Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Морска трева Араме

Морска трева Араме : Arame seaweed (Eisenia arborea) is a type of kelp. It is harvested in Japan, Peru and the North Pacific Coast. Its blades become wide leaves of up to a foot in length. They are sliced into long strands, cooked, and then left to dry in the sun. Seaweeds contain up... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Морска трева Араме (Eisenia arborea), Лимонска киселина (Citric Acid), Линалул (*Linalool), Еугенол (Eugenol), Апсолут од морска трева (Fucus vesiculosus), Парфем (Perfume), Лимонска киселина (*Limonene), Масло од лимон (Citrus limonum), Масло од лаванда ((Lavandula angustifolia)), Гераниол (Geraniol), Ситна морска сол (Fine Sea Salt), Боја 42090 (Colour 42090), Боја 19140 (Colour 19140), Крупна морска сол (Coarse Sea Salt), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Big Blue
шумлива купка

БАЊА  >  Шумливи купки  >  Морски алги

L26

Вистински океан со морски алги во вашата када.

Постои филм кој се вика " Big Blue" и огромна компјутерска компанија Big Blue. Но најдоброто под тоа име несомнено е Big Blue шумливата топка за капење инспирирана од океанот. Наполнете ја кадата онолку колку што е доволно да можете да си замислувате дека сте во океан и лебдете во неа. Дозволете и на лавандата која опушта и стимулирачкото масло од лимон, секојдневните грижи да ги заменат со длабоки, фундаментални мисли. 

270MKD / 200g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи