Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Бензил Бензоат (Benzyl Benzoate), Органско Ладно Цедено Масло од Ноќниче (Oenothera biennis), Ружина Вода (Rosa damascena), Шеа Путер (Butyrospermum parkii), Стеаринска киселина (Stearic Acid), Тинктура од Бензоинска Смола (Styrax benzoin), Триетоноламин (Triethanolamine), Кумарин (Coumarin), Хлорофлин (CI 75810), Сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), Цетерил алкохол (Cetearyl Alcohol), Бензил Салицилат (*Benzyl Salicylate), Апсолут од ружи (Rosa damascena), Линалул (*Linalool), Пропилпарабен (Propylparaben), Парфем (Perfume), Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Лимонска киселина (*Limonene), Глицерин (Glycerine), Гераниол (Geraniol), Свеж органски сок од лимон (Citrus limonum), Фарнесол (Farnesol), Органски путер од Кикирики (Arachis hypogaea), Органски путер од Семки од Тиква (Cucurbita), Органски путер од Индијски Орев (Anacardium occidentale), Органски путер од Бадем (Prunus dulcis)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Handy Gurugu
крем за раце

ТЕЛО  >  Креми за тело  >  Раце

02719

Одмор за раце кои работат напорно.

Нурнете ги дланките во содржина со густи путери: шеа путер, путер од кикирики, путер од индиски ореви и путер од бадем... Сите тие се помешани со семки од тиква и инфузија од розина вода и апсолут од рози за да се намали црвенилото и за хидратација. Ноќничето делува смирувачки на кожата, додека маслото од сина камилица делува како антисептик, а свежиот сок од лимон ја освежува кожата. 

Нанесете убав слој навечер и гледајте како магично се подобрува состојбата на дланките до утрото. 

650MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи