Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Љубилејни шумливи купки

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Поминаа 30 години откако во Lush ја измисливме првата шумлива купка за во када, тоа го прославуваме со најголема колекција на limited edition купки. Сите нови купки се достапни за продажба преку интернет и во продавница.

 • Chamomile Flower накратко

  Chamomile Flower

  шумлива купка

  Направетего уживањето во када лично, запишетеја вашата тајна порака и ставетеја во средината на цветот. Потопетеја купката во полната када со вода и уживајте во маслата од иланг иланг камилица и портокал.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Chocomint накратко

  Chocomint

  шумлива купка

  Сладолед од минт и чоколада- десерт за во када. Какао путер, спеарминт, бадемово масло и какао, зар некој може да оддолее?!

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Dear John Bomb накратко

  Dear John Bomb

  шумлива купка

  Потонете во интензивно сина боја. Секогаш кога ќе имате потреба од топла прегратка и чувство дека сте сакани потонете во пикантното масло од карамфилче, помешано со омекнувачки фер тргуван какaо путер, бучу масло и масло од бергамот.

  Достапен

  275MKD / 200g

 • Floating Flower накратко

  Floating Flower

  шумлива купка

  Што се случува кога на цвеќињата ќе им го продолжиме животот?! Се раѓа прекрасна купка која што има во средината раскошен цвет од хризантема, потопен во какао путер кој же се растопи веднаш по потопувањето во када. Купката е збогатена и со бадемово масло и со масло од лаванда за да ги скротат и оние умови кои не престануваат да размислуваат. 

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Ginger Ninja накратко

  Ginger Ninja

  шумлива купка

  Останете со ладна глава без оглед на тоа што ви зготвил животот. Под бакарниот оклоп овој нинџа крие куп состојки. Освежителното масло од сицилијанска мандарина и маслото од бергамот ќе ве одржат будни и сконцентрирани. маслото од ѓумбир ќе ве ревитализира пред овој нинџа да се претвори во бобони кои пукаат.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Golden Pear Bomb накратко

  Golden Pear Bomb

  шумлива купка

  Мирисни ноти на пикантни овошја за весели и бистри мисли. Ако животот ви дава лимони вие заменетеги со шумлива крушка која ќе ја потопите во када. Потикнувачкото масло од кардамом се шири низ пареата исполнувајќи ја бањата со пикантен сладок мирис, додека освежителното масло од бразилски портокал ви го избиструва умот. Топлите дрвенасти ноти на оваа крушка ќе ве смират и ќе ги протераат немирните мисли.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Harajuku накратко

  Harajuku

  шумлива купка

  Изгубетесе во калеидоскопот полн со пастелни бои и мирис на слатка гума за џвакање. Покрај слатките мириси оваа купка крие и свежина од бразилско масло од портокал и бензоинска смола.  Излезете од када и уживајте во слатките мириси кои долго се задржуваат на кожа.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Honey I Washed The Kids* накратко

  Honey I Washed The Kids*

  шумлива купка

  Дали сте во потрага по нешто слатко?! Оваа купка мириса на карамела и можеби е токму она што го барате. Со самото потопување во вода почнува да се растопиува фер тргуваниот органски какао путер, во водата се испушта и extra virgin маслиново масло, овие две состојки заедно  и пружаат на кожата одлична доза хидратација. Оваа купка е збогатена со алое вера за смирување на кожата и удобна бања.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Hulder накратко

  Hulder

  шумлива купка

  Земете пауза, полна со морска сол за прочистување на умот и кожаата. Чемпресот и маслото од елеми ги избиструваат мислите а маслото од слатката тангерина ја ревитализира кожата. Емотивната балансираност и стабилноста се дело на давана маслото.  Купка моќна да ги осветли сите мрачни денови.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Incredible Mum накратко

  Incredible Mum

  шумлива купка

  Затоа што навистина е! Знаеме дека сопствената мајка е најголемата суперхеројка, по сите тие години поминати по станување рано во утрото за да направи ужина за училиште, да помогне со домашната работа, што е тука кога никој друг не е и кога го знае вистинското време да се појави со чоколадо. Заслужува нешто навистина неверојатно.  Кога се чувствува дека е на крај со енергијата, зошто да не ја почастиш со топла купка во бањата полна разведрувачки масла од бергамот и иланг иланг. Бран од апсолут од цвет од портокал ќе помогне за брзо полнење на батериите. Повеќе од способна е да ја подготви бaњата со купка, но дали ти ќе можеш да го направиш тоа за неа, барем еднаш?

  Достапен

  320MKD / 200g

 • Karma Yantra накратко

  Karma Yantra

  шумлива купка

  Смиретеја боемската душа со балансирачкиот мирис на пачули и острите ноти од бор. Блеска од силни состојки кои што ќе ви донесат сонце и позитивни мисли. Karma Yantra со маслото од портокал и маслото од лимонова трева внесува свежина помеѓу сите земјени ноти, разведрувајќи ја кожата и разбиструвајќи го умот, додека пикантното масло од елеми пружа спокој. Излезете од купката спремни да делите добрина и позитивни мисли.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Madame President накратко

  Madame President

  шумлива купка

  Гласаме за оваа купка! Заврши кампањата и победи за влакно. Време е да избереш во какво опкружување ќе се бањаш. Собери го маслото од петигрејн (мал сладок портокал) кое ќе те смири. Грејпфрутот е незаменлив со своите разведрувачки и антисептички својства. Пченкарното брашно ја омекнува кожата и длабински ја чисти. Па, без разлика за што ќе се одлучиш, исполни се со спокој дека ја правиш вистинската одлука.  Со среќа!

  Достапен

  378MKD / 200g

 • Magma накратко

  Magma

  шумлива купка

  Ерупција во када. Како се растопува така ќе ги ослободи сите масла. Загревачкото масло од цимет и разладувачката инфузија од минт ќе ве ревитализираат а маслото од портокал ќе ве разведри.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • More Tea and Sympathy накратко

  More Tea and Sympathy

  шумлива купка

  На кого не му е потребно релаксирачко потопување?! Потонете во освежително масло од нероли помешано со масло од прочистувачки зелен чај.

  потрошено

  495MKD / 200g

 • Turmeric Latte накратко

  Turmeric Latte

  шумлива купка

  Пружете и на кожата малку нега и љубов со куркума, чоколадо и кафе. Загревачка купка за моментите кога сакате да се разгалите. Чоколадото, кафето и ванилата преовладуваат во оваа купка и имаат задача да го смират умот додека златните пируети кои што ќе ги направи купката во вашата када се за дополнително визуелно уживање. Кокосовото млеко во прав ја смирува кожата а куркумата прочистиува и делува антибактериски.

  Достапен

  370MKD / 200g