СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Балзами за уста

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Black Rose накратко

  Black Rose

  обојувач на усни

  Споделувајте маѓепсувачки бакнежи!!!

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Buttered Brazils накратко

  Buttered Brazils

  балзам за усни

  .

  Достапен

  495мкд / 12g

 • Honey Trap накратко

  Honey Trap

  балзам за усни

  Овде имате се што ви е потребно да вовлечете некој во вашата медена стапица. Кога треба да ги поправите испуканите и суви усни - зошто тоа да не го направите со нашиот десерт од бело чоколадо и вкус на мед? Ние внатре ставивме се што ќе помогне за смирување, хидратација и заштита на сувите усни. Овесното млеко ја лекува и смирува кожата и основното ткиво, бадемовото масло, органското маслиново масло, шеа путерот и маслото од пченични никулци се смирувачки и навлажнувачки ќе го вратат животот на сувите усни и ќе ги направат еластични и мазни. Карнауба и канделила восокот ќе потопат со влажност а белата чоколада покрај тоа што дава неодолив вкус и мирис содржи какао путер кој дополнително ќе ги омекне усните. Апсолутот од ванила и маслата од пеперминт и сладок див портокал го заокружуваат вкусот на овој медов балзам кој од усните ќе направи десерт за бакнување. Сајмон го измисли овој мирис откако изеде многу скапи, различни желеа. Тој сеуште оди на фитнес да ги потроши калориите. Но неговата жртва ни подари неодолив вкус кој е без калории.

  Достапен

  495мкд / 12g

 • It Started with a Kiss накратко

  It Started with a Kiss

  обојувач на усни

  Најубавите приказни секогаш започнуваат а понекогаш и се завршуваат со бакнеж кој го менува животот! Овој балзам за усна е толку заносен, што ќе се најдете во ситуација како ликовите од бајките да неможете да одолеeте на искушението на црвенoто јаболкo. Покрај тоа содржи и бело чоколадо и зачински цимет, но тоа не е се, додадовме и малку црвена боја за вашите усни да бидат максимално привлечни.

  Достапен

  495мкд / 4g

 • Key Lime Pie накратко

  Key Lime Pie

  балзам за усни

  Балзам за усни со 20 специјално одбрани состојки. За усни вкусни како колачиња... Овој заносен цитрусен десерт преполн е со освежителни цитрусни масла и закрепнувачки путери. Благо нанесете го и ќе добиете меки и навлажнети усни. Пакувањето е погодно за патување така што постојано ќе имате хидрирани и негувани усни. Помеѓу останатите состојки содржи и арганово масло, масло од лајм и масло од сицилијански мандарини. Аргановото масло се добива како производ од зрната на плодот на аргановото дрво. Содржи витамин Е, феноли,каротен, скуалин и масни киселини. Традиционално се користи во третманите за лице како и во шампоните и регенераторите за коса. Полно е со витамини и антиоксиданти.   Маслото од зелен лимон се користи за чистење тонирање и подобрување на циркулацијата. Исто така поради освежителната цитрусна арома го подобрува и расположението. Големата количина на витамин Ц му дава антибиотски и антиоксидантни својства и ја штити кожата од загадување и сонце. Употребуваме органски зелени лимони од Мексико кои не се третирани со пестициди и други хемикалии . Маслото се добива со ладно цедење на кората од лимонот. Плодот се бере додека има зелена боја и не е созреан, така тој има поголема киселост и количина на шеќер од лимоните. 

  Достапен

  495мкд / 12g

 • Lip Servis накратко

  Lip Servis

  балзам за усни

  Итна помош за сите љубовџии! Многу одамна кога ја започнавме нашата LUSH авантура Lip servise беше нашиот прв балзам за усни.

  Достапен

  495мкд / 12g

 • None of Your Beeswax накратко

  None of Your Beeswax

  балзам за усни

  Мирисот на пита со прелив од лимони... Свежината од лимоните и сочноста на ванила и мандарина спакувани во една лесна текстура. Овој балзам за уста не содржи пчелин восок и лесно ги обвива усните со хидратација. Екстра девственото кокосово масло и шеа путерот го заменуваат пчелиниот восок за да се обезбеди таа лесна структура, плус го има веганскиот печат на одобрение. Егзотичните мурумуру и купуаку путери ја заклучуваат хидратацијата, а јапонскиот восок е тука за заштита.

  наскоро

  495мкд / 12g

 • Rose Lollipop накратко

  Rose Lollipop

  балзам за усни

  .

  Достапен

  495мкд / 12g

 • Santa Baby Lip Tint накратко

  Santa Baby Lip Tint

  балзам за усни во боја

  Балзам за усни полн со фер тргуван какао путер.

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Strawberry Bombshell накратко

  Strawberry Bombshell

  обојувач на усни

  Сензационална розова боја за меки усни. Дури и муртењето ќе изгледа секси со оваа  жестока розова нијанса.  Маслото од Калахари дињата и ладно цеденото кокосово масло им даваат мекост на усните. Миризливиот агаве сируп и канделила восокот ја прават основата на балзамот. Содржи свежи јагоди како како и масло од луто нане за стимулирање.  Агаве сирупот или познат како Агаве нектар се произведува во Мексико од неколку вида од оваа билка но најчесто од плаво агаве,целото растение може да се јаде.  Канделила восокот е веганска замена од восокот од пчели. Нашиот восок е добиен од Канделила грмушка (Euphorbia cerifera) која ја има во изобилие во Мексико.

  Достапен

  495мкд / 4g

 • Sugar Plum Fairy накратко

  Sugar Plum Fairy

  балзам за усни со боја

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Sunkissed накратко

  Sunkissed

  обојувач на усни

  .

  Достапен

  495мкд / 4g

 • Whipstick накратко

  Whipstick

  балзам за усни

  Помешавме темно чоколадо со масло од мандарина и масло од сладок портокал за да направиме балзам кој што ќе биде толку вкусен за малку по малку да гризнувате од усните. Кремастото овесно млеко ќе ги ублажи сите иритации кои ви прават проблеми. Нанесете го овој балзам за досега највкусните бакнежи.

  Достапен

  495мкд / 10g