СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

НОВОГОДИШНИ

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Baked Alaska накратко

  Baked Alaska

  сапун за тело

  Сапун инспириран од голема снежна топка, кој кога ќе се исече ќе ве изненади со раскошните бои. Мешавина од освежително масло на органска лимонова мирта и грејпфрут со масло од иланг иланг за ослободување од стрес и релаксирање на целото тело. 

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Best Wishes накратко

  Best Wishes

  подарок

  Кога ви е потребно само најдоброто! Кога потрагата по најдоброто ќе се претвори во сага, а уморот ќе започне да преовладува, тогаш е време за капење.  Содржи: шумлива купка Golden Wonder, пенлива купка Puddy Holly и гел за туширање Cinders (100g).

  Достапен

  1 295мкд / 300g

 • Buche de Noel накратко

  Buche de Noel

  чистач за лице за зимска нега

  Нахранете го и спремете го лицето за оваа нова година со овој нежен зимски чистач. Ние сметаме дека на кожата и е потребна дополнителна нега во догите и студени зимски месеци, затоа сме среќни што во новогодишните производи го вклучивме и овој чистач. Во него спакувавме многу корисни состојки кои што ќе и помогнат на кожата да ги преживее студот и ветрот. Buche De Noel е направен од исцедени мандарини и суви брусници, растителен глицерин, коњак, есенцијално масло од бадем, масло од ветиверт и масло од кедрово дрво. Кога се собравме измешавме и рендан какао путер, мелени бадеми и каолин, смесата стана како паста. Тогаш ја обликувавме формата, го завиткавме во лист од морска алга Нори и  го украсивме со новогодишена декорација. Што благодет ќе има вашето лице?! Овошјата и есенцијалните масла ќе го исчистат вашето лице и ќе ја избалансираат кожата, какао путерот ќе ја надополни изгубената хидратација и ќе ја остави вашата кожа нахранета и еластична,  бадемите и каолинот ќе ги апсорбираат маснотиите и ќе делуваат како ексфолијатор отстранувајќи ги мртвите клетки оставајќи ја вашата кожа со свеж, здрав и негуван изглед. Затоа недозволувајте студот однадвор и топлината во затворените простории да направат хаос на вашата кожа оваа зима. Почестете ја кожата со прекрасен третман и со стил прославете ја оваа сезона.

  Достапен

  450мкд / 100g

 • Buck's Fizz накратко

  Buck's Fizz

  регенератор за кожа

    Отворете ја кутијата и скокнете под туш! Содржи масло од Бразилски портокал и црвен грејпфрут кој наутро ќе ви донесат свежина и ќе ве разбудат. Органското масло од јојоба, медената диња и муру муру путерот ќе ја омекнат и исхидрираат кожата и ќе ја направат спремна за сите зимски предизвици.  

  Достапен

 • Buck's Fizz naked накратко

  Buck's Fizz naked

  регенератор за кожа

   Зграбете го ова волшебство и скокнете под туш! Содржи масло од Бразилски портокал и црвен грејпфрут кој наутро ќе ви донесат свежина и ќе ве разбудат. Органското масло од јојоба, медената диња и муру муру путерот ќе ја омекнат и исхидрираат кожата и ќе ја направат спремна за сите зимски предизвици.  

  Достапен

  595мкд / 50g

 • ButterBear Shower Jelly накратко

  ButterBear Shower Jelly

  желе за туширање

  Завијте се во негувачка мечкаста прегратка полна со путер од органско фер тргувано какао и Иланг Иланг.  Маслото од Иланг Иланг го поправа расположението за да не се чувствувате мрачно.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Candy Cane накратко

  Candy Cane

  пенлива купка

  Повеќенаменска пенлива купка Држете ја оваа повеќенаменска купка под млаз топла вода за да ве однесе на пат кон царството на слатките задоволства поплочен со масла од Сицилијански лимон и бергамот. 

  потрошено

  295мкд / 100g

 • Candy Mountain Yule Log накратко

  Candy Mountain Yule Log

  пенлива купка

  Секоја година ви ги даваме нашите најпродавани кремасто слатки пенливи купки во специјално божиќно руво. Беше во форма лижавче (стапче),  па излезе зелено розев вртоглав планински врв за оваа година да биде бело розева планина. Без разлика на формата и обликот, единственото нешто што не се менува е слатката ванила, мирисот на колаче и планина од мека пена. Кога напорната сезона ке ве истошти, кога мислите дека не можете повеќе, легнете и опуштете се во вашата бања со Candy Mountain пенливата купка и почуствувајте ја слатката и пријатна прегратка што ја нуди.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Check It Out накратко

  Check It Out

  подарок

  Совршена забава за вас и вашето семејство. Сакате да подарите некому подарок за неверојатно туширање? Ако сакате, тогаш овој подарок е вистинскиот избор за вас!  Содржи: гел за туширање Cinders (100g), регенератор за туширање Christingle (45g), сапун Christmas Citrus (120g), гел за туширање Dirty (100g) и пилинг за тело Scrub Scrub Scrub (75g).

  Достапен

  2 295мкд / 450g

 • Cheery Christmas накратко

  Cheery Christmas

  шумлива купка

  Како најдобро да го раширите новогодишното расположение ако не со гласно пеење (во бањата) за сите да ве чујат! Маслото од сицилијански лимон освежува, регенерира и разведрува. Опуштете се во кадата, уживајќи во мирисот на црната рибизла и маслото од бучи. 

  Достапен

  295мкд / 200g

 • Christingle накратко

  Christingle

  регенератор за кожа

  D Доживејте чувство на свежина со нанесување на овој освежувачки регенератор полн со масло од минт и грејпфрут на мокра кожа. Фер тргуваниот путер од какао, кој потекнува од колективот Ојоба во Гана, го здруживме со мурумуру путерот и маслото од бадем за супер мека кожа.  

  Достапен

 • Christmas Candy Box накратко

  Christmas Candy Box

  подарок

    Ајде, знам дека тоа го сакате.... Гледам дека гледате во мојата шарена хартија и розева машничка. Знам дека со нетрпение сакате да ја повлечете машничката и да ме отпакувате. Мојата примамлива внатрешност ќе ја задоволи секоја ваша желба за нешто слатко.  Содржи: повеќенаменска купка Candy Cane, гел за туширање Snow Fairy (100g) и шумливите купки ButterBear и Luxury Lush Pud.

  Достапен

  1 495мкд / 400g

 • Christmas Cheer накратко

  Christmas Cheer

  подарок

  Слаткото и овошно туширање само што не започнало!  Праска, круша и слива, ова ќе биде забава миризлива!  Содржи: сапун Golden Pear (100g), регенератор за тело Buck's Fizz (45g), гел за туширање Rose Jam (100g) и пилинг за тело Sugar Plum Fairy.

  Достапен

  1 595мкд / 320g

 • Christmas Citrus накратко

  Christmas Citrus

  limited сапун за тело

  Маслото од лајм и инфузијата од лимон ќе го поправат расположението а бергамотот ќе поттикне чувство на среќа. После туширањето со овој сапун ќе се чувствувате ведро и весело, ќе бидете подготвени за забава. 

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Christmas Party накратко

  Christmas Party

  limited подарок

  Време е за забава! Во нашата бања има забава и само вие сте поканети (ако сакате да поканите уште некој, шумската вила нема да каже никому).  Содржи: сапун за тело Baked Alaska (120g), гел за туширање Ectoplasm (100g) и желе за туширање Santa's Belly.

  Достапен

  1 295мкд / 310g

 • Cinders gel накратко

  Cinders gel

  limited гел за туширање

  Малку магија ќе ве одведе далеку, а со исклучително негувачкото масло од семка од тиква и разладувачката алое вера, ќе излезете од под туш со магично чувство на трансформација.  Дозволете му на разведрувачкото масло од Бразилски портокал и етеричното бадемово масло да ги растераат сите ваши грижи. Загрејте ја и омекнете ја вашата кожа со помош на стимулирачкиот и развеселувачки цимет, мускатно оревче и ѓумбир во прав во овој омекнувачки јаворов сируп.

  Достапен

 • Cinders Naked Shower Cream накратко

  Cinders Naked Shower Cream

  крем за туширање без пакување

  Исполнете и ја најголемата желба на вашата кожа со стимулирачкиот и разведрувачки цимет и оттргнете ги грижите со помош на ведрото масло од Бразилски портокал и етеричното бадемово масло.

  потрошено

  650мкд / 200g

 • Cranberry Fizz Lip Scrub накратко

  Cranberry Fizz Lip Scrub

  пилинг за усни

  Пристигна сезоната на ситниот сладок шеќер, масло од семка од брусница и меки усни.  Посегнете со прстот по оваа волшебна мешавина и протријте ги усните пред да го излижете остатокот.

  Достапен

  495мкд / 25g

 • Dirty Gift накратко

  Dirty Gift

  Доза на билна свежина е вистинската работа која им е потребна на мажите постојано во движење. Дотерајте се со помош на овој освежувачки подарок и припремете се да го освоите светот! Содржи: гел за туширање Dirty Springwash (100g), крема за коса Dirty (45g), крема за бричење Dirty (45g) и спреј за тело Dirty (100ml). 

  Достапен

  2 295мкд / 320g

 • Dreaming of Christmas накратко

  Dreaming of Christmas

  подарок

  Таму каде што убавината светка! Мечтаење, главата во облаци и небо полно сништа. Подарете некому подарок од мечти.  Содржи: пилинг за тело Sugar Plum Fairy, гел за туширање Sleepy (100g) и регенератор за тело Snow Fairy (50g).

  Достапен

  1 295мкд / 280g

 • Gingerbread Man накратко

  Gingerbread Man

  путер и пудра за тело

  Фер тргуваниот путер од какао се топи и ја омекнува кожата, додека пак маслата од каранфилче и ѓумбир создаваат чувства на топлина и удобност.

  Достапен

  395мкд / 50g

 • Goddess накратко

  Goddess

  шумлива купка

  Заводливата виолетова и сребрена вода во вашата бања ќе направат да се почувствувате вистински божествено, додека мрачните ноти на масло од орд и богатите ноти на  сандаловина ќе ја пренесат свеста на сосема ново ниво. Тие велат дека Клеопатра се капела во млеко, но вистинската божица се капе во путери. Фер тргуваното Колумбиско какао и шеа путерот се раствораат во топлата вода, а потоа како течно злато се појавува аргановото масло.

  Достапен

  395мкд / 200g

 • Golden Pear накратко

  Golden Pear

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Пирето од круша и маслото од кардамом ја покриваат кожата со мирис кој потсеќа на топол овошен десерт и пикантни колачи, додека мурумуру путерот ја хидратизира и ја омекнува кожата.

  Достапен

  495мкд / 100g

 • Golden Wonder накратко

  Golden Wonder

  шумлива купка

  Оваа шумлива купка е како пакет од поклони, секоj дел одделно има нешто ново да понуди. Таа не е за брза бања, бидејќи на купката и е потребно време да ги отпакува сите скриени тајни. Најпрвин уживајте во времето додека ја протресувате, слушајќи го тропкањето од внатрешноста, запрашувајќи се што има во неа. Потоа фрлете ја во водата и внимателно гледајте како златното се претвара во жолто па во сино притоа испуштајќи растопливи звездички. Ова не е обично капење, ова е ИЗУМ !!! Толку многу ни се допадна оваа шумлива купка, што решивме во неа да го вметнеме еден од нашите најпознати парфеми, така што многумина ќе имаат можност да уживаат во неа. Долгогодишните потрошувачи ќе го препознаат мирисот Champagne Snow Showers, а за новите би објасниле дека тое е мирис на пенлив шампањ, со примеси на масло од сладок портокал, коњак и масло од лајм.

  Достапен

  350мкд / 220g

 • Golden Wonder Gift накратко

  Golden Wonder Gift

  подарок

  Злато, величенствено злато! Блеснете со помош на купките како засладено злато и блескавиот сапун. Се што сјае не е злато, но за среќа се што е во овој сјаен подарок е злато!  Содржи: шумливи купки Perle de Sel и Golden Wonder, сапун Golden Pear (100g) и пенливата купка Yog Nog Yule Log.

  Достапен

  1 695мкд / 650g

 • Holey Night накратко

  Holey Night

  шумлива купка

  Како комета впуштете се во оваа купка полна со светки и опуштете се во маслото од сицилијански лимон и садаловина. Овој неидентификуван објект за капење ќе ве обложи со мирис од апсолут од ружи и масло од смирувачка сандаловина. Омекнувачкото соино млеко во прав ја негува кожата, додека пак маслото од сицилијански лимон го разведрува расположението.

  Достапен

  320мкд / 200g

 • Holly Berry накратко

  Holly Berry

  путер за тело

  Сезоната на празници и весели исполнети денови пристигна! Но оваа година заборавете на играчките и одвојте време за масажа на кожата слатка како овошје. Мноштвото од путери: манго, какао, илип и мурумуру се одлични за хидратација и омекнување на кожата, а маслото од бучи за мирис и оваа волшебна мешавина е вистинската работа која ви е потребна за дружење со омилената личност во топлината на вашиот дом.

  Достапен

  550мкд / 80g

 • IceHoggles накратко

  IceHoggles

  limited сапун за тело

  Дали е тоа некое сеќавање? Или сон? Ништо не е онака као што изгледа, со пачули и смола од Лабданум.

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Joy to the World накратко

  Joy to the World

  подарок (limited edition)

  Златен подарок за мека и намирисана кожа Малку сјај овде, малку светки онде, ширете радост секаде и секому! Близу или далеку, каде и да сте, подарете им го овој класичен и совршен пар. Содржи:  лосион за раце и тело Dream cream (45g) и сапун за тело Golden Pear (100g). 

  Достапен

  995мкд / 200g

 • Joyful накратко

  Joyful

  подарок (limited edition)

  Поттикнете радост! Три многу добри причини за веселба се внимателно одбрани и спакувани во оваа славеничка кутија. Содржи: гел за туширање Lord of Misrule (100g), сапун за тело Icehoggles (100g) и регенератор за тело Christingle (45g).

  потрошено

  1 295мкд / 270g

 • Little Snow Fairy накратко

  Little Snow Fairy

  подарок

  Верувам во добрите вили! Само во земјата на снежните вили можете да се капете во базените розевкасти желеа и да се туширате на дожд со мирис на слатки.  Содржи: Snow Fairy 100g гел за туширање Snow Fairy Јеlly шумлива купка

  Достапен

  895мкд / 210g

 • Luxury Lush Pud накратко

  Luxury Lush Pud

  шумлива купка

  Етерични масла од лаванда, тонка и иланг иланг за релаксирачка бања пред спиење. Зграбете ја омилената книга, наполнете ја кадата со топла вода и ставете ја оваа бомба со мирис на рибизла и бергамот. Разведрувачкото масло од бергамот и апсолутот од црна рибизла овозможуваат слатко и охрабрувачко капење во кадата. Шаренилото на површината на водата е шлагот на тортата од комплетна уживанција.

  Достапен

  350мкд / 200g

 • Magic Wand накратко

  Magic Wand

  пенлива купка

  Повеќенаменска пенлива купка Кога ќе си замислите желба, Планина од меурчиња ќе ви создадат мека постела.  Ако розевкастата боја е она што вашето срце посакува, Ќе ви се исполни се она што некогаш сте посакувале.

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Merry Berry накратко

  Merry Berry

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Запенете се со овој волшебен овошен сапун и дозволете апсолутот од ружи и маслото од Сицилијански лимон да ја доведат кожата до баланс и да го поправат расположението.

  потрошено

  350мкд / 100g

 • Naughty Elf накратко

  Naughty Elf

  пенлива купка

  Лукавото џуџе знае кога сте биле послушни, а кога не, тоа е ризик кој морате да го земете в предвид. Кога ќе ви здодее да бидете послушни, додајте малку лукавост во вашиот живот со помош на апсолут од лист од манго. Сепак останете во рамнотежа со маслото од горчлив портокал, додека миризливиот апсолут од јасмин, маслото од лимонова мирта и апсолут од лист од темјанушка ги заведуваат вашите сетила.

  потрошено

  395мкд / 100g

 • North Polar Bear Individual накратко

  North Polar Bear Individual

  limited сапун за тело

  The North Polar Bear Left The Tap On For The Northern Lights And Let Two Years Out In One Go Ова е вистинското име на овој сапун. Малку е предолго, зарем не? Покрај должината на името, овој сапун ќе остави и долготраен мирис на цветни ноти од јасмин и Иланг Иланг на вашата кожа.

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Once Upon a Time накратко

  Once Upon a Time

  лосион за тело

  Кога сакате да се чувствувате како нови грабнетего овој хидратантен лосион за тело! Фер тргуваниот органски какао путер и свиленкастиот муру муру путер ќе се погрижат вашата кожа да остане мека и хидрирана а грeјпфрутот, Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението.

  Достапен

 • Once Upon a Time Solid накратко

  Once Upon a Time Solid

  цврст лосион за тело

  Кога сакате да се чувствувате како нови грабнетего овој хидратантен лосион за тело! Фер тргуваниот органски какао путер и свиленкастиот муру муру путер ќе се погрижат вашата кожа да остане мека и хидрирана а грeјпфрутот, Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението.

  Достапен

  695мкд / 100g

 • Perle de Sel накратко

  Perle de Sel

  шумлива купка

  Одвојте време за себе и дозволете и на азурната вода да ве навлажни, истовремено овозможувајќи морската сол и бензонитската смола да ја смират и омекнат вашата кожа.  Заводливиот и нежен апсолут од ружи ја балансира и смирува кожата, додека цветниот мирис на акација со смирувачко и негувачко дејство се виори низ водата.

  Достапен

  320мкд / 200g

 • Plum Pudding накратко

  Plum Pudding

  маслени купки

  Маслена купка Не одете никаде додека не ја почувствувате оваа купка на вашата кожа, која ќе ве погали со фер тргуван органски путер и сочното масло од црвена Сицилијанска мандарина.

  потрошено

  395мкд / 80g

 • Puddy Holly Bubbleroon накратко

  Puddy Holly Bubbleroon

  пенлива купка

  Капење во колачиња! Оваа пенлива купка ќе ви дојде како шлаг на торта за време на возбудливите Новогодишни празници. Уживајте во зелената вода полна со хранливо бадемово масло, какао путер и шеа путер, дополнети со мирис на марципан.

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Ro's Argan Sparkly накратко

  Ro's Argan Sparkly

  регенератор за кожа

   Засветкајте во претстојната весела сезона! Купуаку, како и шеа путерот и пружаат на вашата кожа доза на длабока хидратација, додека пак впечатливите светки ја прекриваат вашата кожа со злато.  

  Достапен

  795мкд / 130g

 • Rosie Christmas накратко

  Rosie Christmas

  подарок

  Спектакл крунисан со ружи. Сите мириси на ружи. Со овој прекрасен подарок заруменете ја вашата омилена личност. Содржи: гел за туширање Rose Jam (100g) и регенератор за тело Ro's Argan (45g). 

  Достапен

  850мкд / 200g

 • Rudolph накратко

  Rudolph

  Jelly маска за лице

  Рудолфе, Рудолфе, носот ти е толку сјаен, можеш ли и мојата кожа да ја исчистиш со какао во прав, масло од портокал и каолин за радосна да е?

  Достапен

  250мкд / 65g

 • Santa's Belly накратко

  Santa's Belly

  желе за туширање

  Желе за туширање со свеж сок од јаболко, црвено вино, бергамот и нероли.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Satsuma накратко

  Satsuma

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Почувствувајте страст за животот со маслото од Бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме!

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Seasons Greetings накратко

  Seasons Greetings

  limited подарок

  Joyeux Noel! Feliz Navidad! Hyvää Joulua! Nadolig Llawen! Како и да честитате, погрижете се да го направите тоа во придружба на овој примамлив подарок. Содржи: гел за туширање Cinders и шумлива купка Perle de Sel.

  Достапен

  950мкд / 210g

 • Secret Garden накратко

  Secret Garden

  Упатете се кон тунелот од грмушки полни со ружи, поминете покрај стеблата полни со златни круши и пронајдете си удобно место покрај сонливата лаванда.  Очекувајте комплетна елеганција! Содржи: гелови за туширање Rose Jam (100g) и Sleepy (100g), Регенератор за тело Ro's Argan (45g), лосион за тело Sleepy (50g), сапун за тело Golden Pear и путер/пилинг за тело Scrubee.

  Достапен

  2 995мкд / 450g

 • Shoot For The Stars накратко

  Shoot For The Stars

  шумлива купка

  Маѓепсувачка боја со смирувачки мирис на мед и карамела.  Претворете ја бањата во ѕвездено небо и опуштете се додека маслото од бразилски портокал и маслото од бергамот го одигруваат својот заводлив танц на вашата кожа. Ставете ја оваа бомба во вашата када и уживајте во слаткиот мирис на мед, додека хранливото фер тргувано масло од какао омекнува се пред себе.

  Достапен

  320мкд / 200g

 • Shooting Stars Individual накратко

  Shooting Stars Individual

  limited сапун за тело

  Миризлива комета! Заблагодарете им се на своите среќни ѕвезди. Пирето од карамбола, моќниот лајм и бергамот создаваат пена со мирис на шербет.

  Достапен

  295мкд / 100g

 • Sleepy gel накратко

  Sleepy gel

  limited гел за туширање

  Не стравувајте од несоници, Од слатката тонка ќе броите овци, Лавандата и прави друштво За ваше најдобро сонливо искуство. По напорниот ден, опуштете се под тушот со смирувачкото и негувачко овесно млеко и екстракт од морски алги. Иланг Иланг ги растерува грижите и ви помага полесно да заспиете или посмирено да го започнете новиот ден.

  Достапен

 • Sleepy gel накратко

  Sleepy gel

  limited гел за туширање

  Не стравувајте од несоници, Од слатката тонка ќе броите овци, Лавандата и прави друштво За ваше најдобро сонливо искуство. По напорниот ден, опуштете се под тушот со смирувачкото и негувачко овесно млеко и екстракт од морски алги. Иланг Иланг ги растерува грижите и ви помага полесно да заспиете или посмирено да го започнете новиот ден.

  Достапен

 • Sleepy gift накратко

  Sleepy gift

  подарок

  Време е за спиење. Спокој ме обзема и лежам, лавандата ми дава прилика, сонот ќе ми дојде набргу... Содржи: лосион за тело Sleepy (100g) и гел за туширање Sleepy (100g).

  Достапен

  995мкд / 180g

 • Sleepy Naked Shower Cream накратко

  Sleepy Naked Shower Cream

  крем за туширање без пакување

  Наполнете ја вашата када со пена за да влезете во светот на соништата. Смирувачката лаванда и ведриот Иланг Иланг ќе се погрижат да ви бидат слатки.

  Достапен

  695мкд / 200g

 • Snow Fairy накратко

  Snow Fairy

  limited гел за туширање

  Ова е нашиот заводлив зимски гел за туширање кој е преполн со овошен мирис и ледена бистрина. Мора да признаеме дека за нас е мистерија зошто овој гел за туширање е секогаш најпродаван божиќен (limited edition) производ. Тој воопшто не е класичен билков, длабок Lush  мирис, баш напротив, тој е интензивно сладок, розов гел за туширање обожаван од луѓето насекаде. Сите типови на луѓе паѓаат на шармот на Snow Fairy. Ние никогаш не престануваме да се изненадуваме од широкиот спектар на луѓе кои го обожаваат ова розово задоволство. Ние имаме многу ваши писма и фотографии во кои ни кажувате дека вашето мало девојче го обожава, дека е омилениот гел на вашите баба и дедо, дури дека и вашиот брат го користи... Немојте ни случајно да помислите дека Snow Fairy е само розов и женски. Тој мириса на бонбона и капки од медена круша  кои заедно ќе ве транспортираат назад во деновите кога сите ние стоевме  во слаткарницата со стутканите пари во нашите џебови, размислувајќи кое слатко задоволство да го вкусиме овој пат. Грабнете едно шишенце Snow Fairy и истрчајте до најблискиот туш - никогаш не се знае можеби ќе најдете пријател за цел живот.

  Достапен

 • Snow Fairy Gift накратко

  Snow Fairy Gift

  подарок

  Раскош од мирис на гума за џвакање. Посакајте си желба додека се капете или туширате со радост. Времето побрзо поминува кога се опуштате со слатките миризби. Содржи: - гел за туширањеSnow fairy 100g - повеќекратна пенлива купка Magic wand - шумлива купка Snow Fairy и - регенератор за тело Snow Fairy.

  Достапен

  1 995мкд / 500g

 • Snow Fairy Naked Shower Cream накратко

  Snow Fairy Naked Shower Cream

  крем за туширање без пакување

  Добрата вила излезе од шишенцето и никој не може да ја сопре!  Нема ограничувања со овој гол крем за туширање, користете го секој пат кога ќе почувствувате потреба за слатко задоволство и обвијте се во пена со мирис на шеќерна волна.  Претворете ги моментите на туширање во магична бајка затоа што лошото расположение ќе исчезне со ширење на миризбата на слатка гума за џвакање.

  Достапен

  595мкд / 200g

 • Snow Fairy soap накратко

  Snow Fairy soap

  limited сапун за тело

  Меурчиња со мирис на гума за џвакање и слатко галење по кожата. Во текот на изработката на овој сапун ниедна добра вила не е повредена!

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Snow Fairy Sparkle Jar накратко

  Snow Fairy Sparkle Jar

  путер и пудра за тело

  Спремни сте за возбудлива авантура? Не треба да импровизирате, се што ви е потребно е сјај, самоувереност и малку магичен прав.  Оваа розевкаста слатка од какао путер и сладок мирис, полна со пудра и светки, е совршен додаток на негата на кожа пред да излегување. Прободете ги вдлабнатините и напудрете се по целото тело. Откако ќе ја потрошите пудрата, нанесете го какао путерот по вашето тело за целосно задоволство.

  Достапен

  550мкд / 50g

 • Snow fairy Spray накратко

  Snow fairy Spray

  спреј за тело

  Ова е вистинската работа за добрите вили, самовили и за останатите волшебни суштества на кои им е потребна малку сладост во животот. Потребно е само мала количина од овој спреј за да се телепортирате во вашата омилена слаткарница кога и да посакате.  Напрскајте се со магија и завијте се со мирис на шеќерна волна и гума за џвакање.  P.S. За време на изработката на овој спреј ниедна вила не беше повредена!

  потрошено

  1 395мкд / 200g

 • Snow Fairy* накратко

  Snow Fairy*

  jelly bomb

  Опуштете се во кадата полна со розевкаста боја и верувајте во добрите вили, затоа што слаткиот мирис ќе ви помогне да отпатувате во Недојдија.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Snow Globe Gift накратко

  Snow Globe Gift

  подарок

  Пластичниот отпад не е пожелен и е штетен, затоа зграбете го овој подарок обвиткан во Knot Wrap марамата изработена од 2 рециклирани пластични шишиња.  Содржи: сапун за тело Baked Alaska, маслена купка Star Light Star Bright, шумлива купка Butterbear, путер и пудра за масажа Gingerbread Man и повеќекратната пенлива купка Snowflake.

  Достапен

  1 995мкд / 450g

 • Snowflake Bubble Spinner накратко

  Snowflake Bubble Spinner

  пенлива купка

  Повеќенаменска пенлива купка Снегулки паѓајте, Покријте се со белина, Нека владее спокој, Се да е тивко и мирно! Опуштете се со купката со мирис на марципан, полна со етерично масло од пачули и апсолут од цвет од портокал. Маслото од Сицилијански лимон прочистува и разведрува.

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Some Like It Hot накратко

  Some Like It Hot

  подарок

  Загрејте ја ситуацијата! Кога сте расположени за нешто малку попикантно, зграбете го овој подарок! Содржи: пилинг за тело Scrub Scrub Scrub (75g), сапун за тело Karma (120g) и гел за туширање Cinders (100g).

  Достапен

  1 395мкд / 350g

 • Star Light Star Bright накратко

  Star Light Star Bright

  маслена купка

  Маслена купка Оваа ѕвезда нека биде првата која ќе ја здогледате оваа вечер и нека ви ги оствари сите најпосакувани желби. Пуштете ја во топлата када и гледајте како танцува на површината, ширејќи ги ведрите масла од кинески ѓумбир и лајм.

  потрошено

  295мкд / 40g

 • Stardust накратко

  Stardust

  Подарок

  Посегнете по ѕвездите! Ве мами, нели? Туширајте се во пена со мирис на слатки и капете се во центарот на слаткиот универзум. Кога и вие сјаете, можат ли да ве видат ѕвездите? Содржи: путер и пудра за тело Snow Fairy, гел за туширање Snow Fairy, шумлива купка Cheery Christmas, маслена купка Star Light Star Bright, сапун за тело Shooting Stars и повеќекратна пенлива купка Magic Wand.

  Достапен

  2 995мкд / 500g

 • Strawberry Santa накратко

  Strawberry Santa

  limited сапун за тело

  Дедо Мраз се чувствува овошно и слатко! Затоа ќе бидете чисти и прекриени со мирис на јагода по туширањето со овој сапун полн со сок од јагода и путер од органско фер тргувано какао.

  Достапен

  350мкд / 100g

 • Sugar Plum Fairy Body Scrub накратко

  Sugar Plum Fairy Body Scrub

  пилинг за туширање

  Измазнете ја вашата кожа со виолетовиот пилинг со инфузија на Умебоши слива. Маслото од див сладок портокал ја освежува и буди кожата додека шеќерот засладува и остава здрав сјај позади себе. Покрај шеќерот, ситната морска сол помага да се измазни кожата. Ако ви треба хидратација и пилинг, овој шеќерен деликатес е создаден само за вас.

  потрошено

  250мкд / 100g

 • Sugar Plum Fairy Scrub накратко

  Sugar Plum Fairy Scrub

  пили нг за усни

  Достапен

  495мкд / 25g

 • The Night Before Christmas накратко

  The Night Before Christmas

  Само уште една вечер! Тоа беше една ноќ пред Божиќ и во целата куќа не можеше да се чуе ниеден шум, сите беа во бањата и се капеа. Содржи: шумлива купка Golden Wonder и пенлива купка Shoot For the Stars.

  потрошено

  795мкд / 200g

 • The World's Smallest Disco накратко

  The World's Smallest Disco

  шумлива купка

  No more crying at the discotheque! Ведрото масло од лајм и грејпфрут ќе ви помогне да се разведрите, заедно со вителот од бои кои ќе се појават на површината на водата. Оваа бомба е совршена за тие моменти кога сакате да прославите, но самостојно. Пуштете ја омилената музика, наполнете ја кадата и ставете ја оваа диско топка во водата, влезете во кадата и впуштете се во свиленкасто уживање. Маслото од коњак ќе направи да сакате да заиграте, но подобро немојте, затоа што може да се повредите.

  Достапен

  350мкд / 200g

 • Twilight Sparkle Jar накратко

  Twilight Sparkle Jar

  путер и пудра за тело

  Сиот тој сјај е злато. Добро, не баш злато. Некогаш е лаванда и Иланг Иланг. Напудрете се со двојна доза на лаванда и масло од Иланг Иланг пред да западнете во длабок сон. Иланг Иланг ќе ви пружи слатки сништа, а златните светки ќе и додадат дополнителен гламур на вашата забава во пижами.  Прободете ги вдлабнатините и напудрете се по целото тело. Откако ќе ја потрошите пудрата, нанесете го какао путерот по вашето тело за целосно задоволство.

  Достапен

  550мкд / 50g

 • Wild 2018 накратко

  Wild 2018

  подарок

  Тушот те повикува и мораш да се јавиш. Овие два сензационални производи ќе го исчистат и телото и душата. Содржи:  70g Ocean Salt - пилинг за лице 100g Olive Branch - гел за туширање 

  Достапен

  895мкд / 250g

 • Wild Things накратко

  Wild Things

  подарок

  Подарок што ги содржи сите диви задоволства!  Содржи: пенлива купка Naughty Elf, сапун за тело Strawberry Santa (120g), шумлива купка Guardian of the Forest и желе за туширање ButterBear (100g).

  Достапен

  1 495мкд / 500g

 • Yog Nog Yule Log накратко

  Yog Nog Yule Log

  пенлива купка

  Секогаш има место за повеќе пудинг, а овој десерт за кожата е вреден да си ја допуштите оваа дополнителна ужина. Дозволете му на фер тргуваниот шеа путер да ве омекне, а пак маслото од каранфилче нека ве загрее од глава до пети. Раздробете ја оваа купка под млаз топла вода и ослободете ја планината од меурчиња. Правот од цимет и мускатното оревче ќе ве загреат, додека пак соиното млеко и какао путерот дополнително ќе ја хидратираат вашата кожа.  

  Достапен

  450мкд / 200g