Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Морски алги

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Aqua Marina

  Ivana

  So Aqua Marinava se vrativ vo spomenite od detstvoto. Se potsetiv na neizmernata ljubov i topliot baknez za dobra nokj na majka mi. I na maloto i najmeko mece sto go guskav dur ne zaspijam. Mirisite s...

 • Ocean Salt

  Ivana

  Ne mora da odite na more. Moreto ke dojde kaj vas:))) Velat deka lugjeto sto zuveat pokraj more bile najdolgivecni a vie mozete da go imate moreto i preku "agencijata za patuvanje" Lush. Do...

 • Seanik

  Виолета

  Одличен за мрсна коса и многу малку продукт е потребно за миење на косата, така што произведот трае многу долго. Мирисот е одличен ...

 • Aqua Marina накратко

  Aqua Marina

  чистач за нормална кожа

  Омекнувачки чистач за кожа. Aqua Marina е смирувачки и ефективен чистач кој претставува вистинска радост за користење. Изгледа како розова крема завиткана во алги, толку мека и нежна што повеќе ќе сакате да си играте отколку да го миете лицето. Нанесете, измасирајте, исплакнете и вашата кожа ќе биде помазна, ќе мириса слатко и ќе изгледа поздраво и освежено. Содржи каламин и алое вера за да ја смири изиритираната кожа посебно кога иритациите настанале како последица од сонце или ветер. Каолинот длабински ја чисти и малку ја затегнува кожата. Веднаш видливиот резултат е помазна , помека, на изглед затегната, здрава и освежена кожа.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Big накратко

  Big

  морска сол - шампон за волумен

  50% од Big е морска сол, мириса какао маргарита и дава многу волумен. Секогаш кога ќе го употебувате ќе се фалите самите себеси “Погледнете ја мојата прекрасно мека коса”. Како Биг тоа го постигнува? Содржи омекнувачка инфузија на морски алги како и морска сол и кокосово масло а морската сол ќе се погрижи да добиете плима од волумен. Додека го правевме знаевме дека ќе биде добар но сепак се изненадивме колку излезе фасцинантен.

  Достапен

  1 095MKD / 330g

 • Big Blue накратко

  Big Blue

  шумлива купка

  Вистински океан со морски алги во вашата када. Постои филм кој се вика " Big Blue" и огромна компјутерска компанија Big Blue. Но најдоброто под тоа име несомнено е Big Blue шумливата топка за капење инспирирана од океанот. Наполнете ја кадата онолку колку што е доволно да можете да си замислувате дека сте во океан и лебдете во неа. Дозволете и на лавандата која опушта и стимулирачкото масло од лимон, секојдневните грижи да ги заменат со длабоки, фундаментални мисли. 

  Достапен

  285MKD / 200g

 • Big Solid Conditioner накратко

  Big Solid Conditioner

  цврст регенератор

  Тврд регенератор за коса со близу 30% кокосово масло за да ја скроти и навлажни косата. Содржи и канделила восок и масло од јојоба за сјај и подобрување на состојбата на косата, масло од лимон за дополнителен сјај кој ќе го имате во изобилство, инфузија од морски алги за да ја чувствувате косата лесна а воедно да добиете и омекнување, изобилие од растителен глицерин за обложување и навлажнување на влакното и парфем од ванила, масло од ветиверт, апсолут од јасмин и масло од бергамот кој го прави овој регенератор прекрасен и неодолив.  

  Достапен

  550MKD / 50g

 • Breath of Fresh Air накратко

  Breath of Fresh Air

  Ветер покрај море заробен во шише... Ова е најосвежувачкиот од сите наши тоници за лице, полн со екстракт од карагенен кој е богат со минерали и апсолут од рози кој ја тонира и балансира кожата. Совршен е кога се користи како освежувачко прскање во лето или во било кое годишно време кога сакаш да се освежиш. Апсолутот од рози го намалува црвенилото, а маслото од пачули разладува и ја затегнува кожата на лицето и деколтето. Едноставно испрскајте го цело лице и деколте и избришете со мека крпа за брзо чистење. Или, во лето користете го за разладување од летните горештини. 

  Достапен

  450MKD / 100g

 • Ocean Salt накратко

  Ocean Salt

  пилинг за лице и тело

  Истриј до омекнување. Лимета потопена во водка измешана со грејпфрут и бранови сол се главните состојки на овој неодолив пилинг за лице и тело. Морската сол е богата со минерали и е одлична за триење и полирање на кожата. Додадовме свиленкаст путер од авокадо, кокосово масло и апсолут од морски алги за да остане кожата омекната, сјајна и здрава. Ако се чувствуваш дека ти е потребен добар пилинг, тогаш нанеси го пилингот на сува кожа. А, ако сакаш понежно полирање, тогаш истриј на мокра кожа. 

  Достапен

  795MKD / 120g

 • Sea Vegetable накратко

  Sea Vegetable

  сапун за тело

  Смирете го духот и слушнете ги брановите... Сапун со морски алги богати минерали кој изгледа исто толку добро колку Вашата омекната кожа.  Ако не сте во можност рано наутро да се нурнете во морето, едно добро миење со Sea Vegetable е второто најдобро нешто што може да го направите за себе. Маслото од лаванда делува како антисептик и смирува, морската сол ексфолира а хранливата араме морска трева ја омекнува кожата исто како на бебе... Сите иритации како изгореница од сонце или каснувања од инсекти се минато. Маслата од лимон и лимета ќе Ве освежат и живнат.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Seanik накратко

  Seanik

  цврст шампон за волумен

  Иако убавината понекогаш доаѓа во необични облици, секако нема да очекувате да ја пронајдете во цврст шампон со морско-плава боја, но ако ја побарате, ќе ја најдете. Seanik содржи состојки од морето: витамински богата ирска морска трева, јапонска морска трева Нори богата со протеини и омекнувачка морска сол. Лимонот и цветот од портокал темелно ќе ви ја исчисти косата, а мимозата и јасминот ќе и дадат сјај и неодолив мирис. Ете колку многу се грижиме за убавината и здравјето на вашата коса!

  Достапен

  595MKD / 55g