Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Нови производи

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Amazonian Primer накратко

  Amazonian Primer

  масло за лице без пакување

  Директно од тропските шуми на Амазон. Омекнувачкиот купуаку путер и хидратантниот муру муру путер помешани со масло од андироба се одлична комбинација за смирена и исхидрирана кожа. Пудрата од “arrowroot“ ја матира и ја измазнува кожата со што го прави овој производ да биде и совршена подлога за шминка, за било кое уметничко дело на лицето да остане на свое место во текот на целиот ден.  Зелената боја на овој производ е исто така природна и доаѓа од хлорофилинот кој делува заштитно и ги неутрализира црвенилата, лимоновата трева ја тонизира а перуанската билка "electric daisies" ја затегнува кожата.  Слаткиот мирис на маслото од тонка, маслото од ружино дрво и маслото од бразилски портокал додаваат само дополнителен луксуз во секојдневната нега на лицето.

  Достапен

  795MKD / 20g

 • Argan накратко

  Argan

  масло за лице без пакување

  Вашата потрага по одлично изнегувана кожа завршува овде! Омекнетеја кожата со органски фер тргуван какао и шеа путер. Богатото масло од арган ја хидрира и ја подмладува кожата додека маслото од лимон ја освежува и и дава природен здрав сјај.  Маслото од бодликава круша (круша која што расте на кактус) е пребогато со витамин Е и помага во изедначувањето на тенот а во исто време длабински ја хидрира и ја смирува кожата.  За кожа мека како памук во овој производ е додадено апсолут и масло од ружи од Сенир од Турција, шеа путерот е од Гана а маслото од арган од Мароко.

  Достапен

  795MKD / 20g

 • Banana skin накратко

  Banana skin

  масло за лице без пакување

  Масло за лице кое ја прави кожата совршено мека и исхидрирана. Патот до меката кожа започнува со свежи, кремасти испасирани банани и хидратантен путер од манго, додадовме и малку скроб од топиока за свиленкасто чувство. Идеален производ за жедна кожа на која што и е потробна богата хидратација. Хранливите и богати со влакна банани се измешани со кремаст муру муру и лилип путер за доза хидратација. Слаткиот миррис на банани е надополнет со ноти на ванила и тонка за миризлива кожа и ведар ум.

  Достапен

  795MKD / 20g

 • Brave накратко

  Brave

  80 таблети за плакнење на уста

  Доколку влогот е голем, имате трема, устата ви се суши, рацете ви се потат, не очајувајте, исплаклнете ја устата со “химната“ на освежителните мириси - Brave! Антибактеријски и освежителни со масла од карамфилче, портокал и минт.

  наскоро

  495MKD / 45g

 • Deep Sleep накратко

  Deep Sleep

  желе за туширање

  Како што топлото сонце полека капе позади хоризонтот, посегни по ова желе за туширање со свеж органски сок од портокал.  Маслата од лаванда и камилица ќе ги тргнат сите грижи на страна бидејќи разведрувачкото нероли ги одржува соништата среќни и мирни. Имаш голема помош за цврст и спокоен сон. Истриј се по цело тело додека не направиш пена доволно добра за да кажеш чао на денот што поминува и да се подготвиш за среќни и смирени сништа. 

  Достапен

  413MKD / 100g

 • Goddess накратко

  Goddess

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

 • Goddess Bomb накратко

  Goddess Bomb

  шумлива купка

  Божествениот мирис на апсолут од јасмин ќе ве заведе заедно со виолетово сребрената вода, додека темнината на одух маслото и богатата сандаловина ќе ве држат приземјени и смирени. Скапоцени состојки за вистинско божество, подигнетеја свесноста на ново, повисоко ниво. Секој слој од купката се растопува и прави вртлози од различни бои, додека вашето тело се релаксира. Ќе почувствувате загревање на мускулите, подобрена циркулација и ревитализација. Велат дека Клеопатра се капела во млеко, но вистинските божици се капат во путери. Фер тргуваниот Колумбијски какао путер и шеа путерот се раствораат во топлата вода, а потоа како течно злато се појавува аргановото масло. Тоа е “Светото тројство“ на хидтатацијата.

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Goddess soap накратко

  Goddess soap

  сапун за тело

  Исклучително тешко за пронаоѓање, мрачно и таинствено, маслото одух лежи во срцето на овој медитативен сапун. Миризливата османтус грмушка и дрвенстиот мирис на сандалот се судираат создаваат смирувачки мирис за умот, додека анти имфламаторниот бел чај го чисти и смирува телото. Со секое миење хидрирачките слоеви од фер тргуван какао путер и кокосово масло испорачуваат небесна хидратација на кожата додека апсолутот од јасмин го намирисува телото оставајќи сензуална привлечност.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Goddess solid накратко

  Goddess solid

  парфем

  Парфем со возвишен, заводлив  мирис! Направен со одух масло од Тајланд, богати топли тонови на сандаловина и загревачки сензуален јасмин помешанио со слатка смола.

  Достапен

  595MKD / 6g

 • Gritty Politty накратко

  Gritty Politty

  балзам/пилинг за чистење лице

  Полирачка и хидрирачка мешавина на мелена кокосова лушпа, кокосово масло и кокум путер. На кожата прави прекрасна мека кремамаста структуракоја што се претвара во смирувачко и прочистувачко масло кое ги чисти порите а кожата ја прави еластична. Не мора да се сеќавате на британскиот бенд од кој што всушност е инспирирано името на овој производ за да уживате во благодетите кои што овој чистач ги нуди. Како бонус на крај природниот мирис е од антибактеријското ружино дрво и смирувачката сандаловина. 

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Guardian of the forest накратко

  Guardian of the forest

  шумлива купка

  Достапен

  295MKD / 170g

 • Jade Roller накратко

  Jade Roller

  балзам за чистење лице

  Овој чистач за лице без пакување напорно работи за вие да може да одморите. Во својата основа содржи апсорбирачко масло од афричкото дрво марула, прочистувачко масло кое ги чисти порите а кожата ја прави еластична кое што искомбинирано со масло од лешник кое ги затегнува порите и стимулирачкото маслото од пеперминт го прави овој чистач неодолив.  Најгоре на производот има Мунг грав кој што служи за масажа. На крај ако го отстранувате со влажна крпа, водата ќе ги активирате и сите тонирачки својства на овој производ кој што ги даваат оцетот од камилица и ружината вода.  Крајниот резултат е исчистена и избалансирана  кожа, затегнати пори, смирени црвенила и ведар тен. Чистач, масажер и тоник спакувани во еден производ.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Karma Gift накратко

  Karma Gift

  Ширете добра карма со овој препознатлив мирис на бор, пачули, лаванда и портокал! Дизајнот на овој подарок како и единствениот Карма мирис кој што се наоѓа во сите внатре спакувани производи се инспирирани од земјениот и егзотичен мирис на пачули кој што се ширел од хипи штандовите на улицата Kengsinton High Street во седумдесетите години на минатиот век. Содржи: Karma 15мл  парфем Karma Kream 45гр лосион за  тело Karma Soap 100гр сапун за тело

  Достапен

  2 495MKD / 405g

 • Light Touch накратко

  Light Touch

  масло за лице без пакување

  Ова масло за лице е идеалниот производ за чиста, избалансирана кожа. Лесната и брзо впивачка јојоба и маслото од семки од "meadowfoam" (кое што е многу слично со природната влажност која ни ја произведува самата кожа), овозможуваат кожата да се чувствува свежа и мазна- никогаш масна.  Во овој производ се внимателно додадении сите тонирачки карактеристики кои ги носи дивиот лешник и антиоксидантната сина спирулина која што ја заштитува кожата од сите надворешни атмосверски влијанија.  Со овошно цветен мирис направен од есенцијални масла од Кенија, секоја состојка во ова масло за лице е набрана за да ја смири, освежи, избалансира и намириса кожата.

  потрошено

  795MKD / 20g

 • Like a Virgin накратко

  Like a Virgin

  чистач во форма на ладен крем

  Вратете се на корените, едноставен, вегански, ладен крем за чистење на лице - традиционална форма на чистач, за многумина и најдобра. Оваа модерна верзија на овој чистач има неколку измени, го земавме најдоброро од старата формула и го преформулиравме. Во основата ставивме органско “extra virgin“ маслиново масло и масло од јојоба измешани со канделила восок и восок од сончоглед поради прочистувачките и хидрирачките ефекти. Втората работа што ја направивме е отстранувањето на вода во формулата со што добивме тврда форма, на крај додадовме и масло од лимон кое што се користи на Медитеранот за чистење, тонизирање и разведрување. Може да се користи и за отстранување на шминка. Ќе се изненадите колку всушност сте имале потреба од еден ваков производ.  Кога ќе ви ја даде целата љубов ќе имате чувство како прв пат да си го допирате мекото лице.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Little Pot of Energy накратко

  Little Pot of Energy

  “гол“ лосион за тело

  Направете го невозможното!!! Победетеја летаргијата, покријте ја кожата со доза енергија.  Овој лосион удира како гром во глава, пирето од портокали го избиструва умот со својот интензивен свеж мирис, на кожата е мек поради колумбијскиот фер тргуван какао путер, грејпфрутот ќе го рестартира доброто расположение. Мотивацијата никогаш немала волку прекрасен мирис.

  Достапен

  895MKD / 125g

 • Magic Crystals накратко

  Magic Crystals

  пилинг за туширање

  Магијата не секогаш се случува кога ќе замавнеме со волшебното стапче, може да започне и со отварање на капачето на кутијата! Скокнете под туш, пуштетеја топлата вода да танцува околу вас и земете од производот. Загревачкото масло од анис помешано со Епсом сол стимулира и ја полира кожата, додека свежиот рузмарин и инфузијата од жалфија ја чистат и тонираат кожата. откога се ќе исплакнете ќе го почувствувате ефектот на кристалите од ментол и маслата од пеперминт и спеарминт, магичен ефект. 

  Достапен

  895MKD / 300g

 • Pink Petitgrain накратко

  Pink Petitgrain

  пенлива купка

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Scrub Scrub Scrub накратко

  Scrub Scrub Scrub

  пилинг за туширање

  Because the night is made for Scrubbers! Само отворете ја кутијата полна со темни кристали, морска сол и јаглен во прав помешани со пире од црни рибизли и уживањето може да започне.

  Достапен

 • Sleepy Face накратко

  Sleepy Face

  чистач за лице без пакување

  Почастете се со овој неверојатно смирувачки чистач пред да одите на спиење. Сонлива плочка со природни масла и путери кои ќе ја смират кожата и умот. Омекнувачката мешавина од органски фер тргуван какао путер, балансирачкото масло од јојоба, нежното бадемово масло и смирувачката лаванда ќе и дадат се што и е потребно на кожата и ќе ја спремат за спиење. Од кожа мека како памук ве делат само неколку кружни движења со оваа плочка.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Sleepy gel накратко

  Sleepy gel

  гел за туширање

  Не стравувајте од несоници, Од слатката тонка ќе броите овци, Лавандата и прави друштво За ваше најдобро сонливо искуство. По напорниот ден, опуштете се под тушот со смирувачкото и негувачко овесно млеко и екстракт од морски алги. Иланг Иланг ги растерува грижите и ви помага полесно да заспиете или посмирено да го започнете новиот ден.

  Достапен

 • Tea Totaler накратко

  Tea Totaler

  чистач за лице без пакување

  Одржувајте ја кожата чиста, смирена и балансирана. Мешавина од масла кои што ја балансираат кожата и го одржуваат здравиот и ведар тен. Маслото од рицинус е задолжено за здравиот тен. Додадовме и билки кои што имаат антибактеријско дејство како чајно дрво, жалфија и рузмарин за чиста и задоволна кожа. 

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Vanillary Spray накратко

  Vanillary Spray

  спреј за тело

  Серенада за сите сетила! (“Sugar and spice“) Заводливо и слатко, идеална мешавина.  Утешителен мирис на ванила кој потсетува на домашни колачи. Заводливите ноти на маслото од  на јасмин му даваат сензуална нота а маслото од тонка му дава нежност.

  Достапен

  1 795MKD / 200g