Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Пилинзи за уста

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Bubblegum

  Андриана

  Не можам да верувам дека никој нема искоментирано за пилингов. Го користам веќе 1 година и имам уште за една. Вкусот ме враќа во детство, суперсладок е. Сите што го пробале од кај мене се заљубиле во ...

 • Bubblegum накратко

  Bubblegum

  пилинг за усни

  Шеќерен пилинг за усни со вкус и мирис на колаче и детска гума за џвакање.  Од овој шеќерен пилинг вашите усни ќе мирисаат на нашиот најпродаван гел за туширање Snow Fairy. Bubblegum е направен од ситен шеќер и нашиот префинет вегански вкус за тоа како нежно да се отстрани мртвата кожа а усните да бидат меки, примамливи и вкусни. Нашиот пилинг е направен од кафеав шеќер да делува како нежен пилинг и масло од јојоба за прекрасно навлажнувачко чувство и нежен сјај. Одржувајте ги вашите усни во тип топ состојба било за бакнување, за покажување, за зборење или за било што да сакате да правите со нив! Пилингот претставува и многу добра основа за кармин за усна. Ровена и Шарлот се вистински Lush фанатици и ги измислија овие производи. Тие открија дека зрното шеќер е одлична, вистинска големина да се обезбеди нежен и делотворен а притоа вкусен пилинг за усни.

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Chocolate накратко

  Chocolate

  пилинг за усни

  Момент на усните... Чоколадиран портокал се задржува на усните со овој вкусен пилинг за уста. Задоволи ги желбите за чоколадо со темно чоколадо, апсолут од какао и какао во прав... И воопшто нема потреба да го делиш. Маслата од тангерина и сладок портокал даваат свежа нота и ги освежуваат усните. Испратете шеќерна порака на усните и истријте ги за исполиран бакнеж.  Не е на Lush, мое е!

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Honey накратко

  Honey

  пилинг за усни

  Sugar! Oh, Honey, Honey! Уста полна мед и слатки усни каде и да одите. Истријте го овој шеќерен пилинг на усните и дозволете медот да измазни и исхидрира. Маслото од пеперминт лади и освежува, а маслото од сладок див портокал дава освежувачки ноти. 

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Mint Julips накратко

  Mint Julips

  пилинг за уста

  Трие и омекнува. Нежен пилинг за уста кој е полн со ментол. Сувите усни стануваат сочни и сјајни со вкус на чоколадо со ментол: пеперминтот затоплува, а слатката ванила се спојува со шеќерните кристали. Одлична подготовка за нанесување кармин.  Веднаш чим истриеш со овој пилинг, ќе го почувствуваш маслото од пеперминт како нежно ги скокотка усните, а шеќерот нежно полира. 

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Pumpkin Spice накратко

  Pumpkin Spice

  пилинг за усни

  Pumpkin Spice and all things nice! Грабни ги топлите џемпери и поздрави се со летото бидејќи есента пристигнува. За вистински вкус на ова годишно време, спушти го своето лате и посегни по неодоливиот пилинг за усни полн со слатки и зачинети вкусови кои ќе те наполнат благодарност. Како парче свежо печена пита од тиква, оваа нежна мешавина од масло од каранфилче, ѓумбир и цимет во прав ја измешавме со цел да ги изгланцаме твоите усни и да ги затоплиме наспроти ладните ветрови. Рицинусовиот шеќер нежно ексфолира и полира, а путерот од тиква и маслото од јојоба ќе омекнат за да ги дадеш совршените бакнежи. Spice up your life!

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Sugar Plum Fairy Scrub накратко

  Sugar Plum Fairy Scrub

  пили нг за усни

  Достапен

  495MKD / 25g