СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Денот на жената

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Antiope накратко

  Antiope

  гел за туширање без пакување

  Длабоко чистење со глина од Амазон спакувано во гел за туширање. Вистинска амброзија подарена од боговите. Излези од калапот со освежувачкото масло од бразилски портокал кое го крева расположението до небото и повисоко. Suma коренот го отстранува уморот и дозволува да продолжиш со борбата против светот. Донеси рамнотежа и сила на својот ум и тело со масла од давана и pequi.  Излези од тушот со многу самодоверба и со подготвеност да се справиш со кој и да е предизвик од животот.  Цврстите гелови за туширање се со двојна концентрација за разлика од течните гелови за туширање, па така ем ќе имаш многу пена - ем ќе трае двојно подолго. 

  наскоро

  0мкд / 0g

 • Chamomile Lawn накратко

  Chamomile Lawn

  сапун за тело

  Поинаков од останатите. Стапни на тревникот полн камилица... Деликатните бели цвеќиња кои го намирисуваат воздухот во попладневните сончеви часови. Богати слоеви пена од масла од лаванда и сина камилица ја смируваат кожата. Абсолутот од камилица го смирува умот, оставајќи те со чиста мисла во остатокот на денот. Маслото од нероли ги носи сончевите зраци во бањата, а овој сапун ја прекрива кожата со релаксирачка инфузија од сушени цветови од германска камилица.  Пристапи смирено во секојдневните случувања и уживај во топлината.

  наскоро

  0мкд / 100g

 • Citrus Are Doing It For Themselves накратко

  Citrus Are Doing It For Themselves

  пенлива купка

  Го размрдува расположението. За бања за која другите само ќе ти завидуваат, едноставно искрши ја оваа пенлива купка полна масла од грејпфрут и лимон под млаз вода. Густа пена од масла од лимета, лимон и мирта ќе се рашири по површината освежувајќи ја кожата и разведрувајќи го духот. Како што сонцето заоѓа во бањата, мурумуру и шеа путерите ќе ја омекнат кожата.  По оваа бања ќе посакувате уште и уште...

  наскоро

  0мкд / 200g

 • Honey Bear накратко

  Honey Bear

  путер за тело

  Нежна, топла прегратка. Немој да се грижиш, ќе добиеш топла прегратка како од мече на целата кожа со овој путер за тело со мирис на карамела. Фер тргувани какао путер и шеа путер ќе се истопат на кожата, а ќе овозможат на путерот нежно да лизга по цело тело. Маслото од каранфилче ќе те стопли, а мешавината од хидратантен мед, темно чоколадо и тонка ќе те однесат назад кон слатките спомени од детството и прегратки од мама. 

  наскоро

  0мкд / 30g

 • Incredible Mum накратко

  Incredible Mum

  шумлива купка

  Затоа што навистина е! Знаеме дека сопствената мајка е најголемата суперхеројка, по сите тие години поминати по станување рано во утрото за да направи ужина за училиште, да помогне со домашната работа, што е тука кога никој друг не е и кога го знае вистинското време да се појави со чоколадо. Заслужува нешто навистина неверојатно.  Кога се чувствува дека е на крај со енергијата, зошто да не ја почастиш со топла купка во бањата полна разведрувачки масла од бергамот и иланг иланг. Бран од апсолут од цвет од портокал ќе помогне за брзо полнење на батериите. Повеќе од способна е да ја подготви бaњата со купка, но дали ти ќе можеш да го направиш тоа за неа, барем еднаш?

  наскоро

  0мкд / 180g

 • Lemon Zest накратко

  Lemon Zest

  сапун за тело

  На време за вистинското освежително шоу. Кога животот ти дава лимони - направи меурчиња! Освежи се со овој ведар сапун полн масло од лимонова мирта и свежа кора од лимон. Инспириран од домашните лимонови пити, маслото од розино дрво ја топли душата, а маслото од лимон ги носи сончевите зраци во бањата. По користењето остави го сапунот исправен на било која површина во бањата и дозволи на сите да им го освежи денот.

  наскоро

  0мкд / 100g

 • Madame President накратко

  Madame President

  шумлива купка

  Гласаме за оваа купка! Заврши кампањата и победи за влакно. Време е да избереш во какво опкружување ќе се бањаш. Собери го маслото од петигрејн (мал сладок портокал) кое ќе те смири. Грејпфрутот е незаменлив со своите разведрувачки и антисептички својства. Пченкарното брашно ја омекнува кожата и длабински ја чисти. Па, без разлика за што ќе се одлучиш, исполни се со спокој дека ја правиш вистинската одлука.  Со среќа!

  наскоро

  0мкд / 180g

 • Mother of Pearl накратко

  Mother of Pearl

  пенлива купка

  Мириса како... Слобода. Кога ти здосадува да се маскираш во функционално човечко суштество, издроби ја оваа пенлива купка полна јасмин и цвет од портокал под млаз вода, легни во топла бања и криј се некое време од надворешниот свет.  Ќе се почувствуваш како да леташ на небо без ниеден облак како што свиленкастите мурумуру и шеа путери се топат во водата, омекнувајќи ја кожата. Разведрено расположение е на видик благодарение на абсолутот од мимоза кој доаѓа со цветно ветре. 

  наскоро

  0мкд / 200g

 • Mum in a Spin накратко

  Mum in a Spin

  пенлива купка-повеќе употреби

  Немој да застанеш на нејзиниот пат. Ти се врти? Немој да се плашиш. Како голема и топла прегратка, меурчињата од тонка и лаванда ги релаксираат и најработливите луѓе. Само држи ја купката под млаз вода и отстрани ја кога ќе имаш доволно меурчиња. Како што ќе легнеш да се опуштиш во кадата, лавандата и иланг иланг се од голема помош за смирувачки здив и пат кон смиреноста и опуштеноста. 

  наскоро

  0мкд / 100g

 • Mum, Look What I Made You накратко

  Mum, Look What I Made You

  шумлива купка

  Шумливата купка што може само мајка да ја сака! Заборави на макаронс и светки и почасти ја мајка си со нешто посебно како неа! Испрати ја на тропски одмор со омекнувачко млеко од кокос во прав. Цветот од кокос разведрува и неодоливата мешавина од апсолут од какао, бадемово масло и екстракт од чоколадо ќе се погрижат да ја добие својата бомбоњера.

  наскоро

  0мкд / 180g

 • Purple Drain накратко

  Purple Drain

  пенлива купка

  Кралска бања на повидок. Purple Drain, Purple Drain, I only wanted to see you bathing in the Purple Drain. Ако ти здосади да се чувствуваш тажно и сакаш да додадеш боја во секојдневието, искористи ја оваа купка за бања полна стимулирачки масла од црн бибер и каранфилче. Свиленкастите мурумуру и шеа путери се топат во водата омекнувајќи ја кожата, свежото масло од пеперминт освежува, оставајќи те да се движиш низ светот без тежина, лесно како воздух. 

  наскоро

  0мкд / 200g

 • Purple Loosestrife накратко

  Purple Loosestrife

  сапун за тело

  Во полн цут! Зошто не ги замениш секојдневните букети и чоколади со сапун полн цветови? Златно трио од сирупи од рози, хибискус и лаванда цутат од среќа. Нежната суптилна комбинација на дрвенестата кананга и разведрувачкото масло од бергамот се зачинети со абсолут од лист од темјанушка за за да ги направите среќни и најработливите луѓе.   Дел од новата цветна колекција со 3D принтани дизајни. Овие сапуни изгледаат толку добро колку што се добри на кожа. Специјално е дизајнирана плочката за да може без проблем да стои исправена, овозможувајќи лесно подигнување од површини и совршена големина за во дланка. 

  наскоро

  0мкд / 100g

 • Raspberry Milkshake накратко

  Raspberry Milkshake

  сапун за тело

  Милкшејк полн прочистувачки лимон и малини... Но, за овој сладок десерт не ти е потребна чаша и цевка за да го вкусиш. Само истриј го по цела кожа, вкусувајќи го чувството на семките од малинки кои нежно ексфолираат и освежуваат. Бадемовото млеко е од посебните состојки кои ја омекнуваат кожата, притоа нежно чистејќи ја. Размрдај ја твојата секојдневна рутина на туширање со абсолут од ванила и масло од давана кои ќе те воодушеват со слаткоста. 

  наскоро

  0мкд / 100g

 • Rosebud накратко

  Rosebud

  сапун за тело

  Патувам низ мислите, доаѓа лесен сон во полето полно цветови... Драгите цветни пупки на Мај расцутеа рано оваа пролет за смирувачко миење. Разладувачкото овесно млеко и смирувачката розина вода ќе ти ја овозможат кожата од соништата. Инфузија од бели ливчиња од рози нежно ја смирува кожата додека маслото од иланг иланг и абсолутот од цвет од портокал го разведруваат расположението до нови височини. Завршниот допир од екстра девствено маслиново масло ја омекнува кожата. 

  наскоро

  0мкд / 100g