Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Оцет од Камилица (Anthemis nobilis), Цитрал (Citral), Инфузија од Див Лешник (Hamamelis virginiana), Парфем (Perfume), Лимонска киселина (*Limonene), Масло од пачули (Pogostemon cablin), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Натриум стареат (Sodium Stearate)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Aromaco
деодорант стик за тело

ТЕЛО  >  МИРИСИ  >  Деодоранти  >  Деодоранти

L407

Одлична заштита за пазувите.

Овој цврст деодорант е полн нежни природни состојки кои ќе те освежат. Спознај ја моќта на апсорбирачката сода бикарбона и див лешник за да телото остане суво, додека антибактерискиот оцет од камилица и разладувачкото миризливо пачули ќе го остават телото да мириса свежо. Замисли го Aromaco како рол деодорант без непотребното пакување. 

Едноставно протриј го на чисти и суви пазуви. За да остане подолго време свеж чувај го во обвивката или во кутија која можеш да ја употребуваш повеќе пати. 

550MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи