СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

ШМИНКА

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Основата на боите за усни и обележувачите за очи е од органско масло од јојоба, канделила восок и восок од ружи а базата на сенките е од смирувачка инфузија од ружини петелки, масло од бадеми и масло од јојоба. Инфузијта од ружини петелки е основа и на пудрите за лице.  

Ова не е вообичаена основа во декоративната козметика која испорачува само пигмент на кожата.

 • Emotional Brilliance накратко

  Emotional Brilliance

  пудра во прав

  Едноставна, неутрална, супер фина, матирачка пудра за лице која одговара на секој тип на кожа. Може да се употребува како финиш врз претходно нанесена подлога за да го ослободи лицето од вишокот сјај или да се нанесе без подлога за да даде природен здрав изматиран изглед. Исто така може да се искористи и како “граничник“  на очите како би ве заштитила од растекување на моливчето или тушот за очи. Ќе ја заштити кожата од пресушување поради тоа што содржи омекнувачко масло од јојоба.

  потрошено

  595мкд / 20g

 • Eyes Right накратко

  Eyes Right

  маскара

  Eдноставна, убава и нежна маскара која може да ја носат дури и оние со многу осетливи очи. Со само еден конзерванс (повеќето маскари на пазарот содржат од 4-6 конзерванси) нема да ги иритира очите. Пченичната трева е главната состојка на EYES RIGHT, полна со витамини и минерали ќе ги изнегува и ќе ја подобри состојбата на трепките. Јапонскиот и карнауба восокот ке помогнат убаво да се нанесе и да не се растекува. За подраматичен изглед нанесете 2-3 пати.

  Достапен

  995мкд / 9g

 • Feeling Younger накратко

  Feeling Younger

  тонирана крема

  Природен тониран крем кој ја рефлектира, одбива светлината и дава прекрасен “порцелански“ изглед на кожата и ја прави да изгледа свежо и подмладено.  Може да се употребува на многу начини: под очите за да ги покрие остатоците од бурната ноќ, на јаболчниците за младешки изглед, на деколтето за секси сјај или на целото лице за сечиво задоволство.

  Достапен

  595мкд / 20g

 • It Started with a Kiss накратко

  It Started with a Kiss

  обојувач на усни

  Најубавите приказни секогаш започнуваат а понекогаш и се завршуваат со бакнеж кој го менува животот! Овој балзам за усна е толку заносен, што ќе се најдете во ситуација како ликовите од бајките да неможете да одолеeте на искушението на црвенoто јаболкo. Покрај тоа содржи и бело чоколадо и зачински цимет, но тоа не е се, додадовме и малку црвена боја за вашите усни да бидат максимално привлечни.

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Strawberry Bombshell накратко

  Strawberry Bombshell

  обојувач на усни

  Сензационална розова боја за меки усни. Дури и муртењето ќе изгледа секси со оваа  жестока розова нијанса.  Маслото од Калахари дињата и ладно цеденото кокосово масло им даваат мекост на усните. Миризливиот агаве сируп и канделила восокот ја прават основата на балзамот. Содржи свежи јагоди како како и масло од луто нане за стимулирање.  Агаве сирупот или познат како Агаве нектар се произведува во Мексико од неколку вида од оваа билка но најчесто од плаво агаве,целото растение може да се јаде.  Канделила восокот е веганска замена од восокот од пчели. Нашиот восок е добиен од Канделила грмушка (Euphorbia cerifera) која ја има во изобилие во Мексико.

  Достапен

  350мкд / 4g