Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Бадемово масло

Бадемово масло : Има два типа на бадем, сладок и горчлив. За да добиеме бадемово масло го употребуваме слаткиот бадем (Prunus dulcis). Ботанички тие се водат како овошје и се предци на овошјата како кајсии, праски и сливи. The beautiful almond tree is a medium-sized tree with white blossoms. It is native to the... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Бадемово масло (Prunus dulcis), Млеко од Бадем (Prunus dulcis), Глицерин (Glycerine), Органски фер тргуван какао путер (Theobroma cacao), Свеж Екстракт од Dove Орхидеја (Dendrobium), Цетерил алкохол (Cetearyl Alcohol), Стеаринска киселина (Stearic Acid), Триетоноламин (Triethanolamine), Пропилпарабен (Propylparaben), methylparaben

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Celestial
крем за лице-сува и чувств.

Креми за лице  >  Ванила

L200

Хидратантен крем за осетлива кожа

Состојките кои се внимателно одбрани во овој крем делуваат ангелски на осетливата кожа. Ги оставаме ливчињата од свежите орхидеи да преноќат во бадемовото масло се додека не ги остават лековитите состојки во маслото. Потоа за да создадеме деликатен крем кој ќе ја хидрира а нема да ја иритира осетливата кожа  на веќе отстоеното масло додаваме млеко од бадем, путер од какао, екстракт од ванила и растителен глицерин. 

Главна носечка состојка е маслото од бадем

Има два типа на бадем, сладок и горчлив. За да добиеме бадемово масло го употребуваме слаткиот бадем (Prunus dulcis). Ботанички тие се водат како овошје и се предци на овошјата како кајсии, праски и сливи.

За производот

Кожата е многу важен дел од човековото тело, пропусливата на нејзината површина ја регулира влажноста на телото. Многу е важна влажноста на осетливата кожа бидејќи дехидрираната кожа станува уште поосетлива. Тенката, сува и осетлива кожа треба да биде мека и хидрирана. Celestial е хидратантен крем за осетлива кожа, внимателно направен од одбрани состојки за да создаде лесна бариера на кожата која ќе ја смири кожата и ќе го спречи нејзиното исушување.

1 395MKD / 45g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи