Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Skin's Shangri La
крем за лице- сува и зрела

Креми за лице

L278

 

 

Хидратантен Крем кој ќе ја разубави и заштити кожата од надворешните штетни влијанија. Моќна мешавина од состојки погодна за сува и зрела кожа.

 

Богат густ крем со свиленкаста текстура во чиј состав има бадемово масло, масло од јојоба, путер од какао, ммасло од јагорчевина, масло од кокос, масло од пченични никулци и восок од пчели. Сите овие состојки придонесуваат за длабока хидратација на кожата.

Исто така додадовме вода од “Унгарска Кралица” ( рузмарин потопен во вотка), свеж сок од пченични никулци, морски алги и гел од алое вера поради нивните антиоксидантни својства да и помогната на кожата. 

Главна носечка состојка е “Вода од Унгарска кралица“

Тоа е првиот парфем со алкохол направен во светски рамки. Потоа се употребувал како лековит тоник со магично дејство отколку како парфем. Го добил името Вода од Унгарска Кралица ( а покасно само Унгарска Вода). Тоа е всушност дестилат од рузмарин и алкохол. Во некои подоцна направени верзии се додаваат и цитруси и разни тревки.

За производот

Вашата кожа ќе биде нахранета и заштитена и ќе се чувствува како да е на небото. Едноставниот но прекрасен мирис на иланг иланг, ванила и листовите од темјанушка се она со што ја завршивме оваа крема.

Оваа крема е одлична за сува или зрела кожа а одлично се однесува и како ноќна крема.

Ние сакавме да го направиме овој крем со најпознатите и исклучително ефикасни состојки кои се достапни. Ние ги избравме поскапите ладно цедени масла, бидејќи со ладно пресување не се загреваат состојките и не им се оштетуваат природните својства на маслата, што значи дека се многу прекрасни и негувачки за кожата.

 

2 495MKD / 45g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи