Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Масло од сладок портокал

Масло од сладок портокал : The sweet orange is a flowering tree with glossy, evergreen leaves and thorny branches, and it is probably native to China and the Far East. They now grow all over the world and some of the main producers are Brazil, United States, Spain and Italy. Most of the oranges grown... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Цитрал (Citral), Боја 15510 (Colour 15510), Масло од бор (Pinus syvestris), Линалул (*Linalool), Масло од лаванда (Lavandula hybrida), Масло од елеми (Canarium commune), Цитронелол (Citronellol), Натриум лаурет сулфат (Sodium Laureth Sulfate), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Парфем (Perfume), Масло од пачули (Pogostemon cablin), Лимонска киселина (*Limonene), Масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), Масло од сладок портокал (Citrus sinensis), Лаурил Бетаин (Lauryl Betaine), Гераниол (Geraniol), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), Кокамид ДЕА (Cocamide DEA), Вински камен (Tartaric acid), Боја 14700 (Colour 14700)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Karma Bubble
пенлива купка

БАЊА  >  Пенливи купки  >  Karma

02055

Инстант подобрување на расположението со нашиот препознатлив мирис.

Маслото од сладок портокал освежува и го подигнува расположението заедно со маслото од лимонова трева. Лавандинот е во блиску сродство со лавандата и има слични својства на опуштање. Маслото од бор додава свежа, зелена нота на парфемот, додека пак маслото од елеми кое традиционално се додава за горење со темјан, додава комплексност и свежина. 

395MKD / 150g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи