Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Jelly маски за лице

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Just to Clarify

  Ivana

  Jasno e se! Samo ako znaete sto sakate. I vasata koza ke vi bide blagodarna koga ke ja pocastite so ovoj ekstra osvezuvacki podarok. Ljubovta sekogas gi razjasnuva nestata:))

Кога се работи за маски за лице, Jelly маски веројатно не е првото нешто што Ви паѓа на ум...

Морските алги се познати по своите смирувачки и хидрирачки квалитети, ќе ги најдете во нашите шумливи купки, желеа за туширање и во негата за коса. Но, дојде време за морските алги да заземат централна позиција во новите маски кои се полни со сочен микс на хидрирачки екстракт од карагенен, свежи овошја и глини кои длабински чистат. 

Бидејќи се полни со висока концентрација на природни состојки, а тоа подразбира многу овошки кои пливаат во базата од екстракт од карагенен, овие маски имаат кремаста и богата текстура.

А, ако може да има нешто подобро, а може - нивната иновативна self-preserving формула подразбира дека покрај тоа што се полни со свежи состојки, овие маски не содржат никакви синтетички конзерванси.

 • 1000 Millihelens накратко

  1000 Millihelens

  Jelly маска за лице

  Не, не е мит!   Кожата која ја посакувате е возможно да се постигне со свежиот сок од јаболки кој е разведрувачки и богат со ензими, во комбинација со тонирачкиот зелен чај. Верувајте на оваа маска со антиоксидантно и антибактериско делување. Маслото од сицилиски лимон и маслото од бразилски портокал помагаат да се разведри кожата, а нероли ќе Ви го поправи расположението.

  наскоро

  595MKD / 65g

 • Birth of Venus накратко

  Birth of Venus

  Jelly маска за лице

  Кога сакате да се чувствувате како да тек сега сте се родиле   земете го ова ремек дело кое делува балансирачки на кожата. Свежата морска вода тонира и освежува, маслото од лаванда смирува, а апсолутот од рози смирува и балансира. Гелот од карагенен кој го добиваме од морски алги интензивно ја омекнува и ја остава кожата неодоливо мека на допир.

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Bunny Moon накратко

  Bunny Moon

  Jelly маска за лице

  Кога ќе погледнете кон Месечината, што гледате? Некои луѓе гледаат лице, некои змеј, а некои зајче.  Кога посакувате мека и на допир нежна кожа, ова зајче е за Вас! Медот делува антисептички и хидратантно, маслото од рози помага да се смири и избалансира кожата, додека пак инфузијата од камилица и невен ја смируваат кожата. Допир на нежна ванила и смола од бензоин помага да се чувствувате удобно во својата кожа. Ќе бидете среќно зајче со смирена и чиста кожа!

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Fomo накратко

  Fomo

  Jelly маска за лице

  Не се плашете дека би пропуштиле прекрасно чувство на кожата со оваа мала убавица.   Нежната глина каламин во прав смирува, додека апсолутот од рози балансира за завидно чиста кожа. Допирот од нероли го изедначува тенот и предизвикува чувство на драгоценост.

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Just to Clarify накратко

  Just to Clarify

  Jelly маска за лице

  Да ги разјасниме работите.   Папајата бога со ензими разведрува. Стеблото од бамбус ексфолира. Маслата од грејпфрут и бергамот го подобруваат расположението. Свежиот сок од портокал ги буди сетилата.

  Достапен

  595MKD / 65g