Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

МИРИСИ

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • All Good Things накратко

  All Good Things

  парфем

  All good things оддава почит на односот, врската која нам многу ни значела а оддеднаш е прекината, сега тој момент го славиме како неодолив парфем. Цикличната природа на животот се рефлектира во нашите односи со другите. Луѓето влегуваат и излегуваат од нашиот живот внесувајќи инспирација и среќа преку заедничка соработка и заеднички страсти. Потоа, кога мора да продолжат понатаму и да не остават, тагата поради разделбата е помалку тешка доколку се отвараат нови можности, прилики и идеи во нивно отсуство. Инспириран од горко-слаткиот прекин на односи, All good things е комбинација на слаткиот и опоен мирис на шеќерна волна и црн бибер помешани со кедрово дрво.   

  Достапен

 • All good things solid накратко

  All good things solid

  тврд парфем

  All good things оддава почит на односот, врската која нам многу ни значела а оддеднаш е прекината, сега тој момент го славиме како неодолив парфем. Цикличната природа на животот се рефлектира во нашите односи со другите. Луѓето влегуваат и излегуваат од нашиот живот внесувајќи инспирација и среќа преку заедничка соработка и заеднички страсти. Потоа, кога мора да продолжат понатаму и да не остават, тагата поради разделбата е помалку тешка доколку се отвараат нови можности, прилики и идеи во нивно отсуство. Инспириран од горко-слаткиот прекин на односи, All good things е комбинација на слаткиот и опоен мирис на шеќерна волна и црн бибер помешани со кедрово дрво.   

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Amelie Mae накратко

  Amelie Mae

  парфем

  Нежно засладен парфем. Парфемска градина засладена со апсолут од ружи и масло од иланг иланг, збогатена со цветни мириси кои што се мешаат со свежината на воздухот. 

  Достапен

 • Amelie Mae solid накратко

  Amelie Mae solid

  тврд парфем

  Нежно засладен парфем. Парфемска градина засладена со апсолут од ружи и масло од иланг иланг, збогатена со цветни мириси кои што се мешаат со свежината на воздухот. 

  Достапен

  595MKD / 30g

 • Aromaco накратко

  Aromaco

  деодорант стик за тело

  Одлична заштита за пазувите. Овој цврст деодорант е полн нежни природни состојки кои ќе те освежат. Спознај ја моќта на апсорбирачката сода бикарбона и див лешник за да телото остане суво, додека антибактерискиот оцет од камилица и разладувачкото миризливо пачули ќе го остават телото да мириса свежо. Замисли го Aromaco како рол деодорант без непотребното пакување.  Едноставно протриј го на чисти и суви пазуви. За да остане подолго време свеж чувај го во обвивката или во кутија која можеш да ја употребуваш повеќе пати. 

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Black Perfume Knotwrap накратко

  Black Perfume Knotwrap

  марама

  Црна и елегантна... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg

 • Blue Perfume Knotwrap накратко

  Blue Perfume Knotwrap

  марама

  Сина како небо... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg

 • Breath of God накратко

  Breath of God

  парфем

  Овој мирис се развива во текот на целиот ден, постојано откривајќи нови аспекти.  Ова е совршен парфем за размислувачи – ќе ве натера да размислувате, и ќе ви создаде прекрасно миризливо искуство. Breath of god  е машавина со 5 ѕвездички создадена од 2 посебни парфеми Inhale и Exhale, комбинација од кедрово дрво, ветиверт, масло од сандал, нежни тонови на лимон, нероли и диња. “Носејќи го овој парфем се чувствувам зачудено што после толку време во парфемската индустрија и понатаму постојат вакви значајни изуми“  -Tania Sanches, Perfume: A-Z Guide

  Достапен

 • Breath of God Solid накратко

  Breath of God Solid

  тврд парфем

  Овој мирис се развива во текот на целиот ден, постојано откривајќи нови аспекти.  Ова е совршен парфем за размислувачи – ќе ве натера да размислувате, и ќе ви создаде прекрасно миризливо искуство. Breath of god  е машавина со 5 ѕвездички создадена од 2 посебни парфеми Inhale и Exhale, комбинација од кедрово дрво, ветиверт, масло од сандал, нежни тонови на лимон, нероли и диња. “Носејќи го овој парфем се чувствувам зачудено што после толку време во парфемската индустрија и понатаму постојат вакви значајни изуми“  -Tania Sanches, Perfume: A-Z Guide

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Cardamom Coffee накратко

  Cardamom Coffee

  парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.

  Достапен

 • Cardamom Coffee solid накратко

  Cardamom Coffee solid

  тврд парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.  

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Dad's garden - Lemon tree накратко

  Dad's garden - Lemon tree

  спреј за тело

  Топол и сончев цитрус. Љуби се себеси со спомени на топла сончева светлина со која се поигруваат лимонот и лиметата. Овој миризлив спомен на Марк од градината со лимони на татка си во Јужна Африка вклучува сладок цитрус со твист на бергамот и лаванда кој се задржува на кожата и во умот. Испрскај го по цело тело за да се освежиш во светлите бои на градината и да ја почувствуваш топлината на зраците кои го допираат цело тело.

  Достапен

  1 195MKD / 200g

 • Dirty накратко

  Dirty

  парфем

  Префинет и свеж. Dirty е повеќеслојна мешавина на минт, естрагон и темјан, парфем кој ќе ве заниша со својата свежина. Минтот има освежителен и силен мирис кој што го разбиструва умот и ја освежува кожата, додека маслата од лаванда и сандалово дрво даваат цветни, дрвенасти смирувачки ноти. Вистинско патување од свежина која на крај нежно ќе ве смири и приземји.

  Достапен

 • Dirty Body Spray накратко

  Dirty Body Spray

  спреј за тело

  Време е да заиграте надвор од правилата. Потребно ти е будење? Оваа мешавина на спеарминг, сандалово дрво и есенцијални хербални масла ќе те подигне на нозе. Спеарминтот освежува и го буди умот, го чисти умот и ја лади кожата. Нежните ноти на лаванда и сандалово дрво додаваат дрвенеста и приземјувачка нота на мирисот.  Оттргни ги пајажините и испрскај се по цело тело за ревитализирачки бран на свеж воздух. 

  Достапен

  1 495MKD / 200g

 • Dirty solid накратко

  Dirty solid

  тврд парфем

  Префинет и свеж. Dirty е повеќеслојна мешавина на минт, естрагон и темјан, парфем кој ќе ве заниша со својата свежина. Минтот има освежителен и силен мирис кој што го разбиструва умот и ја освежува кожата, додека маслата од лаванда и сандалово дрво даваат цветни, дрвенасти смирувачки ноти. Вистинско патување од свежина која на крај нежно ќе ве смири и приземји.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Goddess накратко

  Goddess

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

 • Goddess solid накратко

  Goddess solid

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Green Perfume Knotwrap накратко

  Green Perfume Knotwrap

  марама

    Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg

 • I'm Home накратко

  I'm Home

  парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

 • I'm Home Solid накратко

  I'm Home Solid

  тврд парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Karma накратко

  Karma

  парфем

  Ова е парфем кој истовремено е и наш потпис - комбиниран со опојни слоеви на портокл, зачини и пачули. Потсетува на Лондон во 1960, облаци од пачули помешани со возвишени слатки ноти на потокал и прочистувачки бор. Карма е моќен, зачинет и уникатен пачули и цитрусен парфем. Таа чудно и бавно се разгорува, ќе паднете на неа уште пред да сватите што вистински се случува. Уникатен Lush мирис за луѓе со слободен дух. 

  Достапен

 • Karma Solid накратко

  Karma Solid

  тврд парфем

  Кармата е моќен, зачинет и уникатен пачули и цитрусен парфем. Таа чудно и бавно се разгорува, ќе паднете на неа уште пред да сватите што вистински се случува.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Lust накратко

  Lust

  парфем

  Ова е страшно опоен парфем и дефинитивно не е за срамежливи и пензионирани. Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови. Ова е моќен, сензуален, јасмин парфем кој делува опојно – пособено на жените.

  Достапен

 • Lust Solid накратко

  Lust Solid

  тврд парфем

  Ова е страшно опоен парфем и дефинитивно не е за срамежливи и пензионирани. Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови. Ова е моќен, сензуален, јасмин парфем кој делува опојно – пособено на жените.

  Достапен

  595MKD / 12g

 • Orange Perfume Knotwrap накратко

  Orange Perfume Knotwrap

  марама

  Orange is the new knot wrap! Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg

 • Pink Perfume Knotwrap накратко

  Pink Perfume Knotwrap

  марама

  Убава во... Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg

 • Rentless накратко

  Rentless

  парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

 • Rentless Solid накратко

  Rentless Solid

  тврд парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Rose Jam Body Spray накратко

  Rose Jam Body Spray

  спреј за тело

  Турски деликатеси со нијанси на слатки, розе обоени мириси, помешани со свежината на сицилијански лимон.

  Достапен

  1 995MKD / 200g

 • Sikkim Girls накратко

  Sikkim Girls

  парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

 • Sikkim Girls Solid накратко

  Sikkim Girls Solid

  тврд парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Smuggler's Soul накратко

  Smuggler's Soul

  парфем

  Топол, дрвенест и богат. Овој парфем е опоен и опасен, придружете ни се на патувањето до изворот на сандалово дрво и дозволете да навлезе во Вашето срце. Со маслото од сандалово дрво, ветиверт и ружино дрво уживајте во топлите, дрвенасти и богати мирисни ноти кои ќе Ве смират и издигнат и од најмрачните расположенија.

  Достапен

 • Smuggler's Soul Solid накратко

  Smuggler's Soul Solid

  тврд парфем

  Топол, дрвенест и богат. Овој парфем е опоен и опасен, придружете ни се на патувањето до изворот на сандалово дрво и дозволете да навлезе во Вашето срце. Со маслото од сандалово дрво, ветиверт и ружино дрво уживајте во топлите, дрвенасти и богати мирисни ноти кои ќе Ве смират и издигнат и од најмрачните расположенија.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Snow fairy Spray накратко

  Snow fairy Spray

  спреј за тело

  Ова е вистинската работа за добрите вили, самовили и за останатите волшебни суштества на кои им е потребна малку сладост во животот. Потребно е само мала количина од овој спреј за да се телепортирате во вашата омилена слаткарница кога и да посакате.  Напрскајте се со магија и завијте се со мирис на шеќерна волна и гума за џвакање.  P.S. За време на изработката на овој спреј ниедна вила не беше повредена!

  Достапен

  1 395MKD / 200g

 • Sun накратко

  Sun

  парфем

  Визија за големо портокалово сонце на стапче од лижавче... Мемории на долги патувања со пријатели,пријатна атмосфера,совршена плејлиста за патувањето кое низ патот го осветлува блескаво сонце... авантура,топла клима,сонце што блеска,среќа, е инспирацијата за создавање на овој парфем кој мириса на лето.Маслото од бразилски портокал во комбинација со апсолут од мимоза цветови и сандалово дрво со сигурност ке ве понесат на пријатна ,топла авантура.  

  Достапен

 • Sun solid накратко

  Sun solid

  тврд парфем

  Визија за големо портокалово сонце на стапче од лижавче... Мемории на долги патувања со пријатели,пријатна атмосфера,совршена плејлиста за патувањето кое низ патот го осветлува блескаво сонце... авантура,топла клима,сонце што блеска,среќа, е инспирацијата за создавање на овој парфем кој мириса на лето.Маслото од бразилски портокал во комбинација со апсолут од мимоза цветови и сандалово дрво со сигурност ке ве понесат на пријатна ,топла авантура.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • T'eo накратко

  T'eo

  деодорант во прав

  Суво и чисто! Деодорантна плочка направена од пудри кои неверојатно апсорбираат, есенцијални масла од зелено грозје, смрека и цитрус кои ќе избалансираат и освежат.  Оваа нежна, но моќна плочка е одлична за контрола на интензивно потење благодарение на свежите состојки кои ги апсорбираат непријатните миризби и се полни антибактериска магија. 

  Достапен

  550MKD / 90g

 • Twilight Body Spray накратко

  Twilight Body Spray

  спреј за тело

  Волшебен и примамлив, иланг иланг ќе даде цветни задимени ноти, а слатката тонка заедно со лавандата ќе смират и дадат спокојство. Доволно е малку за да се задржи заводливиот мирис на кожата за доооолго време. Спремни за спиење?

  Достапен

  1 495MKD / 200g

 • Vanillary накратко

  Vanillary

  парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добивате многу комплименти.

  Достапен

 • Vanillary solid накратко

  Vanillary solid

  тврд парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добиете многу комплименти.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Vanillary Spray накратко

  Vanillary Spray

  спреј за тело

  Серенада за сите сетила! (“Sugar and spice“) Заводливо и слатко, идеална мешавина.  Утешителен мирис на ванила кој потсетува на домашни колачи. Заводливите ноти на маслото од  на јасмин му даваат сензуална нота а маслото од тонка му дава нежност.

  Достапен

  1 795MKD / 200g

 • What Would Love Do накратко

  What Would Love Do

  парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

 • What Would Love Do Solid накратко

  What Would Love Do Solid

  тврд парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Yellow Perfume Knotwrap накратко

  Yellow Perfume Knotwrap

  марама

  Што е жолто и полно свежина? Слатка минијатурна knot wrap марама. Поради совршената големина возможно е да се замота во неа парфем од било која големина. Испрскајте со парфемот пред да го замотате овој уникатен подарок. Направена е од 100% органски памук од Индија, а секоја доаѓа со картица за подарок, како би можеле да направите нечиј свет уште попрекрасен со мириси... А, и да измамите насмевка на нивното лице. Најдобрите работи и онака доаѓаат во мали пакувања.

  Достапен

  195MKD / 0kg