Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Нане

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Miles of Smiles

  Ivana

  Koj si go saka vkusot o i mirisot na mentol ke uziva vo ovaa tableta a nasmevkata ke vi ja pomnat so godini. Samo smejte se! Veselo, detski. Od srce:)) l

 • Mask Of Magnaminty

  Ivana

  Slobodno koristete ja koga bilo vo tekot na denot. Sovrsena e:))

 • Mask Of Magnaminty

  Mirjana

  Najdobrata maska shto dosega ja imam koristeno. Liceto e chisto, svezho i mazno. Odgovara i za suva kozha. Prezadovolna sum! Ne ja menuvam za nikoja druga.

 • Cre'me de Menthe накратко

  Cre'me de Menthe

  таблети за плакнење на уста

  Дупла доза ледена свежина во устата! Кристали од мента и масло од пеперминт ке направат експлозија од ледена свежина во вашата уста додека јаболковата и лимоновата киселина сочно ке се распрскаат во устата давајки ви чувство за паметење.

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Intergalactic накратко

  Intergalactic

  шумлива купка

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало капење во длабока вселена? Поканете го космосот во вашата бања со оваа секси меѓуѕвездена бомба и станете заштитник на својата галаксија. Додека мoќниот мирис од освежителен пеперминт и развеселувачки масла од грејпфрут,ветиверт и масло од кедрово дрво ќе ве приземјат после интергалактичкото патување. INTERGALACTIC е  светкава убавица - ќе ве освои со првото користење и ќе сакате да ја пробате повторно! Ако сакате ултра - шаренa  бања ова е вистинската шумлива топка за вас.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Mask Of Magnaminty накратко

  Mask Of Magnaminty

  маска за лице и тело со пилинг

  Mask of magnaminty e маска од билки кои не само што инзвонредно ќе ја исчистат и смират вашата кожа туку и ќе ви дадат одлично чувство на свежина.    Нанесете ја маската, оставете ја да делува 15 минути, потоа нежно измасијта је со влажни раце и на крај исплакнете ја.  Една од важните работи за ова маска е тоа што лесно се размачкува на кожата а тоа ја прави погодна и за нанесување на иритирана или чувствителна кожа. Тој ефект се постигнува со : бентоин гелот, талк, каолин (глина за смирување на црвенила и иритации) и растителен глицерин. Внатре содржи уште и мелен азуки грав и семе од ноќниче кои ќе ја исчистат кожата за неколку минути и при отстранувањето на маската ќе ја исполираат кожата, ќе направат нежен пилинг отстранувајчи ги мртвите клетки. Внатре додадовме и мед кој ќе ја исхидрира кожата а во исто време и ќе делува и како антисептик. Маслото од пеперминт е ставено за да ја зголеми циркулацијата и да предизвика чувство на ладење а маслото од невен, хлорофилинот и ванилата дополнително ќе ја омекнат кожата и ќе ги смират црвенилата и иритаците.

  Достапен

  695MKD / 125g

 • Miles of Smiles накратко

  Miles of Smiles

  100 таблети за миење на заби

  Спреми се за огромна количина ментол! Одржувај ја устата свежа и чиста со многу ментол. Прочистувачката каолин глина и трите вида на ментол ветуваат дека оваа паста за заби во цврста форма ќе ја освежи твојата уста и ќе даде сјај на забите.  За интензивни воздушни бранови полни ледена свежина изгрицкај една таблетка со предните заби и почни да триеш со мокра четка за заби.

  потрошено

  495MKD / 50g

 • Mint Julips накратко

  Mint Julips

  пилинг за уста

  Трие и омекнува. Нежен пилинг за уста кој е полн со ментол. Сувите усни стануваат сочни и сјајни со вкус на чоколадо со ментол: пеперминтот затоплува, а слатката ванила се спојува со шеќерните кристали. Одлична подготовка за нанесување кармин.  Веднаш чим истриеш со овој пилинг, ќе го почувствуваш маслото од пеперминт како нежно ги скокотка усните, а шеќерот нежно полира. 

  Достапен

  495MKD / 25g

 • Outback Mate накратко

  Outback Mate

  сапун за тело

  Чистота и радост содржани во едно парче сапун! За врвна чистина од вратот надолу, мешавина од еукалиптус, лимонова трева и пеперминт! Разбудете се со насмевка на лицето, или дозволете му на Outback Mate да ја заврши работата. Пеперминтот нежно ќе ја скокотка кожата, додека лимоновата трева е главниот виновник за добро расположение. Еукалиптусот ќе Ве прочисти и е одговорен за незаборавна свежина. Цела комбинација е најдобриот начин за свеж и нов почеток на денот, секој ден.

  Достапен

  330MKD / 100g

 • Roots накратко

  Roots

  маска/третман за коса

  Наменета е за сите оние на кои им е поптребно будење на скалпот и ревитализација на влакното до самиот врв. Ги размрдува корењата, го зајакнува влакното и дава неверојатен сјај. На потенка коса ќе и даде волумен.  Содржи: свежа инфузија од минт која ќе ги стимулира фоликулите и ќе ја заштити косата од опаѓање, апсолут од коприва го стимулира и го негува скалпот, мед за да ја омекне косата и да и даде тежина, ладно цедено маслиново масло за хидратација, зајакнување и сјај, парфем од масло од сладок портокал, масло од нероли и апсолут од коприва - ке го измазни скалпот и ке го подобри сјајот на косата. Се нанесува на сува коса. Убаво се масира скалпот и се остава да делува 20 минути.

  Достапен

  1 095MKD / 225g

 • Yuge Hot Oil накратко

  Yuge Hot Oil

  третман со топло масло

  Сакате вистински факти за овој третман со топло масло? Морската сол дава волумен - факт. Маслото од јојоба дава сјај - факт. Гуар гумата обновува - факт. Се’ на се’, пружаат нега и дополнителен волумен - факт. Ќе мора да платите за тоа искуство - факт.

  Достапен

  595MKD / 20g