Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Коментари (1)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Skin Drink
крем за лице- сува

Креми за лице

L213

 

Вистински пијалок за вашата кожа. Богат крем која ја храни и штити кожата а притиоа не делува тешко или масно. Одличен за по сува кожа.

Основата на кремот е органски произведено сусмово масло, бадемово масло, масло од жолто ноќниче и кокосов путер. Потоа на таа смеса додадовме свежо авокадо и алое вера. Маслото од сусам има прекрасна густа текстура и многу е хранливо за кожата но има тежок мирис. Па затоа го подобривме мирисот со додавање на инфузија од цветови од ружи, апсолут на ружи и есенцијално масло од нероли.

Главна носечка состојка е фер тргуваното и органско масло од сусам.

Сусам (Sesamum indicum) исто така познат како benne или  gingili.

За производот

Резултатот е производ кој се однесува како  пијалок за вашата кожа, оставајќи ја мека, матирана, хидрирана и спремна за сите надворешни предизвици.

Сувата и многу осетлива кожа често е многу осетлива на сонце, ветер, студ и останати надворешни влијанија, па затоа секогаш и е потребна екстра заштита за да изгледа нјдобро што може. Овој крем е дизајниран за таа намена а кога може да биде добар за осетливата кожа може да биде добар и за сите останати типови.

Skin Drink специјално е измислен за Мо уште на почетоците на Lush, таа има многу осетлива кожа која мора да ја негува секој ден. Таа вели дека без овој крем лицето и е како да излегла од фурна.

1 495MKD / 45g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи