Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Медова вода

Медова вода : We make our own honey water based on an ancient recipe found by Mark Constantine. The recipe blends honey with tincture of benzoin (styrax benzoin) and rose oil diluted in water. A prized 19th century beauty tonic called ‘Virgin's milk’ was also traditionally made with tincture of benzoin and rose... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Екстракт од Алое Вера (Aloe barbadensis), Восок (Cera alba), Бензил бензоат (*Benzyl Benzoate), Линалул (*Linalool), Масло од репка и кокосово масло (Brassica napus and Cocos nucifera), Натриум хлорид (Sodium Chloride), Натриум хидроксид (Sodium Hydroxide), Натриум лаурил сулфат (Sodium Lauryl Sulfate), Натриум стареат (Sodium Stearate), Масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), Тетранатриум Едитронат (Tetrasodium Etidronate), Титаниум диоксид (Titanium Dioxide), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Вода (Aqua), ЕДТА (EDTA), Медова вода (Aqua), Глицерин (Glycerine), Екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), Парфем (Perfume), Лимонска киселина (*Limonene), Масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Honey I Washed The Kids
сапун за тело

ТУШИРАЊЕ  >  БАЊА  >  Сапуни  >  Сапуни  >  Honey, I Washed...

L842

Мириса поблиску до карамела отколку сапун... Го подобрува расположението и кожата.

Нежен за детска кожа, имате чувство дека се миете со крем бруле во цврста форма. Овој сапун содржи масла од бергамот и сладок див портокал кои ќе го освежат расположението, како и мед и алое вера за целосно смирување и хидратација.

295MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи