Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Маски за лице

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Just to Clarify

  Ivana

  Jasno e se! Samo ako znaete sto sakate. I vasata koza ke vi bide blagodarna koga ke ja pocastite so ovoj ekstra osvezuvacki podarok. Ljubovta sekogas gi razjasnuva nestata:))

 • Mask Of Magnaminty

  Ivana

  Slobodno koristete ja koga bilo vo tekot na denot. Sovrsena e:))

Добијте сјајни резултати со маски направени од свежи овошја, зеленчуци, путери, глини и најдобрите есенцијални масла. 

Секоја состојка е специјално одбрана поради нејзиниот ефект. Затоа без разлика какви се потребите на вашата кожа ние имаме соодветна маска.

 • 1000 Millihelens накратко

  1000 Millihelens

  Jelly маска за лице

  Не, не е мит!   Кожата која ја посакувате е возможно да се постигне со свежиот сок од јаболки кој е разведрувачки и богат со ензими, во комбинација со тонирачкиот зелен чај. Верувајте на оваа маска со антиоксидантно и антибактериско делување. Маслото од сицилиски лимон и маслото од бразилски портокал помагаат да се разведри кожата, а нероли ќе Ви го поправи расположението.

  наскоро

  595MKD / 65g

 • Birth of Venus накратко

  Birth of Venus

  Jelly маска за лице

  Кога сакате да се чувствувате како да тек сега сте се родиле   земете го ова ремек дело кое делува балансирачки на кожата. Свежата морска вода тонира и освежува, маслото од лаванда смирува, а апсолутот од рози смирува и балансира. Гелот од карагенен кој го добиваме од морски алги интензивно ја омекнува и ја остава кожата неодоливо мека на допир.

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Bunny Moon накратко

  Bunny Moon

  Jelly маска за лице

  Кога ќе погледнете кон Месечината, што гледате? Некои луѓе гледаат лице, некои змеј, а некои зајче.  Кога посакувате мека и на допир нежна кожа, ова зајче е за Вас! Медот делува антисептички и хидратантно, маслото од рози помага да се смири и избалансира кожата, додека пак инфузијата од камилица и невен ја смируваат кожата. Допир на нежна ванила и смола од бензоин помага да се чувствувате удобно во својата кожа. Ќе бидете среќно зајче со смирена и чиста кожа!

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Cup o' Coffee накратко

  Cup o' Coffee

  маска за лице и тело со пилинг

  Го сакаш ли интензивно?   Веднаш зад аголот има виножито на небото. Па, ајде да испиеме уште една чаша кафе и да изедеме уште едно парче торта! Ако не можеш да одолееш на силно, темно кафе кое стимулира, тогаш дај шанса на оваа маска полна кафе. Разбуди се и нахрани ја кожата со богата арома на свежно направено кафе. Екстракт од печено какао, масло од ветиверт и масло од коријандер се измешани за да создадат мирис кој опојува.  Нанеси ја на целото лице и телото, остави ја 10-15 минути и истриј со топла вода, па измиј ја.

  Достапен

  695MKD / 150g

 • Fomo накратко

  Fomo

  Jelly маска за лице

  Не се плашете дека би пропуштиле прекрасно чувство на кожата со оваа мала убавица.   Нежната глина каламин во прав смирува, додека апсолутот од рози балансира за завидно чиста кожа. Допирот од нероли го изедначува тенот и предизвикува чувство на драгоценост.

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Just to Clarify накратко

  Just to Clarify

  Jelly маска за лице

  Да ги разјасниме работите.   Папајата бога со ензими разведрува. Стеблото од бамбус ексфолира. Маслата од грејпфрут и бергамот го подобруваат расположението. Свежиот сок од портокал ги буди сетилата.

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Mask Of Magnaminty накратко

  Mask Of Magnaminty

  маска за лице и тело со пилинг

  Mask of magnaminty e маска од билки кои не само што инзвонредно ќе ја исчистат и смират вашата кожа туку и ќе ви дадат одлично чувство на свежина.    Нанесете ја маската, оставете ја да делува 15 минути, потоа нежно измасијта је со влажни раце и на крај исплакнете ја.  Една од важните работи за ова маска е тоа што лесно се размачкува на кожата а тоа ја прави погодна и за нанесување на иритирана или чувствителна кожа. Тој ефект се постигнува со : бентоин гелот, талк, каолин (глина за смирување на црвенила и иритации) и растителен глицерин. Внатре содржи уште и мелен азуки грав и семе од ноќниче кои ќе ја исчистат кожата за неколку минути и при отстранувањето на маската ќе ја исполираат кожата, ќе направат нежен пилинг отстранувајчи ги мртвите клетки. Внатре додадовме и мед кој ќе ја исхидрира кожата а во исто време и ќе делува и како антисептик. Маслото од пеперминт е ставено за да ја зголеми циркулацијата и да предизвика чувство на ладење а маслото од невен, хлорофилинот и ванилата дополнително ќе ја омекнат кожата и ќе ги смират црвенилата и иритаците.

  Достапен

  695MKD / 125g