Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Cosmetic Lad
крем за лице

Креми за лице

L206

  

Повеќе наменски крем за хидратација на кожата, може да се употребува и како смирувачки балзам за после бричење но немора да сте машко за да го користите

 

Кремот навистина помага за сите оние чии лица постојано се бричат а сепак сакаат да имаат убава кожа примамлива за понежниот пол..

Главна носечка состојка е свеж сок од пченчна трева

Пченицата е една од најстарите култивирани растенија чија историја датитра уште пред 10000 години.  Египетската, Кинеската и цивилизацијата од Средниот Исток ја припитомиле од  дивата трева која растела во Централна Азија.

Содржи :

Chickweed е вид на плевел – растение со бели цветови за кој се вели дека има антихистамински смирувачки ефект

Мед како антисептик.

Вода од лаванда за смирување на кожата.

Растителен лепак од лен да ја одржува мекоста на кожата

Свежа вода од зелената трева на пченицата како антиоксидант.

Алое Вера да ја освежува и лади кожата

Афрички Невен го ублажува црвенилото и ја регенерира кожата.

Благодарение на состојките измешани во овој крем тој има повеќе намени: може да се употребува како секојдневен хидратантен крем, како крем за бричење или за после бричење да го употребувате кога сте изгорени од сонцето или после вежбање за освежување и хидратација на кожата.

Производот кој го направи Хелен  содржи есенцијални масла од мандарина и сандаловина кои придонесуваат за неодоливиот мирис кој потсетува на сладолед од мандарина. Навистина вкусно.

1 295MKD / 45g

потрошено

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи