Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Ванила

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Sympathy For The Skin

  Ivana

  E ovoj losion majka mi mi go "ukrade" a ima 62 godini:))) I otkoga ja ubediv da se namackam od prv kontakt bananite se vrzaa so mojata koza. Pa tek sandalovoto maslo, da ne vi raskazuvam. Pr...

 • American Cream

  Андриана

  Регенераторот е одличен, не ја масти косата, а сепак и дава сјај и тежина и мириса прекрасно. Многу ми одговара после soak and float да ја маскира миризбата на шампонот. Текстурата е многу полесна од ...

 • American Cream накратко

  American Cream

  регенератор за коса

  American Cream е регенератор за коса со јагода и ванила кои ќе и ја вратат живоста на вашата коса.  Најверојатно мислите дека го препорачуваме за густа коса која не била доволно негувана. Нашиот двоен регенератор е добар како за коса која е во лоша состојба така и за негувана коса на која само повремено и е потеребен третман. Косата ќе мириса на мед и ванила помешани со јагоди.  

  Достапен

 • Bunny Moon накратко

  Bunny Moon

  Jelly маска за лице

  Кога ќе погледнете кон Месечината, што гледате? Некои луѓе гледаат лице, некои змеј, а некои зајче.  Кога посакувате мека и на допир нежна кожа, ова зајче е за Вас! Медот делува антисептички и хидратантно, маслото од рози помага да се смири и избалансира кожата, додека пак инфузијата од камилица и невен ја смируваат кожата. Допир на нежна ванила и смола од бензоин помага да се чувствувате удобно во својата кожа. Ќе бидете среќно зајче со смирена и чиста кожа!

  Достапен

  595MKD / 65g

 • Butterball накратко

  Butterball

  шумлива купка

  Aко имате сува и чувствителна кожа, тогаш ова е шумливата купка на Вашиот живот! Откога ќе се стопат парчињата какао путер, Вашата кожа ќе се обвие со лесна обвивка која мириса неверојатно добро. Маслото од иланг иланг се користи во ароматерапија за смирување на стрес и депресија, како и за релаксирање на централниот нервен систем. Ослободува од гнев, паника и страв.  Исто така оваа шумлива купка е легендарно добра за детската кожа. Омекнува, и е одлична за смирување пред заспивање. 

  Достапен

  195MKD / 95g

 • Candy Rain накратко

  Candy Rain

  регенератор за коса

  Ако сакаш незаборавно мазна коса, тогаш оваа мешавина од тонка и какао е твојот спас - благодарение на хидратантните млека од кокос, индиски орев и макадамиа орев заедно со многу дождовна вода од Дорсет. Да, навистина има дождовна вода која ја собравме од Lush Greenhub и таа ја измазнува косата бидејќи не содржи минерали кои го подигнуваат праменот. Додадовме регенерирачка мешавина од масла од макадамија и бразилски ореви, па така овој вистински дожд од марципан ќе ти ја овозможи свилената коса која отсекогаш ја посакуваш.

  наскоро

 • Celestial накратко

  Celestial

  крем за лице-сува и чувств.

  Хидратантен крем за осетлива кожа Состојките кои се внимателно одбрани во овој крем делуваат ангелски на осетливата кожа. Ги оставаме ливчињата од свежите орхидеи да преноќат во бадемовото масло се додека не ги остават лековитите состојки во маслото. Потоа за да создадеме деликатен крем кој ќе ја хидрира а нема да ја иритира осетливата кожа  на веќе отстоеното масло додаваме млеко од бадем, путер од какао, екстракт од ванила и растителен глицерин.  Главна носечка состојка е маслото од бадем Има два типа на бадем, сладок и горчлив. За да добиеме бадемово масло го употребуваме слаткиот бадем (Prunus dulcis). Ботанички тие се водат како овошје и се предци на овошјата како кајсии, праски и сливи. За производот Кожата е многу важен дел од човековото тело, пропусливата на нејзината површина ја регулира влажноста на телото. Многу е важна влажноста на осетливата кожа бидејќи дехидрираната кожа станува уште поосетлива. Тенката, сува и осетлива кожа треба да биде мека и хидрирана. Celestial е хидратантен крем за осетлива кожа, внимателно направен од одбрани состојки за да создаде лесна бариера на кожата која ќе ја смири кожата и ќе го спречи нејзиното исушување.

  Достапен

  1 395MKD / 45g

 • Shimmy Shimmy накратко

  Shimmy Shimmy

  путер со златни светки

  За кожа полна неверојатен сјај. Ако сакате гламурозен сјај на кожата, посегнете по Shimmy Shimmy плочката путер за тело. Со него сите ноќи ќе бидат светкави, без разлика дали сакате светлиот ден да сјае како месечина во ноќта, или тенот кој сте го добиле преку летото да заблеска уште повеќе. Фер тргуваните какао и шеа путер ќе ја остават кожата мека и божествена. Само нежно поминете низ дел на телото што сакате да сјае, дозволувајќи на плочката нежно да се топи на кожата и да остава хидратација и сјај. 

  Достапен

  550MKD / 30g

 • Sympathy For The Skin накратко

  Sympathy For The Skin

  лосион за тело

  Разладувачки банани - разладена кожа. Го наполнивме овој лосион со свежи банани, какао путер и ванила за смирување, омекнување и нахранување на жедна и сува кожа. Свежите органски банани се гмечат и се додаваат на разредена емулзија од инфузија од мешунки од банана, какао путер и бадемово масло што е од голема помош за кожата полесно да ги впие витамините и минералите од бананите.  Сандаловото дрво е одлично за сува кожа бидејќи е антиинфламаторно и разладувачко.

  Достапен

  1 195MKD / 240g

 • Vanillary накратко

  Vanillary

  парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добивате многу комплименти.

  Достапен

 • Vanillary solid накратко

  Vanillary solid

  тврд парфем

  Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добиете многу комплименти.

  Достапен

  695MKD / 6g

 • Vanillary Spray накратко

  Vanillary Spray

  спреј за тело

  Серенада за сите сетила! (“Sugar and spice“) Заводливо и слатко, идеална мешавина.  Утешителен мирис на ванила кој потсетува на домашни колачи. Заводливите ноти на маслото од  на јасмин му даваат сензуална нота а маслото од тонка му дава нежност.

  Достапен

  1 995MKD / 200g