Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Сушени рибизли

Сушени рибизли : Black corinth is a small, dark purple seedless grape, which is very sweet. These grapes are also known as Zante currant, which refers to the Greek island where they first grew. Black corinth are mainly dried for confectionery and baking. These small grapes are grown in Greece and Australia; they... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), Сушени кајсии (Prunus armeniaca), Сушени малини (Vaccinium macrocarpon), Сушени рибизли (Vitus vinefera), Масло од олибанум (Boswellia carterii), Титаниум диоксид (Titanium Dioxide), Тетранатриум Едитронат (Tetrasodium Etidronate), Натриум хидроксид (Sodium Hydroxide), Натриум хлорид (Sodium Chloride), Масло од репка и кокосово масло (Brassica napus and Cocos nucifera), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Вода (Aqua), Глицерин (Glycerine), ЕДТА (EDTA), Парфем (Perfume)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Sultana of Soap
сапун за тело

ТУШИРАЊЕ  >  БАЊА  >  Сапуни  >  Сапуни

L2609

Најмекиот допир!

Ако си ја чувствувате кожата посува од било која пустина, тогаш Sultana of Soap е оазата на Вашиот живот. 

Полна сушени овошја: кајсии, брусници и рибизли кои се потопени во масло од олибанум ќе ја омекнат и смират кожата оставајќи кремава удобност и смиреност во расположението. Маслото од бергамот ќе даде сончево освежување на овој веќе богат сапун. 

320MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи