Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

НОВИТЕТИ

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Angel Hair накратко

  Angel Hair

  цврст шампон

  Само нежно! Овој шампон е испратен од рајот за коса која има потреба од најнежните допири. Аквафаба ќе даде сјај и цврстина, а розина вода и див лешник ќе го смират и исчистат скалпот. Маслото од иланг иланг тонира и нежно стимулира за здрав скалп, а соја лецитин ќе помогне сета оваа божественост лесно и успешно да се впие.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Argan Dragon накратко

  Argan Dragon

  масло за туширање

  Суперхрана - ја чуваме за smoothie шејкови и разочарувачки салати... Но, тоа е само досега... Ова фантастично и овошно масло за туширање е полно змејски плод во прав и семки од афион, како и арганово масло од срцето на Мароко каде на руралните општества им се обезбедува постојан приход. О, и тоа како чисти, полира и омекнува под туш - за кожа која е навистина супер! Полно масла од иланг иланг и бадеми заедно со бензоин смола, ќе го прекрие целото твое тело со мирис на највкусната пита од цреши.

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Candy Rain накратко

  Candy Rain

  регенератор за коса

  Ако сакаш незаборавно мазна коса, тогаш оваа мешавина од тонка и какао е твојот спас - благодарение на хидратантните млека од кокос, индиски орев и макадамиа орев заедно со многу дождовна вода од Дорсет. Да, навистина има дождовна вода која ја собравме од Lush Greenhub и таа ја измазнува косата бидејќи не содржи минерали кои го подигнуваат праменот. Додадовме регенерирачка мешавина од масла од макадамија и бразилски ореви, па така овој вистински дожд од марципан ќе ти ја овозможи свилената коса која отсекогаш ја посакуваш.

  наскоро

 • Coco Loco накратко

  Coco Loco

  масло за туширање

  If you like pina coladas... Ајде, немој да се срамиш од кокос! Ова омекнувачко масло за туширање е тоа што ти е потребно кога светот полудува и сакаш да се смириш. Исчисти ја и омекни ја кожата со хидратантно масло од кокос и кокосово брашно со потекло од проекти за регенерација и конзервација во Индонезија. Со тропско трио од масло од бразилски портокал, крем од кокос и масло од лимонова трева ќе го почувствуваш сонцето како те грее во душа. (и можеби навистина ќе посакаш да се напиеш една добра пина колада) Дали спомнавме дека има кокос тука???

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Coconut Rice Cake накратко

  Coconut Rice Cake

  цврст шампон

  Шампон за најжедната коса. Ако твојата коса е избелувана, супер густа или пак ти треба многу труд за да светне, почасти се со овој шампон полн хидратација благодарение на дуото од кремав кокос и кокосово млеко. Бонус е соја лецитин, оваа состојка ќе ги омекне влакната, а нејзините заситени масти се од голема помош за добра апсорпција на влажноста.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Flyway Hair накратко

  Flyway Hair

  цврст шампон

  За проклето добра коса! Здраво, ти! Овозможи си твојата коса да биде пример за сјај и густина со овој шампон полн морска сол за волумен. Згусни ја ретката коса со сол за текстура од марина за сол која е направена специјално и како одморалиште за птиците каде може да се хранат, одморат и размножуваат. Маслото од лимон го чисти скалпот и дава сјај, а камилицата убаво ќе смири. Додадовме прекрасен летен мирис кој ќе остане со тебе дооолго време. Чао, ти!

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Ginger Ninja накратко

  Ginger Ninja

  шумлива купка

  Останете со ладна глава без оглед на тоа што ви зготвил животот. Под бакарниот оклоп овој нинџа крие куп состојки. Освежителното масло од сицилијанска мандарина и маслото од бергамот ќе ве одржат будни и сконцентрирани. маслото од ѓумбир ќе ве ревитализира пред овој нинџа да се претвори во бобони кои пукаат.

  потрошено

  250MKD / 200g

 • Golden Pear Bomb накратко

  Golden Pear Bomb

  шумлива купка

  Мирисни ноти на пикантни овошја за весели и бистри мисли. Ако животот ви дава лимони вие заменетеги со шумлива крушка која ќе ја потопите во када. Потикнувачкото масло од кардамом се шири низ пареата исполнувајќи ја бањата со пикантен сладок мирис, додека освежителното масло од бразилски портокал ви го избиструва умот. Топлите дрвенасти ноти на оваа крушка ќе ве смират и ќе ги протераат немирните мисли.

  потрошено

  250MKD / 200g

 • Groovy Kind of Love накратко

  Groovy Kind of Love

  шумлива купка

  Исполнетеја кадата со мир, љубов и оптимизам кои се топат правејќи виножито во вашата када. Ќе се вљубите во оваа мешавина од масло од ружино дрво, бергамот и иланг иланг бидејќи го разведруваат духот а кожата ја освежуваат и тонизираат.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Harajuku накратко

  Harajuku

  шумлива купка

  Изгубетесе во калеидоскопот полн со пастелни бои и мирис на слатка гума за џвакање. Покрај слатките мириси оваа купка крие и свежина од бразилско масло од портокал и бензоинска смола.  Излезете од када и уживајте во слатките мириси кои долго се задржуваат на кожа.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Honey I Washed The Kids* накратко

  Honey I Washed The Kids*

  шумлива купка

  Дали сте во потрага по нешто слатко?! Оваа купка мириса на карамела и можеби е токму она што го барате. Со самото потопување во вода почнува да се растопиува фер тргуваниот органски какао путер, во водата се испушта и extra virgin маслиново масло, овие две состојки заедно  и пружаат на кожата одлична доза хидратација. Оваа купка е збогатена со алое вера за смирување на кожата и удобна бања.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Hulder накратко

  Hulder

  шумлива купка

  Земете пауза, полна со морска сол за прочистување на умот и кожаата. Чемпресот и маслото од елеми ги избиструваат мислите а маслото од слатката тангерина ја ревитализира кожата. Емотивната балансираност и стабилноста се дело на давана маслото.  Купка моќна да ги осветли сите мрачни денови.

  Достапен

  250MKD / 200g

 • Karma Yantra накратко

  Karma Yantra

  шумлива купка

  Смиретеја боемската душа со балансирачкиот мирис на пачули и острите ноти од бор. Блеска од силни состојки кои што ќе ви донесат сонце и позитивни мисли. Karma Yantra со маслото од портокал и маслото од лимонова трева внесува свежина помеѓу сите земјени ноти, разведрувајќи ја кожата и разбиструвајќи го умот, додека пикантното масло од елеми пружа спокој. Излезете од купката спремни да делите добрина и позитивни мисли.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Minamisoma накратко

  Minamisoma

  масло за туширање

  Во 2011 година градот Минамисома, мал град во областа Фукушима во северна Јапонија беше погоден од земјотресот Тохоку. Повеќето од граѓаните беа евакуирани и по пет години, во 2016 им беше дозволено да се преселат назад. На местото на нивните уништени оризови полиња, локалното население почна да расте репка. Овие растенија го отстрануваат цезиумот од почвата и нивните семки се прават во масло кое нема радијација и е безбедно за употреба. Маслото од репка од Фукушима го употребивме во ова масло за туширање со цел да ја омекнеме и хидрираме кожата, а додадовме и сок од лимон, како и масла од бергамот и олибанум за топол, сончев и цитрусен мирис. Пудрата од кинако - брашно направено од испечени соја семки ја остава кожата со најслаткиот мирис што постои.

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Rose накратко

  Rose

  подарок

  Како роза која е совршена во секој момент на своето постоење така и овој подарок е одличен за секоја пригода. Прекрасен, сладок букет. Содржи: Ro's argan body conditioner (45г)  Rose jam гел за туширање (100г) Ecoflo Многу внимателно размислувавме што да ставиме внатре во подароците.Па покрај свежите рачно направени Lush производи ќе пронајдете и Ecoflo – нус производ добиен од индустријата за чипс. Тоа е непотребниот скроб од компирот кој потоа се обликува во големи зрна. Можете повторно да ги употребите овие зрна да спакувате нешто друго, да ги ставите во компосот или со лепење од нив да направите разни форми и фигури.  

  Достапен

  995MKD / 260g

 • Sleepy Gift накратко

  Sleepy Gift

  подарок

  Смирувачки гел од лаванда и иланг иланг за да ви ја олесни напнатоста која се насобрала во текот на денот, потоа завршетеја вечерта со пријатен цветен лосион кој ќе ви донесе сладок сон. Содржи: Sleepy гел за туширање (110 гр)  Sleepy лосион за тело (150 гр) Ecoflo Многу внимателно размислувавме што да ставиме внатре во подароците.Па покрај свежите рачно направени Lush производи ќе пронајдете и Ecoflo – нус производ добиен од индустријата за чипс. Тоа е непотребниот скроб од компирот кој потоа се обликува во големи зрна. Можете повторно да ги употребите овие зрна да спакувате нешто друго, да ги ставите во компосот или со лепење од нив да направите разни форми и фигури.  

  Достапен

  995MKD / 280g

 • Sleepy сапун накратко

  Sleepy сапун

  сапун за тело

  Колку е прекрасно да леташ во облаците! Посегни по овој сапун секогаш кога ти е потребно разведрување и заплови кон земјата на сништата... Овој облак од лаванда има основа од овесно млеко, па така пената по телото е кремава, а глината од каолин ја чисти и полира кожата. Полна мешавина од лаванда и тонка те повикуваат на сон, а иланг иланг ќе те ослободи од стравовите и анксиозноста, во исто време тонирајќи ја кожата. Секое парче сапун е направено рачно, па може да кажеме дека тоа што ќе го добиеш е твоето уникатно облаче.

  Достапен

  395MKD / 120g

 • Spinning Plates накратко

  Spinning Plates

  пенлива купка-повеќе употреби

  Ако имате чувство дека животот околу вас лета со 100км на час, неможете да пристигнете со обврските, имате чувство дека ќе пукнете при наредната средба - тогаш ова е вистинската купка за вас. Од нас имате дозвола да се опуштите и да не правите ништо. И зарем има подобро место за опуштање од полна када со боја на зајдисонце, купишта пена и масла од: огнено дрво, лимон, лимонова трева и апсолут од цвет од портокал. Исчистетего вашиот распоред, исчистетего вашиот ум, земетеги работите во свои раце.

  Достапен

  395MKD / 75g

 • Twilight jelly накратко

  Twilight jelly

  желе за туширање

  Sweet dreams are made of these! Овој пат можеш да ги пуштиш овците да се одморат од броење... Само посегни по ова желе кое ги поканува сништата полно лаванда и тонка и гледај како нештата се смируваат. Дозволи им на твоите сетила да шетаат и месечарат во зоната на самракот каде смирувачкото масло од лаванда и топлиот абсолут од лаванда те виткаат во удобно ќебе. Но, сонот не запира тука бидејќи екстрактот од карагенен ја гали кожата со необична мекост.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Wasabi Shan Kui накратко

  Wasabi Shan Kui

  шампон

  Еј ти, со добрата коса! Овој стимулирачки шампон со васаби ќе се посвети на фоликулите и ќе поттикне раст. Комбинација од свеж рен, кофеин во прав и кристали од ментол ќе загреат како што го масираш на скалпот. Освежувачкиот мирис на рози, сладок портокал и сицилијански лимон ќе те расположат. Рачно набраната сол, епсом сол и декокција од васаби ќе ја зајакнат косата и ќе спречат кршење, а ќе ја остават мека и сјајна.

  Достапен