Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Маски за лице со пилинг

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Mask Of Magnaminty

  Ivana

  Slobodno koristete ja koga bilo vo tekot na denot. Sovrsena e:))

 • Cup o' Coffee накратко

  Cup o' Coffee

  маска за лице и тело со пилинг

  Го сакаш ли интензивно?   Веднаш зад аголот има виножито на небото. Па, ајде да испиеме уште една чаша кафе и да изедеме уште едно парче торта! Ако не можеш да одолееш на силно, темно кафе кое стимулира, тогаш дај шанса на оваа маска полна кафе. Разбуди се и нахрани ја кожата со богата арома на свежно направено кафе. Екстракт од печено какао, масло од ветиверт и масло од коријандер се измешани за да создадат мирис кој опојува.  Нанеси ја на целото лице и телото, остави ја 10-15 минути и истриј со топла вода, па измиј ја.

  Достапен

  695MKD / 150g

 • Mask Of Magnaminty накратко

  Mask Of Magnaminty

  маска за лице и тело со пилинг

  Mask of magnaminty e маска од билки кои не само што инзвонредно ќе ја исчистат и смират вашата кожа туку и ќе ви дадат одлично чувство на свежина.    Нанесете ја маската, оставете ја да делува 15 минути, потоа нежно измасијта је со влажни раце и на крај исплакнете ја.  Една од важните работи за ова маска е тоа што лесно се размачкува на кожата а тоа ја прави погодна и за нанесување на иритирана или чувствителна кожа. Тој ефект се постигнува со : бентоин гелот, талк, каолин (глина за смирување на црвенила и иритации) и растителен глицерин. Внатре содржи уште и мелен азуки грав и семе од ноќниче кои ќе ја исчистат кожата за неколку минути и при отстранувањето на маската ќе ја исполираат кожата, ќе направат нежен пилинг отстранувајчи ги мртвите клетки. Внатре додадовме и мед кој ќе ја исхидрира кожата а во исто време и ќе делува и како антисептик. Маслото од пеперминт е ставено за да ја зголеми циркулацијата и да предизвика чувство на ладење а маслото од невен, хлорофилинот и ванилата дополнително ќе ја омекнат кожата и ќе ги смират црвенилата и иритаците.

  Достапен

  695MKD / 125g