Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Масло од пачули : Patchouli oil is extracted from the dried grass of the Pogostemon cablin plant by steam distillation. Patchouli is a bushy herb, belonging to the mint (Labiatae, syn. Lamiaceae) family. It can grow up to about 3 feet and has long stems with pink or white flowers. Though it is native... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Цитрал (*Citral), Масло од бор (Pinus syvestris), Линалул (Linalool), Масло од лаванда (Lavandula hybrida), Масло од елеми (Canarium commune), Натриум стареат (Sodium Stearate), Натриум лаурил сулфат (Sodium Lauryl Sulfate), Натриум хидроксид (Sodium Hydroxide), Натриум хлорид (Sodium Chloride), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Парфем (Perfume), Масло од пачули (Pogostemon cablin), Масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), Вода (Aqua), Глицерин (Glycerine), Гераниол (Geraniol), Цитронелол (*Citronellol), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), Боја 18050 (Colour 18050), ЕДТА (EDTA)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Karma Soap
сапун за тело

БАЊА  >  Сапуни  >  Сапуни  >  Karma

L496

Егзотичен сапун кој ќе Ве транспортира од секојдневието.

Ако се разбудивте со непријатно чувство, оваа мешавина од пачули и цитруси наскоро ќе Ве спреми за денот. Даваат поинаков егзотичен и релаксирачки елемент на сапунот, додека освежителната мешавина на масла од лавандин, бор, сладок портокал и лимонова трева го прочистуваат умот и Ве подготвуваат за денот кој следи.

395MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи