Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Каламин Пудра (Calamine Powder), Масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), Екстракт од карагенан алги (Chondrus crispus), Ситна морска сол (Fine Sea Salt), Глицерин (Glycerine), Гел од ирска мов (Chondrus crispus), Парфем (Perfume), Масло од пачули (Pogostemon cablin), Органски алое вера гел (Aloe barbadensis), Каолин (Kaolin), Морска алга Нори (Algae)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (1)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Aqua Marina
чистач за нормална кожа

Чистачи за лице  >  Морски алги

L2175

Омекнувачки чистач за кожа.

Aqua Marina е смирувачки и ефективен чистач кој претставува вистинска радост за користење. Изгледа како розова крема завиткана во алги, толку мека и нежна што повеќе ќе сакате да си играте отколку да го миете лицето. Нанесете, измасирајте, исплакнете и вашата кожа ќе биде помазна, ќе мириса слатко и ќе изгледа поздраво и освежено. Содржи каламин и алое вера за да ја смири изиритираната кожа посебно кога иритациите настанале како последица од сонце или ветер. Каолинот длабински ја чисти и малку ја затегнува кожата. Веднаш видливиот резултат е помазна , помека, на изглед затегната, здрава и освежена кожа.

695MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи