Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), Мелени бадеми (Prunus dulcis), Апсолут од ружи (Rosa damascena), Парфем (Perfume), Глицерин (Glycerine), Каолин (Kaolin), Хлорофилин (CI 75810, Aqua), Екстракт од Коприва, Рузмарин и оцет од Ориз (Urtica dioica and Rosmarinus officinalis), Ориз (Oryza sativa), Масло од Жалфија (Salvia officinalis)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (2)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Herbalism
-комбинирана до масна кожа

Чистачи за лице

L2770

Прочистувачка и ексфолирачка е ролна за комбинирана и проблематична кожа.

Зелено и меко направено од пудра од билки кои се одлични за кожата. Herbalism длабински ќе исчисти со глина, со мелените бадеми ќе направи ексфолијација, ќе ја оживее кожата со рузмарин, копривата во прав ќе ја исчисти нечистотијата а маслото од камилица ќе ја смири кожата.

Секако, пијте по 2 литри вода дневно, пешачете барем 3 километри, не пушете и јадете барем 5 парчиња овошје на ден и помогнете и на вашата кожа да биде фантастична. Herbalism навистина прави магија, но и вие треба да сторите нешто.

595MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи