Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Мелени бадеми (Prunus dulcis), Глицерин (Glycerine), Каолин (Kaolin), Вода (Aqua), Масло од лаванда ((Lavandula angustifolia)), Апсолут од ружи (Rosa damascena), Сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), Масло од Мексикански Невен (Tagetes minuta), Бензоин Ресиноид (Styrax tonkinensis pierre), Цветови од Лаванда (Lavandula angustifolia), Лимонска киселина (*Limonene), Линалул (*Linalool)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (1)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Angels on bare skin
-сува и/или чувствителна кожа

ЛИЦЕ  >  Чистачи за лице

02771

Неверојатно нежен чистач направен од 100% природни состојки.

Инспириран е од средновековните рецепти и е украсен со цветови од лаванда, содржи каолин за да ја апсорбира нечистотијата, оставајќи ја кожата чиста и изнегувана. Маслото од лаванда и апсолутот од ружи ја смируваат кожата. Како што ќе го помешате мало парче од вашиот чистач со малку вода, за да стане како паста, така мелените бадеми ќе направат бадемово млеко кое помага кожата да биде истонирана и омекната. Одличен е за сите видови на чувствителна кожа. Покрај на лице овој производ може да го користите и по целото тело.

595MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи