирација од неоткриениот простор околу Земјата. Зрак од масло од лимон освежува, кининот дава вкус на испирањето уста како да пиење разладувачка чаша тоник, а анасонот и многу меурчиња даваат чувство на устата кое нема да го заборавиш. Ако во моментов не се забавуваш со обичните форми на живот, навистина вреди да автостопираш надвор во орбитата и да го пробаш Pan Galactic Gargle Blaster. По миењето на забите со паста за заби или прашок за миење заби, изгрицкајте една таблетка и напијте се малку вода. Исто така можеш да пуштиш една таблетка во мала количина вода и да ја исплакнеш устата. Може да се користат во текот на денот секогаш кога сакаш орално освежување. Таблетките за испирање уста се одличен чекор во рутината на одржување хигиена на уста и наутро и навечер.  Секако, не заменуваат миење на забите со четка за заби и поминување со конец за заби. Па, секогаш чисти ги забите со соодветен производ пред да ги употребиш нашите таблетки за испирање уста. 

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Ugai накратко

  Ugai

  таблети за плакнење на уста

  Гаргара! Оаза од зелен чај и сол те очекува. Инспирирани од јапонската традиција на гаргара за здравје и виталност, овие мали таблетки се полни со интересен хербален вкус, а притоа длабински чистат и ја смируваат устата. Антибактериското чајно дрво и морска сол даваат свежина, а зелениот чај дава свеж вкус.  По миењето на забите со паста во цврста форма или пудра за миење на заби, лапни една таблетка и пивни малку вода. Изгрицкај ја таблетката и прошетај ја водата низ уста. Исто така можеш да раствориш таблетка во мала количина вода и така да ја исплакнеш устата.  Може да се користи во текот на денот кога и да ти треба освежување. Таблетките за испирање уста се одличен чекор во рутината за одржување на хигиена во устата и наутро и навечер. Но, не заменуваат четкање на забите. Па, секогаш чистете ги забите со производ соодветен за таа употреба - како нашите пасти за заби во цврста форма и пудрата за миење на заби. 

  наскоро

  495MKD / 50g