Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Like a Virgin
чистач во форма на ладен крем

ЛИЦЕ  >  Чистачи за лице  >  Гола нега за кожа

08730

Вратете се на корените, едноставен, вегански, ладен крем за чистење на лице - традиционална форма на чистач, за многумина и најдобра.

Оваа модерна верзија на овој чистач има неколку измени, го земавме најдоброро од старата формула и го преформулиравме.

Во основата ставивме органско “extra virgin“ маслиново масло и масло од јојоба измешани со канделила восок и восок од сончоглед поради прочистувачките и хидрирачките ефекти.

Втората работа што ја направивме е отстранувањето на вода во формулата со што добивме тврда форма, на крај додадовме и масло од лимон кое што се користи на Медитеранот за чистење, тонизирање и разведрување.

Може да се користи и за отстранување на шминка.

Ќе се изненадите колку всушност сте имале потреба од еден ваков производ. 

Кога ќе ви ја даде целата љубов ќе имате чувство како прв пат да си го допирате мекото лице.

395MKD / 15g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи