СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

НОВО

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • 1000 Millihelens накратко

  1000 Millihelens

  Jelly маска за лице

  Не, не е мит!   Кожата која ја посакувате е возможно да се постигне со свежиот сок од јаболки кој е разведрувачки и богат со ензими, во комбинација со тонирачкиот зелен чај. Верувајте на оваа маска со антиоксидантно и антибактериско делување. Маслото од сицилиски лимон и маслото од бразилски портокал помагаат да се разведри кожата, а нероли ќе Ви го поправи расположението.

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Antiope Naked накратко

  Antiope Naked

  гел за туширање без пакување

  Длабоко чистење со глина од Амазон спакувано во гел за туширање. Вистинска амброзија подарена од боговите. Излези од калапот со освежувачкото масло од бразилски портокал кое го крева расположението до небото и повисоко. Suma коренот го отстранува уморот и дозволува да продолжиш со борбата против светот. Донеси рамнотежа и сила на својот ум и тело со масла од давана и pequi.  Излези од тушот со многу самодоверба и со подготвеност да се справиш со кој и да е предизвик од животот.  Цврстите гелови за туширање се со двојна концентрација за разлика од течните гелови за туширање, па така ем ќе имаш многу пена - ем ќе трае двојно подолго. 

  Достапен

  750мкд / 240g

 • Birth of Venus накратко

  Birth of Venus

  Jelly маска за лице

  Кога сакате да се чувствувате како да тек сега сте се родиле   земете го ова ремек дело кое делува балансирачки на кожата. Свежата морска вода тонира и освежува, маслото од лаванда смирува, а апсолутот од рози смирува и балансира. Гелот од карагенен кој го добиваме од морски алги интензивно ја омекнува и ја остава кожата неодоливо мека на допир.

  наскоро

  495мкд / 65g

 • Black Perfume Knotwrap накратко

  Black Perfume Knotwrap

  марама

  Црна и елегантна... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Blue Perfume Knotwrap накратко

  Blue Perfume Knotwrap

  марама

  Сина како небо... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Bubble Spinner накратко

  Bubble Spinner

  пенлива купка-повеќе употреби

  Оттргнете ги грижите... Допуштете си да уживате во многу меурчиња со цитрусен мирис кои ќе Ве опуштат. Кога сте готови со правењето пена, тргнете го на страна за убаво да се исуши и да биде подготвен за да се расположите кога повторно ќе се чувствувате вознемирено.

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Bunch of Carrots накратко

  Bunch of Carrots

  пенлива купка- повеќе употреби

  Замавни кон победа. Направи го времето поминато со купка во бањата како една од петте најважни работи што мора да се направат во денот. Што и да е причината за твоите грижи, отстрани ги со меурчиња и цитрусни прегратки. Држи ги овие неколку морковчиња под силен млаз вода за бања полна масла од сицилиски лимон, бергамот и бучу масла и кога ќе процениш дека имаш доволно пена - тргни ја на страна да се исуши до следниот пат. 

  Достапен

  495мкд / 150g

 • Bunny Moon накратко

  Bunny Moon

  Jelly маска за лице

  Кога ќе погледнете кон Месечината, што гледате? Некои луѓе гледаат лице, некои змеј, а некои зајче.  Кога посакувате мека и на допир нежна кожа, ова зајче е за Вас! Медот делува антисептички и хидратантно, маслото од рози помага да се смири и избалансира кожата, додека пак инфузијата од камилица и невен ја смируваат кожата. Допир на нежна ванила и смола од бензоин помага да се чувствувате удобно во својата кожа. Ќе бидете среќно зајче со смирена и чиста кожа!

  наскоро

  495мкд / 65g

 • Cardamom Coffee накратко

  Cardamom Coffee

  парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.

  Достапен

 • Cardamom Coffee solid накратко

  Cardamom Coffee solid

  тврд парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.  

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Carrot накратко

  Carrot

  сапун за тело

  I am root. *Превод: Ако си во потрага по пролетно освежување - посегни по овој сапун за тело. Истриј се и нежните меурчиња од свеж морков и морков во прав нежно ќе ја исчистат и освежат кожата. Топлиот бензоин во прегратка со маслата од кедрово дрво и тангерина ќе ти го исчистат и смират умот.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Chamomile Lawn накратко

  Chamomile Lawn

  сапун за тело

  Поинаков од останатите. Стапни на тревникот полн камилица... Деликатните бели цвеќиња кои го намирисуваат воздухот во попладневните сончеви часови. Богати слоеви пена од масла од лаванда и сина камилица ја смируваат кожата. Абсолутот од камилица го смирува умот, оставајќи те со чиста мисла во остатокот на денот. Маслото од нероли ги носи сончевите зраци во бањата, а овој сапун ја прекрива кожата со релаксирачка инфузија од сушени цветови од германска камилица.  Пристапи смирено во секојдневните случувања и уживај во топлината.

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Cherryish накратко

  Cherryish

  пилинг за туширање

  Ромео и Јулија вака сигурно не се чувствувале, затоа што сигурно никогаш не го пробале овој пилинг со цреша и чоколадо. Негувајте ја кожата со хранлив пилинг од фер тргуван какао путер и ситна морска сол. Мелените семки од цреша ќе помогнат да се поттикне циркулација, а слаткото масло од бадем и апсолут од какао се заслужни за прекрасен топол мирис.

  Достапен

  550мкд / 100g

 • Citrus Are Doing It For Themselves накратко

  Citrus Are Doing It For Themselves

  пенлива купка

  Го размрдува расположението. За бања за која другите само ќе ти завидуваат, едноставно искрши ја оваа пенлива купка полна масла од грејпфрут и лимон под млаз вода. Густа пена од масла од лимета, лимон и мирта ќе се рашири по површината освежувајќи ја кожата и разведрувајќи го духот. Како што сонцето заоѓа во бањата, мурумуру и шеа путерите ќе ја омекнат кожата.  По оваа бања ќе посакувате уште и уште...

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Cream Egg - жолто накратко

  Cream Egg - жолто

  пенлива купка

  Како избра да го користиш твоето? Ако си во потрага по незаборавна бања, Cream Egg е една од можностите. Како што се крши оваа пенлива купка под млазот вода, ќе се прошири слатка арома од пеперминт и чоколадо. Фер тргуваните какао и шеа путери се топат, претворајќи ја водата во неодолива омекнувачка лагуна. Спеарминтот ја тонира кожата и го освежува расположението, правејќи да се чувствуваш од-лич-но. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Cream Egg - розево накратко

  Cream Egg - розево

  пенлива купка

  Како избра да го користиш твоето? Ако си во потрага по незаборавна бања, Cream Egg е една од можностите. Како што се крши оваа пенлива купка под млазот вода, ќе се прошири слатка арома од пеперминт и чоколадо. Фер тргуваните какао и шеа путери се топат, претворајќи ја водата во неодолива омекнувачка лагуна. Спеарминтот ја тонира кожата и го освежува расположението, правејќи да се чувствуваш од-лич-но. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Cream Egg - сина накратко

  Cream Egg - сина

  пенлива купка

  Како избра да го користиш твоето? Ако си во потрага по незаборавна бања, Cream Egg е една од можностите. Како што се крши оваа пенлива купка под млазот вода, ќе се прошири слатка арома од пеперминт и чоколадо. Фер тргуваните какао и шеа путери се топат, претворајќи ја водата во неодолива омекнувачка лагуна. Спеарминтот ја тонира кожата и го освежува расположението, правејќи да се чувствуваш од-лич-но. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Damaged Hot Oil накратко

  Damaged Hot Oil

  третман со топло масло

  Можеби сакате да ја зацврстите косата, избегате од бланшот, да си поиграте со бои или само да се опуштите... Дозволете си себеси да имате еден слободен ден каде ќе се погрижите за Вашата коса со овој третман со топли масла. Како голем плус на екстра девственото маслиново масло за зајакнување на косата го имаме бадемовото масло и маслото од авокадо за екстремна хидратација. Вашата коса ќе биде подготвена на се’ што имате да понудите... Гуар гумата ќе го намали статичкиот електрицитет, додека апсолутот од ванила нежно ќе остави парфемски мирис и ќе ја направи неодолива Вашата коса.

  Достапен

  395мкд / 20g

 • Dirty Springwash Naked накратко

  Dirty Springwash Naked

  гел за туширање без пакување

  Препушти се и нурни се во базен полн изворска вода. Вдиши длабоко и дозволи си себеси да пливаш со кристали од ментол додека бран од ситна морска сол се врти насекаде околу тебе. Освежи се и уживај во енергијата која гичисти духот и кожата, па излези од тушот во нов и чист свет каде пластичните шишиња се минато.  Цврстите гелови за туширање имаат двојно концентрација од течните гелови за туширање, па така можеш да уживаш двојно подолго време во нив. 

  Достапен

  750мкд / 240g

 • Fomo накратко

  Fomo

  Jelly маска за лице

  Не се плашете дека би пропуштиле прекрасно чувство на кожата со оваа мала убавица.   Нежната глина каламин во прав смирува, додека апсолутот од рози балансира за завидно чиста кожа. Допирот од нероли го изедначува тенот и предизвикува чувство на драгоценост.

  наскоро

  495мкд / 65g

 • Fun for All the Family накратко

  Fun for All the Family

  пенлива купка-повеќе употреби

  Свежа лимонада за целото семејство! Заслади ги моментите во бањата со масла од лимета и сладок портокал и уживај во забавата што ти ја нуди оваа пенлива купка за повеќе употреби. 

  Достапен

  450мкд / 100g

 • Golden Egg накратко

  Golden Egg

  шумлива и маслена купка

  Каде што е златниот сјај - таму е дома. Секое добро јајце заслужува златно јајце. Сјајна и сензуална, оваа купка полна масло од бразилски портокал и мед е единственото слатко кон кое треба да тежнее срцето. Препушти се на супер омекнувачка бања полна љубов за кожата која е богата со луксузен и хидратантен какао путер, разведрувачки мсла од бергамот и бадем како и златен сјај. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Green Coconut накратко

  Green Coconut

  jelly bomb

  Испловете на тропскиот остров на соништата. Легнете на топлиот песок додека топлото море ги освежува Вашите стапала, а освежувачкото ветре носи мириси на тропски овошја.  Влезете во када полна топла вода и во неа пуштете го да плови овој крал на кокосот. Желето опуштено се шири низ водата, омекнувајќи се’ пред себе. Негувајте ја кожата со крем од кокос и уживајте во топлината која ја пружа листот од цимет. Опуштете се и освежете се во Вашето мало парче рај.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Green Perfume Knotwrap накратко

  Green Perfume Knotwrap

  марама

    Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Hair Doctor Hot Oil накратко

  Hair Doctor Hot Oil

  третман со топло масло

  Обезбедете си неверојатно чувство на чистота со овој оживувачки третман за коса со топло масло. Полн е со длабоко прочистувачка фулерова земја, стимулирачко масло од пеперминт и рузмарин со своето антибактериско дејство. Маслото од камилица го смирува изиритираниот скалп, црвената к’на и ланолинот ја зајакнуваат косата и и’ даваат сјај. Маслото од јојоба и бадем, како и екстрадевственото масло од кокос даваат сјај и мекост.  Баш тоа што препиша докторот!

  Достапен

  395мкд / 20g

 • Here Comes the Sun Naked накратко

  Here Comes the Sun Naked

  гел за туширање без пакување

  Еве го, изгрева сонцето. И така знам дека се’ е во ред. Дополнителна сила да ја избркаш долгата и напорна зима со оружје полно масло од бергамот и свеж сок од портокал за расветлување на хоризонтот. Фер тргуваниот шеа путер делува омекнувачки, додека печурките ја освежуваат кожата и ја тонираат. Маслото од авокадо ќе обезбеди длабока хидратација, а маслата од тангерина и сицилиска мандарина ќе го разведрат расположението.  Мразот ќе се стопи, а небото ќе блесне светло и сино. 

  Достапен

  750мкд / 240g

 • Honey Bear накратко

  Honey Bear

  путер за тело

  Нежна, топла прегратка. Немој да се грижиш, ќе добиеш топла прегратка како од мече на целата кожа со овој путер за тело со мирис на карамела. Фер тргувани какао путер и шеа путер ќе се истопат на кожата, а ќе овозможат на путерот нежно да лизга по цело тело. Маслото од каранфилче ќе те стопли, а мешавината од хидратантен мед, темно чоколадо и тонка ќе те однесат назад кон слатките спомени од детството и прегратки од мама. 

  Достапен

  450мкд / 55g

 • Honey Mummy накратко

  Honey Mummy

  подарок

  Пре-крас-но! Благодарност до кралицата на семејството! Овој подарок полн мед и лимон е совршениот избор за сите. Производи одбрани за нега на цело тело спакувани во кутија украсена од ARTHOUSE Meath - колектив на артисти кои живеат со комплексна епилепсија и попречености во учењето.  Па, бидете добри со вашите мајки. Во овој подарок се спакувани гел за туширање It's Raining Men 100gr, сапун за тело Chamomile Lawn 100gr, крем за раце Helping Hands 45gr, плочка за масажа Honey Bear, крем за кутикули Lemony Flutter и путер со пилинг за туширање Scrubee.

  Достапен

  2 495мкд / 680g

 • I'm Home накратко

  I'm Home

  парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

 • I'm Home Solid накратко

  I'm Home Solid

  тврд парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Incredible Mum накратко

  Incredible Mum

  шумлива купка

  Затоа што навистина е! Знаеме дека сопствената мајка е најголемата суперхеројка, по сите тие години поминати по станување рано во утрото за да направи ужина за училиште, да помогне со домашната работа, што е тука кога никој друг не е и кога го знае вистинското време да се појави со чоколадо. Заслужува нешто навистина неверојатно.  Кога се чувствува дека е на крај со енергијата, зошто да не ја почастиш со топла купка во бањата полна разведрувачки масла од бергамот и иланг иланг. Бран од апсолут од цвет од портокал ќе помогне за брзо полнење на батериите. Повеќе од способна е да ја подготви бaњата со купка, но дали ти ќе можеш да го направиш тоа за неа, барем еднаш?

  Достапен

  320мкд / 200g

 • Just to Clarify накратко

  Just to Clarify

  Jelly маска за лице

  Да ги разјасниме работите.   Папајата бога со ензими разведрува. Стеблото од бамбус ексфолира. Маслата од грејпфрут и бергамот го подобруваат расположението. Свежиот сок од портокал ги буди сетилата.

  наскоро

  495мкд / 65g

 • Lemon Zest накратко

  Lemon Zest

  сапун за тело

  На време за вистинското освежително шоу. Кога животот ти дава лимони - направи меурчиња! Освежи се со овој ведар сапун полн масло од лимонова мирта и свежа кора од лимон. Инспириран од домашните лимонови пити, маслото од розино дрво ја топли душата, а маслото од лимон ги носи сончевите зраци во бањата. По користењето остави го сапунот исправен на било која површина во бањата и дозволи на сите да им го освежи денот.

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Madame President накратко

  Madame President

  шумлива купка

  Гласаме за оваа купка! Заврши кампањата и победи за влакно. Време е да избереш во какво опкружување ќе се бањаш. Собери го маслото од петигрејн (мал сладок портокал) кое ќе те смири. Грејпфрутот е незаменлив со своите разведрувачки и антисептички својства. Пченкарното брашно ја омекнува кожата и длабински ја чисти. Па, без разлика за што ќе се одлучиш, исполни се со спокој дека ја правиш вистинската одлука.  Со среќа!

  Достапен

  350мкд / 200g

 • Marilyn Hot Oil накратко

  Marilyn Hot Oil

  третман со топло масло

  Marilyn е од голема помош за русите коси (природни и тие кои го постигнуваат тоа на друг начин) Помага да се зачува нијансата на бојата и го враќа сјајот на косата. Камилицата е од голема помош за природно осветлување на косата, додека органскиот сок од лимон ги поттикнува кутикулите да се наместат така што ќе рефлектираат повеќе светлина, што создава неверојатен сјај. Допирот од шафран ја интензивира бојата. Вашиот момент под рефлекторите ќе биде незаборавцен, благодарение на камилицата и лимонот кои природно осветлуваат.

  Достапен

  395мкд / 20g

 • Marmelade накратко

  Marmelade

  jelly bomb

  Ве молиме да обрнете внимание на оваа желе купка... Бидејќи апсолутот од цвет од портокал се грижи да останете со добро расположение!  Влезете во када со топла вода и пуштете ја оваа разведрувачка мешавина на масло од бразилски портокал и масло од грејпфрут, па опуштете се додека желето не ја прекрие површината на водата омекнувајќи ја кожата и ширејќи радост. Без никакво сомневање, лошото расположение ќе исчезне!

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Mother of Pearl накратко

  Mother of Pearl

  пенлива купка

  Мириса како... Слобода. Кога ти здосадува да се маскираш во функционално човечко суштество, издроби ја оваа пенлива купка полна јасмин и цвет од портокал под млаз вода, легни во топла бања и криј се некое време од надворешниот свет.  Ќе се почувствуваш како да леташ на небо без ниеден облак како што свиленкастите мурумуру и шеа путери се топат во водата, омекнувајќи ја кожата. Разведрено расположение е на видик благодарение на абсолутот од мимоза кој доаѓа со цветно ветре. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Moustachio - жолт накратко

  Moustachio - жолт

  сапун за тело

  Дали твојот татко би сакал рачно направен сапун без палмино масло? Стимулирачки бран од свежо нане и масло од нане за полесно извршување на секојдневните обврски. Кристалите од ментол разладуваат и ревитализираат, а мајчината душица нежно чисти и смирува.

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Moustachio - црвен накратко

  Moustachio - црвен

  сапун за тело

  Дали твојот татко би сакал рачно направен сапун без палмино масло? Стимулирачки бран од свежо нане и масло од нане за полесно извршување на секојдневните обврски. Кристалите од ментол разладуваат и ревитализираат, а мајчината душица нежно чисти и смирува.

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Mum in a Spin накратко

  Mum in a Spin

  пенлива купка-повеќе употреби

  Немој да застанеш на нејзиниот пат. Ти се врти? Немој да се плашиш. Како голема и топла прегратка, меурчињата од тонка и лаванда ги релаксираат и најработливите луѓе. Само држи ја купката под млаз вода и отстрани ја кога ќе имаш доволно меурчиња. Како што ќе легнеш да се опуштиш во кадата, лавандата и иланг иланг се од голема помош за смирувачки здив и пат кон смиреноста и опуштеноста. 

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Mum, Look What I Made You накратко

  Mum, Look What I Made You

  шумлива купка

  Шумливата купка што може само мајка да ја сака! Заборави на макаронс и светки и почасти ја мајка си со нешто посебно како неа! Испрати ја на тропски одмор со омекнувачко млеко од кокос во прав. Цветот од кокос разведрува и неодоливата мешавина од апсолут од какао, бадемово масло и екстракт од чоколадо ќе се погрижат да ја добие својата бомбоњера.

  Достапен

  350мкд / 130g

 • New Hot Oil накратко

  New Hot Oil

  третман со топло масло

  Oвој третман со топло масло е посветен на коренот на Вашите желби. Маслото од јојоба и маслинки ја хидрираат косата, додавајќи сјај и зацврстувајќи го влакното. Освежувачкиот апсолут од рузмарин и коприва балансираат, а пак, маслото од ловор, од лист од цимет и каранфилче ги загреваат и стимулираат фоликулите, поттикнувајќи циркулација и поттикнувајќи раст на коса. Кога ќе му додадете вода, пеперминтот и коприва во прав создаваат инфузија која ги стимулира фоликулите и го намалува интензитетот на нивното опаѓање. Ве очекува нов свет на силна и здрава коса!

  Достапен

  395мкд / 20g

 • No Trouble (For Beards and Stubble) накратко

  No Trouble (For Beards and Stubble)

  масло за брада и мустаќи

  Разлетаната брада е многу тешко да се обликува. Без разлика дали е густа брада, ретка само на пределот од брадата или нежен украс на лицето - во секој случај време е да го добие својот облик. За да изгледа величествено, протриј го маслото помеѓу дланки и нанеси го на брадата и остави го да отстои. Незаборавниот и смирувачки мирис на кедрово и сандалово дрво ќе те опушти додека мекиот органски илипе путер и маслото од јојоба ќе дадат одлична хидратација. Органското екстра девствено маслиново масло омекнува и дава сјај, а маслото од нероли го подобрува расположението. 

  Достапен

  495мкд / 15g

 • None of Your Beeswax накратко

  None of Your Beeswax

  балзам за усни

  Мирисот на пита со прелив од лимони... Свежината од лимоните и сочноста на ванила и мандарина спакувани во една лесна текстура. Овој балзам за уста не содржи пчелин восок и лесно ги обвива усните со хидратација. Екстра девственото кокосово масло и шеа путерот го заменуваат пчелиниот восок за да се обезбеди таа лесна структура, плус го има веганскиот печат на одобрение. Егзотичните мурумуру и купуаку путери ја заклучуваат хидратацијата, а јапонскиот восок е тука за заштита.

  наскоро

  495мкд / 12g

 • Oaty Creamy Dreamy накратко

  Oaty Creamy Dreamy

  крем за туширање-овесно млеко

  Нежниот начин е најдобар. Рајот се наоѓа навистина на земјата и тоа место може да го најдеш во својата бања со оваа божествена мешавина од разладувачко овесно млеко и смирувачка лаванда. Богатиот и кремаст какао путер во прегратка со маслиновото масло ангелски ја омекнуваат кожата, а балансирачката розина вода и маслото од сина камилица ја носат и најчувствителната и деликатна кожа на седмо небо. 

  Достапен

 • Orange Perfume Knotwrap накратко

  Orange Perfume Knotwrap

  марама

  Orange is the new knot wrap! Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Pink Perfume Knotwrap накратко

  Pink Perfume Knotwrap

  марама

  Убава во... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Purple Drain накратко

  Purple Drain

  пенлива купка

  Кралска бања на повидок. Purple Drain, Purple Drain, I only wanted to see you bathing in the Purple Drain. Ако ти здосади да се чувствуваш тажно и сакаш да додадеш боја во секојдневието, искористи ја оваа купка за бања полна стимулирачки масла од црн бибер и каранфилче. Свиленкастите мурумуру и шеа путери се топат во водата омекнувајќи ја кожата, свежото масло од пеперминт освежува, оставајќи те да се движиш низ светот без тежина, лесно како воздух. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Purple Loosestrife накратко

  Purple Loosestrife

  сапун за тело

  Во полн цут! Зошто не ги замениш секојдневните букети и чоколади со сапун полн цветови? Златно трио од сирупи од рози, хибискус и лаванда цутат од среќа. Нежната суптилна комбинација на дрвенестата кананга и разведрувачкото масло од бергамот се зачинети со абсолут од лист од темјанушка за за да ги направите среќни и најработливите луѓе.   Дел од новата цветна колекција со 3D принтани дизајни. Овие сапуни изгледаат толку добро колку што се добри на кожа. Специјално е дизајнирана плочката за да може без проблем да стои исправена, овозможувајќи лесно подигнување од површини и совршена големина за во дланка. 

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Raspberry Milkshake накратко

  Raspberry Milkshake

  сапун за тело

  Милкшејк полн прочистувачки лимон и малини... Но, за овој сладок десерт не ти е потребна чаша и цевка за да го вкусиш. Само истриј го по цела кожа, вкусувајќи го чувството на семките од малинки кои нежно ексфолираат и освежуваат. Бадемовото млеко е од посебните состојки кои ја омекнуваат кожата, притоа нежно чистејќи ја. Размрдај ја твојата секојдневна рутина на туширање со абсолут од ванила и масло од давана кои ќе те воодушеват со слаткоста. 

  Достапен

  495мкд / 100g

 • Rentless накратко

  Rentless

  парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

 • Rentless Solid накратко

  Rentless Solid

  тврд парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Rocket Science накратко

  Rocket Science

  шумлива купка

  Лансирајте се во орбита полна мешавина од масла од бергамот и лимон. Вивнете се во прекрасната отсликана купка, прошарана со жолти и сини бои. Слетајте на површината на водата, опуштете се и уживајте во набљудувањето на оваа купка која со топењето нежно се движи. Ќе ја обожувате до месечината и назад!

  Достапен

  250мкд / 200g

 • Rose Jam Body Spray накратко

  Rose Jam Body Spray

  спреј за тело

  Турски деликатеси со нијанси на слатки, розе обоени мириси, помешани со свежината на сицилијански лимон.

  Достапен

  1 895мкд / 200g

 • Rosebud накратко

  Rosebud

  сапун за тело

  Патувам низ мислите, доаѓа лесен сон во полето полно цветови... Драгите цветни пупки на Мај расцутеа рано оваа пролет за смирувачко миење. Разладувачкото овесно млеко и смирувачката розина вода ќе ти ја овозможат кожата од соништата. Инфузија од бели ливчиња од рози нежно ја смирува кожата додека маслото од иланг иланг и абсолутот од цвет од портокал го разведруваат расположението до нови височини. Завршниот допир од екстра девствено маслиново масло ја омекнува кожата. 

  Достапен

  350мкд / 120g

 • Secret Arts накратко

  Secret Arts

  jelly bomb

  Кога се чувствувате дека со драго срце би дошле на темната страна... Дружете се со темната уметност и нурнете во када полна со топла вода и пуштете ја оваа желе шумлива купка. Додека се топи, вртоглава црна боја настапува и полека открива розева боја како љубовен напиток, додека маслото од цимет загрева и стимулира. Желето се шири по површината на водата, омекнувајќи ја кожата. Разведрувачко масло од бразилски портокал го подобрува расположението, а маслото од сладок бадем ја негува кожата. Опуштете се и издигнете се од пепелта како нов човек.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Sikkim Girls накратко

  Sikkim Girls

  парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

 • Sikkim Girls Solid накратко

  Sikkim Girls Solid

  тврд парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Superdad накратко

  Superdad

  шумлива купка

  Со оваа купка ќе се чувствуваш свежо и приземјено каде и да одиш. Сандаловото дрво придружено со сладок дрвенест мирис се составен дел од оваа купка. Маслото од олибанум ќе ги опушти и најактивните мажи кои по цел ден завршуваат обврски. Најди ја личноста која те издигнала и на која должиш благодарам, па подари ја оваа шумлива купка. 

  Достапен

  250мкд / 150g

 • Thanks Mum накратко

  Thanks Mum

  подарок

  Изрази се со цветови! Водењето на едно семејство е тешка задача, на мајките им е потребно одмор. Па, зошто не подариш еден пакет полн производи за опуштање?  Подарок полн со сума корен за борба против уморот и масло од бразилски портокал за разведрување на расположението. Маслото од лимон и апсолутот од мимоза ќе помогнат да се истријат непријатностите од денот и за крај едно убаво опуштање со кремаст слој пена која ја омекнува и освежува кожата. Овој подарок содржи сапун за тело Raspberry Milkshake, пилинг за туширање Rub Rub Rub 130gr и гел за туширање во цврста форма Antiope 100gr. 

  Достапен

  1 495мкд / 300g

 • The Big Sleep накратко

  The Big Sleep

  jelly bomb

  Нурнете се во нешто поудобно... На пример Вашата када? Кога ви е потребно сериозно опуштање, зграпчете ја оваа топка за успивање од лаванда и тонка.  Опуштете се во топлата вода, фрлете ја купката во кадата и уживајте под омекнувачката покривка од желе. Камилицата ја смирува кожата и умот, додека нероли помага да се чувствувате ведро. Добра ноќ!

  Достапен

  395мкд / 120g

 • The Modfather накратко

  The Modfather

  пенлива купка

  Заборави го просечното! Оваа купка со освежувачки бразилски портокали е новото освежување.  Ослободи се од оделото кое го носиш на работа, тргни се од сите бројки и искрши ја купкава под силен млаз вода. Бранови цитрусни балончиња кои се внимателно создадени да ти ги ревитализираат сетилата.  Конечно можност да го преземеш тркалото на животот во свои раце. 

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Tisty Tosty накратко

  Tisty Tosty

  шумлива купка

  Сензуален букет од пупки од рози.  Заљубете се во овој средновековен љубовен напиток во цвста форма.  Со мешавина од прав од корен на ирис добиваме дрвенест мирис, додека обновувачкиот апсолут од рози ќе Ве натера засекогаш да останете во када, опкружени со седум пупки од рози и сензуалните мириси на гераниум и јасмин.

  Достапен

  295мкд / 95g

 • Twilight Body Spray накратко

  Twilight Body Spray

  спреј за тело

  Волшебен и примамлив, иланг иланг ќе даде цветни задимени ноти, а слатката тонка заедно со лавандата ќе смират и дадат спокојство. Доволно е малку за да се задржи заводливиот мирис на кожата за доооолго време. Спремни за спиење?

  Достапен

  1 295мкд / 200g

 • Wash Behing Your Ears накратко

  Wash Behing Your Ears

  цврст шампон - limited edition

  Чувствувај се неодоливо! Без разлика дали имаш кратка или долга коса, права или виткана, препушти се на нејзиното миење со овој цврст шампон. Маслата од морков и лимон прават детоксификација, оставајќи ја косата да свети најсјајно досега. Јаболковиот оцет го чисти и балансира скалпот, а маслото од лимонова мирта ќе те испрати на долг среќен пат. 

  Достапен

  495мкд / 55g

 • What Would Love Do накратко

  What Would Love Do

  парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

 • What Would Love Do Solid накратко

  What Would Love Do Solid

  тврд парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Which Came First? -линии накратко

  Which Came First? -линии

  шумлива купка

  Одбери ги твоите омилени линии! Ако барем нешто може да одгатне оваа шумлива купка, тоа е да одговори на едно прашање уште од почетокот на времето. Што се појавило прво?  Па... Прво се појавило јајцето, па со него и цитрусна бања. Но, дали навистина? Дозволи си опуштање во води полни масла од сицилијански лимон и грејпфрут, па види дали можеби ќе добиеш нов поглед на светот? Реши ја мистеријата, но осигурај се дека имаш проверено секаде пред да донесеш конечен заклучок. 

  Достапен

  495мкд / 260g

 • Which Came First? -точки накратко

  Which Came First? -точки

  шумлива купка

  Погоди ја вистинската точка! Ако барем нешто може да одгатне оваа шумлива купка, тоа е да одговори на едно прашање уште од почетокот на времето. Што се појавило прво?  Па... Прво се појавило јајцето, па со него и цитрусна бања. Но, дали навистина?   Дозволи си опуштање во води полни масла од сицилијански лимон и грејпфрут, па види дали можеби ќе добиеш нов поглед на светот? Реши ја мистеријата, но осигурај се дека имаш проверено секаде пред да донесеш конечен заклучок. 

  Достапен

  495мкд / 260g

 • Yellow Perfume Knotwrap накратко

  Yellow Perfume Knotwrap

  марама

  Што е жолто и полно свежина? Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Yellow Submarine накратко

  Yellow Submarine

  шумлива купка

  Отпловете со оваа подморница на тропски остров каде... Мирисот на кокос, портокал и лимонова трева нежно ѕиркаат низ стеблата и гранките додека сонцето полека заоѓа на хоризонтот.

  потрошено

  295мкд / 200g

 • Yuge Hot Oil накратко

  Yuge Hot Oil

  третман со топло масло

  Сакате вистински факти за овој третман со топло масло? Морската сол дава волумен - факт. Маслото од јојоба дава сјај - факт. Гуар гумата обновува - факт. Се’ на се’, пружаат нега и дополнителен волумен - факт. Ќе мора да платите за тоа искуство - факт.

  Достапен

  395мкд / 20g