СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

НОВО

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • 1000 Millihelens накратко

  1000 Millihelens

  Jelly маска за лице

  Не, не е мит!   Кожата која ја посакувате е возможно да се постигне со свежиот сок од јаболки кој е разведрувачки и богат со ензими, во комбинација со тонирачкиот зелен чај. Верувајте на оваа маска со антиоксидантно и антибактериско делување. Маслото од сицилиски лимон и маслото од бразилски портокал помагаат да се разведри кожата, а нероли ќе Ви го поправи расположението.

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Birth of Venus накратко

  Birth of Venus

  Jelly маска за лице

  Кога сакате да се чувствувате како да тек сега сте се родиле   земете го ова ремек дело кое делува балансирачки на кожата. Свежата морска вода тонира и освежува, маслото од лаванда смирува, а апсолутот од рози смирува и балансира. Гелот од карагенен кој го добиваме од морски алги интензивно ја омекнува и ја остава кожата неодоливо мека на допир.

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Black Perfume Knotwrap накратко

  Black Perfume Knotwrap

  марама

  Црна и елегантна... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Black Rose накратко

  Black Rose

  обојувач на усни

  Споделувајте маѓепсувачки бакнежи!!!

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Blue Perfume Knotwrap накратко

  Blue Perfume Knotwrap

  марама

  Сина како небо... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Bubble Spinner накратко

  Bubble Spinner

  пенлива купка-повеќе употреби

  Оттргнете ги грижите... Допуштете си да уживате во многу меурчиња со цитрусен мирис кои ќе Ве опуштат. Кога сте готови со правењето пена, тргнете го на страна за убаво да се исуши и да биде подготвен за да се расположите кога повторно ќе се чувствувате вознемирено.

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Bunny Moon накратко

  Bunny Moon

  Jelly маска за лице

  Кога ќе погледнете кон Месечината, што гледате? Некои луѓе гледаат лице, некои змеј, а некои зајче.  Кога посакувате мека и на допир нежна кожа, ова зајче е за Вас! Медот делува антисептички и хидратантно, маслото од рози помага да се смири и избалансира кожата, додека пак инфузијата од камилица и невен ја смируваат кожата. Допир на нежна ванила и смола од бензоин помага да се чувствувате удобно во својата кожа. Ќе бидете среќно зајче со смирена и чиста кожа!

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Cardamom Coffee накратко

  Cardamom Coffee

  парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.

  Достапен

 • Cardamom Coffee solid накратко

  Cardamom Coffee solid

  тврд парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.  

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Cherryish накратко

  Cherryish

  пилинг за туширање

  Ромео и Јулија вака сигурно не се чувствувале, затоа што сигурно никогаш не го пробале овој пилинг со цреша и чоколадо. Негувајте ја кожата со хранлив пилинг од фер тргуван какао путер и ситна морска сол. Мелените семки од цреша ќе помогнат да се поттикне циркулација, а слаткото масло од бадем и апсолут од какао се заслужни за прекрасен топол мирис.

  Достапен

  550мкд / 100g

 • Damaged Hot Oil накратко

  Damaged Hot Oil

  третман со топло масло

  Можеби сакате да ја зацврстите косата, избегате од бланшот, да си поиграте со бои или само да се опуштите... Дозволете си себеси да имате еден слободен ден каде ќе се погрижите за Вашата коса со овој третман со топли масла. Како голем плус на екстра девственото маслиново масло за зајакнување на косата го имаме бадемовото масло и маслото од авокадо за екстремна хидратација. Вашата коса ќе биде подготвена на се’ што имате да понудите... Гуар гумата ќе го намали статичкиот електрицитет, додека апсолутот од ванила нежно ќе остави парфемски мирис и ќе ја направи неодолива Вашата коса.

  Достапен

  395мкд / 20g

 • Fomo накратко

  Fomo

  Jelly маска за лице

  Не се плашете дека би пропуштиле прекрасно чувство на кожата со оваа мала убавица.   Нежната глина каламин во прав смирува, додека апсолутот од рози балансира за завидно чиста кожа. Допирот од нероли го изедначува тенот и предизвикува чувство на драгоценост.

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Green Coconut накратко

  Green Coconut

  шумлива желе купка

  Испловете на тропскиот остров на соништата. Легнете на топлиот песок додека топлото море ги освежува Вашите стапала, а освежувачкото ветре носи мириси на тропски овошја.  Влезете во када полна топла вода и во неа пуштете го да плови овој крал на кокосот. Желето опуштено се шири низ водата, омекнувајќи се’ пред себе. Негувајте ја кожата со крем од кокос и уживајте во топлината која ја пружа листот од цимет. Опуштете се и освежете се во Вашето мало парче рај.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Green Perfume Knotwrap накратко

  Green Perfume Knotwrap

  марама

    Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Hair Doctor Hot Oil накратко

  Hair Doctor Hot Oil

  третман со топло масло

  Обезбедете си неверојатно чувство на чистота со овој оживувачки третман за коса со топло масло. Полн е со длабоко прочистувачка фулерова земја, стимулирачко масло од пеперминт и рузмарин со своето антибактериско дејство. Маслото од камилица го смирува изиритираниот скалп, црвената к’на и ланолинот ја зајакнуваат косата и и’ даваат сјај. Маслото од јојоба и бадем, како и екстрадевственото масло од кокос даваат сјај и мекост.  Баш тоа што препиша докторот!

  Достапен

  395мкд / 20g

 • I'm Home накратко

  I'm Home

  парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

 • I'm Home Solid накратко

  I'm Home Solid

  тврд парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Just to Clarify накратко

  Just to Clarify

  Jelly маска за лице

  Да ги разјасниме работите.   Папајата бога со ензими разведрува. Стеблото од бамбус ексфолира. Маслата од грејпфрут и бергамот го подобруваат расположението. Свежиот сок од портокал ги буди сетилата.

  Достапен

  495мкд / 65g

 • Marilyn Hot Oil накратко

  Marilyn Hot Oil

  третман со топло масло

  Marilyn е од голема помош за русите коси (природни и тие кои го постигнуваат тоа на друг начин) Помага да се зачува нијансата на бојата и го враќа сјајот на косата. Камилицата е од голема помош за природно осветлување на косата, додека органскиот сок од лимон ги поттикнува кутикулите да се наместат така што ќе рефлектираат повеќе светлина, што создава неверојатен сјај. Допирот од шафран ја интензивира бојата. Вашиот момент под рефлекторите ќе биде незаборавцен, благодарение на камилицата и лимонот кои природно осветлуваат.

  Достапен

  395мкд / 20g

 • Marmelade накратко

  Marmelade

  шумлива желе купка

  Ве молиме да обрнете внимание на оваа желе купка... Бидејќи апсолутот од цвет од портокал се грижи да останете со добро расположение!  Влезете во када со топла вода и пуштете ја оваа разведрувачка мешавина на масло од бразилски портокал и масло од грејпфрут, па опуштете се додека желето не ја прекрие површината на водата омекнувајќи ја кожата и ширејќи радост. Без никакво сомневање, лошото расположение ќе исчезне!

  Достапен

  395мкд / 120g

 • New Hot Oil накратко

  New Hot Oil

  третман со топло масло

  Oвој третман со топло масло е посветен на коренот на Вашите желби. Маслото од јојоба и маслинки ја хидрираат косата, додавајќи сјај и зацврстувајќи го влакното. Освежувачкиот апсолут од рузмарин и коприва балансираат, а пак, маслото од ловор, од лист од цимет и каранфилче ги загреваат и стимулираат фоликулите, поттикнувајќи циркулација и поттикнувајќи раст на коса. Кога ќе му додадете вода, пеперминтот и коприва во прав создаваат инфузија која ги стимулира фоликулите и го намалува интензитетот на нивното опаѓање. Ве очекува нов свет на силна и здрава коса!

  Достапен

  395мкд / 20g

 • None of Your Beeswax накратко

  None of Your Beeswax

  балзам за усни

  Мирисот на пита со прелив од лимони... Свежината од лимоните и сочноста на ванила и мандарина спакувани во една лесна текстура. Овој балзам за уста не содржи пчелин восок и лесно ги обвива усните со хидратација. Екстра девственото кокосово масло и шеа путерот го заменуваат пчелиниот восок за да се обезбеди таа лесна структура, плус го има веганскиот печат на одобрение. Егзотичните мурумуру и купуаку путери ја заклучуваат хидратацијата, а јапонскиот восок е тука за заштита.

  наскоро

  495мкд / 12g

 • Orange Perfume Knotwrap накратко

  Orange Perfume Knotwrap

  марама

  Orange is the new knot wrap! Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Pink Perfume Knotwrap накратко

  Pink Perfume Knotwrap

  марама

  Убава во... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Rentless накратко

  Rentless

  парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

 • Rentless Solid накратко

  Rentless Solid

  тврд парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Rocket Science накратко

  Rocket Science

  шумлива купка

  Лансирајте се во орбита полна мешавина од масла од бергамот и лимон. Вивнете се во прекрасната отсликана купка, прошарана со жолти и сини бои. Слетајте на површината на водата, опуштете се и уживајте во набљудувањето на оваа купка која со топењето нежно се движи. Ќе ја обожувате до месечината и назад!

  Достапен

  250мкд / 200g

 • Rose Bombshell накратко

  Rose Bombshell

  шумлива купка

  Фрлете ја оваа купка во кадата и уживајте во розовите води... Цветен спектакл од ливчиња од жолти рози, опкружени со мирисите на сицилијански лимон и гераниум.

  Достапен

  350мкд / 165g

 • Rose Jam Body Spray накратко

  Rose Jam Body Spray

  спреј за тело

  Турски деликатеси со нијанси на слатки, розе обоени мириси, помешани со свежината на сицилијански лимон.

  Достапен

  1 895мкд / 200g

 • Santa Baby Lip Tint накратко

  Santa Baby Lip Tint

  балзам за усни во боја

  Балзам за усни полн со фер тргуван какао путер.

  Достапен

  350мкд / 4g

 • Secret Arts накратко

  Secret Arts

  jelly bomb

  Кога се чувствувате дека со драго срце би дошле на темната страна... Дружете се со темната уметност и нурнете во када полна со топла вода и пуштете ја оваа желе шумлива купка. Додека се топи, вртоглава црна боја настапува и полека открива розева боја како љубовен напиток, додека маслото од цимет загрева и стимулира. Желето се шири по површината на водата, омекнувајќи ја кожата. Разведрувачко масло од бразилски портокал го подобрува расположението, а маслото од сладок бадем ја негува кожата. Опуштете се и издигнете се од пепелта како нов човек.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Sikkim Girls накратко

  Sikkim Girls

  парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

 • Sikkim Girls Solid накратко

  Sikkim Girls Solid

  тврд парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Sugar Plum Fairy накратко

  Sugar Plum Fairy

  балзам за усни со боја

  Достапен

  350мкд / 4g

 • The Big Sleep накратко

  The Big Sleep

  шумлива желе купка

  Нурнете се во нешто поудобно... На пример Вашата када? Кога ви е потребно сериозно опуштање, зграпчете ја оваа топка за успивање од лаванда и тонка.  Опуштете се во топлата вода, фрлете ја купката во кадата и уживајте под омекнувачката покривка од желе. Камилицата ја смирува кожата и умот, додека нероли помага да се чувствувате ведро. Добра ноќ!

  Достапен

  395мкд / 120g

 • The Kiss накратко

  The Kiss

  пилинг за усни

  Gimme some sugar! Оваа неодолива мешавина од фина морска сол,шеќер и Фер Тргуван Какао путер ке ги омекне усните оставајки ги вкусни и насладени (како бакнеж од саканиот). Маслата од бадем и мандарини и малите срценца кои се јадат се ставени за дополнително слатко уживање во кое ке се препуштите целосно самите или ке го поделите со вашиот партнер за Денот на Вљубените.

  Достапен

  495мкд / 25g

 • Tisty Tosty накратко

  Tisty Tosty

  шумлива купка

  Сензуален букет од пупки од рози.  Заљубете се во овој средновековен љубовен напиток во цвста форма.  Со мешавина од прав од корен на ирис добиваме дрвенест мирис, додека обновувачкиот апсолут од рози ќе Ве натера засекогаш да останете во када, опкружени со седум пупки од рози и сензуалните мириси на гераниум и јасмин.

  Достапен

  295мкд / 95g

 • Twilight Body Spray накратко

  Twilight Body Spray

  спреј за тело

  Волшебен и примамлив, иланг иланг ќе даде цветни задимени ноти, а слатката тонка заедно со лавандата ќе смират и дадат спокојство. Доволно е малку за да се задржи заводливиот мирис на кожата за доооолго време. Спремни за спиење?

  Достапен

  1 295мкд / 200g

 • Unicorn Horn накратко

  Unicorn Horn

  пенлива купка

  Еднорозите најверојатно постојат ... Потонете во магична бања исполнета со прекрасни есенцијални масла, вода во пастелни бои, виножита и сништа.  Лавандата, иланг иланг и нероли ќе формираат прекрасен уникатен мирис кој ќе ве пргрне, насмее и расположи ќе направи да се чувствувате како магично суштество.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • What Would Love Do накратко

  What Would Love Do

  парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

 • What Would Love Do Solid накратко

  What Would Love Do Solid

  тврд парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

  595мкд / 6g

 • Yellow Perfume Knotwrap накратко

  Yellow Perfume Knotwrap

  марама

  Што е жолто и полно свежина? Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  295мкд / 0kg

 • Yellow Submarine накратко

  Yellow Submarine

  шумлива купка

  Отпловете со оваа подморница на тропски остров каде... Мирисот на кокос, портокал и лимонова трева нежно ѕиркаат низ стеблата и гранките додека сонцето полека заоѓа на хоризонтот.

  потрошено

  295мкд / 200g

 • Yuge Hot Oil накратко

  Yuge Hot Oil

  третман со топло масло

  Сакате вистински факти за овој третман со топло масло? Морската сол дава волумен - факт. Маслото од јојоба дава сјај - факт. Гуар гумата обновува - факт. Се’ на се’, пружаат нега и дополнителен волумен - факт. Ќе мора да платите за тоа искуство - факт.

  Достапен

  395мкд / 20g