Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

DRF Alcohol, Парфем (Perfume), Вода (Aqua), Глицерин (Glycerine), Апсолут од Какао (Theobroma cacao), Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Бензоин Ресиноид (Styrax tonkinensis pierre), Бензил алкохол (Benzyl Alcohol), Цинемал (*Cinnamal), Цитрал (*Citral), Кумарин (*Coumarin), Еугенол (*Eugenol), Фарнесол (*Farnesol), Гераниол (*Geraniol), Isoeugenol (*Isoeugenol), Лимонска киселина (*Limonene), Линалул (*Linalool)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

I'm Home Solid
тврд парфем

МИРИСИ  >  Парфеми

07301

Таму каде што е срцето

Светот на авантури оставете го надвор, мирисот на дома Ве повикува. По поминувањето на прагот, покривка од абсолут од ванила Ве обвиткува во топла прегратка која зад себе остава слатки мириси. Шолја благо зачинето топло чоколадо на масичето, абсолут од какао ќе го извлече сеќавањето на работите кои ги сакате најмногу. Се нурнувате во наборите на меката фотелја, а прочитаните книги се одмараат на полица.  Смирувачкиот мирис на смолата од бензоин нежно се шири по кожата, а тивкото чкрипење на скалите го најавува Вашето доаѓање. Додека прозорците Ве штитат од дожд и зрак излегува од топлиот мирис, знам дека сум дома. 

650MKD / 6g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи