Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Парфеми

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Нашите парфеми се инспирирани од уметноста, поезијата и културата, сето спакувано и помешано со најфините есенцијални масла и апсолути добавувани од сите страни на светот. Напрскајте се со овие инспиративни митисни ноти и видете каде се може да ве однесат!

 • All Good Things накратко

  All Good Things

  парфем

  All good things оддава почит на односот, врската која нам многу ни значела а оддеднаш е прекината, сега тој момент го славиме како неодолив парфем. Цикличната природа на животот се рефлектира во нашите односи со другите. Луѓето влегуваат и излегуваат од нашиот живот внесувајќи инспирација и среќа преку заедничка соработка и заеднички страсти. Потоа, кога мора да продолжат понатаму и да не остават, тагата поради разделбата е помалку тешка доколку се отвараат нови можности, прилики и идеи во нивно отсуство. Инспириран од горко-слаткиот прекин на односи, All good things е комбинација на слаткиот и опоен мирис на шеќерна волна и црн бибер помешани со кедрово дрво.   

  Достапен

 • All good things solid накратко

  All good things solid

  тврд парфем

  All good things оддава почит на односот, врската која нам многу ни значела а оддеднаш е прекината, сега тој момент го славиме како неодолив парфем. Цикличната природа на животот се рефлектира во нашите односи со другите. Луѓето влегуваат и излегуваат од нашиот живот внесувајќи инспирација и среќа преку заедничка соработка и заеднички страсти. Потоа, кога мора да продолжат понатаму и да не остават, тагата поради разделбата е помалку тешка доколку се отвараат нови можности, прилики и идеи во нивно отсуство. Инспириран од горко-слаткиот прекин на односи, All good things е комбинација на слаткиот и опоен мирис на шеќерна волна и црн бибер помешани со кедрово дрво.   

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Amelie Mae накратко

  Amelie Mae

  парфем

  Нежно засладен парфем. Парфемска градина засладена со апсолут од ружи и масло од иланг иланг, збогатена со цветни мириси кои што се мешаат со свежината на воздухот. 

  Достапен

 • Amelie Mae solid накратко

  Amelie Mae solid

  тврд парфем

  Нежно засладен парфем. Парфемска градина засладена со апсолут од ружи и масло од иланг иланг, збогатена со цветни мириси кои што се мешаат со свежината на воздухот. 

  Достапен

  595MKD / 30g

 • Breath of God накратко

  Breath of God

  парфем

  Овој мирис се развива во текот на целиот ден, постојано откривајќи нови аспекти.  Ова е совршен парфем за размислувачи – ќе ве натера да размислувате, и ќе ви создаде прекрасно миризливо искуство. Breath of god  е машавина со 5 ѕвездички создадена од 2 посебни парфеми Inhale и Exhale, комбинација од кедрово дрво, ветиверт, масло од сандал, нежни тонови на лимон, нероли и диња. “Носејќи го овој парфем се чувствувам зачудено што после толку време во парфемската индустрија и понатаму постојат вакви значајни изуми“  -Tania Sanches, Perfume: A-Z Guide

  Достапен

 • Breath of God Solid накратко

  Breath of God Solid

  тврд парфем

  Овој мирис се развива во текот на целиот ден, постојано откривајќи нови аспекти.  Ова е совршен парфем за размислувачи – ќе ве натера да размислувате, и ќе ви создаде прекрасно миризливо искуство. Breath of god  е машавина со 5 ѕвездички создадена од 2 посебни парфеми Inhale и Exhale, комбинација од кедрово дрво, ветиверт, масло од сандал, нежни тонови на лимон, нероли и диња. “Носејќи го овој парфем се чувствувам зачудено што после толку време во парфемската индустрија и понатаму постојат вакви значајни изуми“  -Tania Sanches, Perfume: A-Z Guide

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Cardamom Coffee накратко

  Cardamom Coffee

  парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.

  Достапен

 • Cardamom Coffee solid накратко

  Cardamom Coffee solid

  тврд парфем

  Мирисот на есента се издигнува од земјата. Нема да може да ги одделите вашите раце од овој парфем со мирис кој што нуди многу повеќе од загревачки зачини и богати ароми. Тој е подадена рака, подарок од некој кој што нема што да даде. Подсетник за човековата великодушност. Вдишете длабоко. Слаткото и зачинето масло од кардамом ќе ви открие цел нов свет, маслото од ружи е деликатен цветен потсетник на лето а маслото од лист од маслинки е состојката која што ќе ви даде душевен мир. Во срцето на овој парфем лежи масло од агар дрво, богат, дрвенаст и зачински мирис.  Инспирацијата за овој парфем доаѓа од една од посетите на Сајмон на бегалски камп во Либан. И покрај тоа што изгубиле се и побегнале од своите земји, луѓето таму биле дарежливи и топли. Cardamom Coffee ја доловува богатата и вкусна миризба на топол пијалок која се разлева во студениот есенски воздух и ја отсликува добродушноста.  

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Dirty накратко

  Dirty

  парфем

  Префинет и свеж. Dirty е повеќеслојна мешавина на минт, естрагон и темјан, парфем кој ќе ве заниша со својата свежина. Минтот има освежителен и силен мирис кој што го разбиструва умот и ја освежува кожата, додека маслата од лаванда и сандалово дрво даваат цветни, дрвенасти смирувачки ноти. Вистинско патување од свежина која на крај нежно ќе ве смири и приземји.

  Достапен

 • Dirty solid накратко

  Dirty solid

  тврд парфем

  Префинет и свеж. Dirty е повеќеслојна мешавина на минт, естрагон и темјан, парфем кој ќе ве заниша со својата свежина. Минтот има освежителен и силен мирис кој што го разбиструва умот и ја освежува кожата, додека маслата од лаванда и сандалово дрво даваат цветни, дрвенасти смирувачки ноти. Вистинско патување од свежина која на крај нежно ќе ве смири и приземји.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Goddess накратко

  Goddess

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

 • Goddess solid накратко

  Goddess solid

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • I'm Home накратко

  I'm Home

  парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

 • I'm Home Solid накратко

  I'm Home Solid

  тврд парфем

  Таму каде што е срцето Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Karma накратко

  Karma

  парфем

  Ова е парфем кој истовремено е и наш потпис - комбиниран со опојни слоеви на портокл, зачини и пачули. Потсетува на Лондон во 1960, облаци од пачули помешани со возвишени слатки ноти на потокал и прочистувачки бор. Карма е моќен, зачинет и уникатен пачули и цитрусен парфем. Таа чудно и бавно се разгорува, ќе паднете на неа уште пред да сватите што вистински се случува. Уникатен Lush мирис за луѓе со слободен дух. 

  Достапен

 • Karma Solid накратко

  Karma Solid

  тврд парфем

  Кармата е моќен, зачинет и уникатен пачули и цитрусен парфем. Таа чудно и бавно се разгорува, ќе паднете на неа уште пред да сватите што вистински се случува.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Lust накратко

  Lust

  парфем

  Ова е страшно опоен парфем и дефинитивно не е за срамежливи и пензионирани. Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови. Ова е моќен, сензуален, јасмин парфем кој делува опојно – пособено на жените.

  Достапен

 • Lust Solid накратко

  Lust Solid

  тврд парфем

  Ова е страшно опоен парфем и дефинитивно не е за срамежливи и пензионирани. Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови. Ова е моќен, сензуален, јасмин парфем кој делува опојно – пособено на жените.

  Достапен

  595MKD / 12g

 • Rentless накратко

  Rentless

  парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

 • Rentless Solid накратко

  Rentless Solid

  тврд парфем

  Никогаш без дом. Влезете во ламбата која исполнува желби. Специфичниот мирис на пачули оживува при допир со маслото од грејпфрут и слаткоста која е обезбедена од абсолут од тонка. Овој мирис е ремек дело за носење со кое лесно ќе надминете тешки работи во животот. Бескрајно гостољубив, доверете се во неговата инспиративна снага кои ќе Ви помогнат да ги преминат сите препреки. Никогаш не сте без дом, само понекогаш не го наоѓате во моментот.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Sikkim Girls накратко

  Sikkim Girls

  парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

 • Sikkim Girls Solid накратко

  Sikkim Girls Solid

  тврд парфем

  Суптилно заводлив. Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Чистата сексуалност на јасминот насочено се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Smuggler's Soul накратко

  Smuggler's Soul

  парфем

  Топол, дрвенест и богат. Овој парфем е опоен и опасен, придружете ни се на патувањето до изворот на сандалово дрво и дозволете да навлезе во Вашето срце. Со маслото од сандалово дрво, ветиверт и ружино дрво уживајте во топлите, дрвенасти и богати мирисни ноти кои ќе Ве смират и издигнат и од најмрачните расположенија.

  Достапен

 • Smuggler's Soul Solid накратко

  Smuggler's Soul Solid

  тврд парфем

  Топол, дрвенест и богат. Овој парфем е опоен и опасен, придружете ни се на патувањето до изворот на сандалово дрво и дозволете да навлезе во Вашето срце. Со маслото од сандалово дрво, ветиверт и ружино дрво уживајте во топлите, дрвенасти и богати мирисни ноти кои ќе Ве смират и издигнат и од најмрачните расположенија.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Sun накратко

  Sun

  парфем

  Визија за големо портокалово сонце на стапче од лижавче... Мемории на долги патувања со пријатели,пријатна атмосфера,совршена плејлиста за патувањето кое низ патот го осветлува блескаво сонце... авантура,топла клима,сонце што блеска,среќа, е инспирацијата за создавање на овој парфем кој мириса на лето.Маслото од бразилски портокал во комбинација со апсолут од мимоза цветови и сандалово дрво со сигурност ке ве понесат на пријатна ,топла авантура.  

  Достапен

 • Sun solid накратко

  Sun solid

  тврд парфем

  Визија за големо портокалово сонце на стапче од лижавче... Мемории на долги патувања со пријатели,пријатна атмосфера,совршена плејлиста за патувањето кое низ патот го осветлува блескаво сонце... авантура,топла клима,сонце што блеска,среќа, е инспирацијата за создавање на овој парфем кој мириса на лето.Маслото од бразилски портокал во комбинација со апсолут од мимоза цветови и сандалово дрво со сигурност ке ве понесат на пријатна ,топла авантура.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Vanillary накратко

  Vanillary

  парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добивате многу комплименти.

  Достапен

 • Vanillary solid накратко

  Vanillary solid

  тврд парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добиете многу комплименти.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • What Would Love Do накратко

  What Would Love Do

  парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

 • What Would Love Do Solid накратко

  What Would Love Do Solid

  тврд парфем

  Љубовта ќе го осветли светот. Со тангерина и лаванда, секогаш подготвени да го најдеме сонцето кое се крие зад облаците.

  Достапен

  595MKD / 6g