Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Масло од лист од цимет

Масло од лист од цимет : Cinnamon leaf oil is native to Indonesia, but it is cultivated in India and Sri Lanka, too. The oil is extracted from the leaves of tall trees by steam distillation. The tree can grow to heights of 45-feet, but is usually kept at a much lower height. The tree bears... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Глицерин (Glycerine), Corn Silk Infusion (Zea mays), Bee Pollen (Bee Pollen), Масло од лист од цимет (Cinnamomum zeylanicum), Парфем (Perfume), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (1)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Let the Good Times Roll
-сува кожа

ЛИЦЕ  >  Чистачи за лице

03765

Полн нежен пилинг кој делува омекнувачки на кожата.

Овој чистач за лице и тело е нежен за кожата, оставајќи ја мека на допир со мирис на пуканки со путер. Пченкарното брашно во комбинација со палента прават нежна ексфолијација, циметот во прав стимулира и освежува. 

Овој нежен чистач за лице со пилинг ќе смири и омекне, а ќе ја остави кожата нахранета, свежа и со природен сјај. 

495MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи