СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Лимонска киселина (Citric Acid), Парфем (Perfume), Popping Candy , Масло од лимон (Citrus limonum), Масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), Етерично масло од јасмин (Jasminum grandiflorum), Вински камен (Tartaric acid), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), Натриум лаурет сулфат (Sodium Laureth Sulfate), Лаурил Бетаин (Lauryl Betaine), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Цитрал (*Citral), Лимонска киселина (*Limonene), Линалул (*Linalool), Златен Светкав Сјај, Golden Glitter (Polyethylene terephthalate), Калиум Алуминиум Силикат , Титаниум диоксид (Titanium Dioxide), Tin Oxide (Tin Oxide), Железо Оксид , Synthetic Fluorphlogopite, Силика , Colour 77491 (Colour 77491), Colour 77492 (Colour 77492), Боја 15510 (Colour 15510), Боја 17200 (Colour 17200), Боја 14700 (Colour 14700), Боја 45410 (Colour 45410), Rice Paper (Rice Paper)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар


БАЊА  >  НОВО  >  Шумливи купки

/

Додај во листа на посакувани производи