Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Инфузија од Toothed Wrack морска алга (Fucus serratus), Органски путер од Семки од Тиква (Cucurbita), Органски путер од Кикирики (Arachis hypogaea), Органско Ладно цедено масло од Ленено Семе (Linum usitatissimum), Органски путер од Индијски Орев (Anacardium occidentale), Органски путер од Бадем (Prunus dulcis), Мед од цвет од Портокал (Citrus aurantium armara), Овесно Млеко (Avena sativa), Морска алга Нори (Algae), Пеноксиетанол (Phenoxyethanol), Јаглен во прав (Powdered Charcoal), Пемза (вулкански камен) (Pumice), Инфузија од Мајчина душица, рузмарин и чајно дрво (Thymus vulgaris; Rosmarinus officinalis and Melale), Масло од Мексикански Невен (Tagetes minuta), Натриум лаурил саркосинат (Sodium Lauroyl Sarcosinate), Сребрен сјај (Silver Edible Lustre), Морска вода (Sea Water), Масло од Жалфија (Salvia officinalis), Инфузија од Шафран (Crocus sativus), Ориз (Oryza sativa), Екстракт од Коприва, Рузмарин и оцет од Ориз (Urtica dioica and Rosmarinus officinalis), Инфузија од Meadowsweet (Spiraea ulmaria), Есенција од корен од Ликвириција (Glycyrrhiza glabra), Цинемал (*Cinnamal), Цинемал (Cinnamal), Хлорофилин (CI 75810, Aqua), Рицинус (Ricinus communis), Кафеав шеќер (Black Sugar), Масло од црн бибер (Piper nigrum), Бензил Салицилат (Benzyl Salicylate), Бензил цинамит (*Benzyl Cinnamate), Цинамил алкохол (*Cinnamyl Alcohol), Цинамил алкохол (Cinnamyl Alcohol), Кумарин (*Coumarin), Цветови од Лаванда (Lavandula angustifolia), Ланолин (Lanolin), Каолин (Kaolin), Сок од Грозје (Vitis vinifera), Свежи Органски Банани (Musa paradisica), Екстракт од Свеж Ирис (Iris florentina), Шумлива Бонбона (Fizzy Candy), Кумарин (Coumarin), Бензил цинамит (Benzyl Cinnamate)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар


/

Додај во листа на посакувани производи