Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Етерично масло од ванила : Vanilla beans (pods) are the dried unripe fruits the orchid Vanilla planifolia. Every flower is pollinated by hand and each blossom produces a single bean that is normally harvested after 8/9 months. The unripe beans are picked when yellowish in colour and are boiled in water for 3 minutes. They... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Млеко од Бадем (Prunus dulcis), Натриум лаурет сулфат (Sodium Laureth Sulfate), Лаурил Бетаин (Lauryl Betaine), Лаурет 4 (Laureth 4), Вински камен (Tartaric acid), Боја 45410 (Colour 45410), Боја 17200 (Colour 17200), Боја 14700 (Colour 14700), Какао путер (Theobroma cacao), Кокамид ДЕА (Cocamide DEA), Кандирани цветови (Candy Flowers), Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Парфем (Perfume)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Creamy Candy
пенлива купка

БАЊА  >  Пенливи купки  >  Think Pink

L134

За сите кои сакаат мирис на слaтки колачиња со ванила.

Ако во секојдневието без проблем посегнувате по слатко колаче за да се расположите, оваа пенлива купка ќе заврши работа за во бањата. Слаткиот мирис на шеќерна волна ја крева енергијата и расположува. Исто така ќе даде екстра хидратација, за разлика од обичната пенлива купка бидејќи содржи мешавина од бадемово масло и парчиња путер кои се растопуваат во водата, давајќи свиленкаста текстура на кожата. 

265MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи