Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Апсолут од морска трева

Апсолут од морска трева : Seaweed absolute comes from the plant Fucus vesiculosus. It is extracted by solvent extraction. This absolute is a deep green or greenish brown liquid of intensely green, herbaceous and woody odour. Seaweed absolute distinctly recalls the smell of seaweed drying on a salt-water beach after a heavy storm. Seaweed absolute... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Морска трева Араме (Eisenia arborea), Парфем (Perfume), Линалул (*Linalool), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Масло од репка и кокосово масло (Brassica napus and Cocos nucifera), Апсолут од морска трева (Fucus vesiculosus), Натриум хлорид (Sodium Chloride), Натриум хидроксид (Sodium Hydroxide), Натриум лаурил сулфат (Sodium Lauryl Sulfate), Натриум стареат (Sodium Stearate), Тетранатриум Едитронат (Tetrasodium Etidronate), Вода (Aqua), Лимонска киселина (*Limonene), Цитрал (Citral), Крупна морска сол (Coarse Sea Salt), Боја 42045 (Colour 42045), ЕДТА (EDTA), Гераниол (Geraniol), Глицерин (Glycerine), Масло од лаванда ((Lavandula angustifolia)), Масло од лајм (Citrus aurantifolia)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Sea Vegetable
сапун за тело

ТУШИРАЊЕ  >  БАЊА  >  Сапуни  >  Сапуни  >  Морски алги

L803

Смирете го духот и слушнете ги брановите...

Сапун со морски алги богати минерали кој изгледа исто толку добро колку Вашата омекната кожа. 

Ако не сте во можност рано наутро да се нурнете во морето, едно добро миење со Sea Vegetable е второто најдобро нешто што може да го направите за себе. Маслото од лаванда делува како антисептик и смирува, морската сол ексфолира а хранливата араме морска трева ја омекнува кожата исто како на бебе... Сите иритации како изгореница од сонце или каснувања од инсекти се минато. Маслата од лимон и лимета ќе Ве освежат и живнат.

295MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи