Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Свеж органски сок од лимон

Свеж органски сок од лимон : The origin of Lemon is not known, but it can be found growing in Asia and East India and Italy. We use Sicilian Lemons and buy these from our supplier in Sicily. Citrus limonum is a thorny, evergreen tree with irregular branches, bearing glistening, oval leaves. Its flowers are white-and-pink... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Цитрал (Citral), Кора од органски портокал (Citrus Aurantium dulcis), Парфем (Perfume), Кора од органски лајм (Citrus aurantifolia), Кора од органски лимон (Citrus limonum), Линалул (*Linalool), Свеж органски сок од портокал (Citrus Aurantium dulcis), Пченкарно брашно (Zea mays), Вода (Aqua), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Масло од репка и кокосово масло (Brassica napus and Cocos nucifera), Натриум хлорид (Sodium Chloride), Натриум хидроксид (Sodium Hydroxide), Натриум лаурил сулфат (Sodium Lauryl Sulfate), Натриум стареат (Sodium Stearate), Тетранатриум Едитронат (Tetrasodium Etidronate), Масло од лајм (Citrus aurantifolia), Гераниол (Geraniol), Масло од грејпфрут (Citrus paradisi), Глицерин (Glycerine), Цитронелол (Citronellol), ЕДТА (EDTA), Свеж органски сок од лимон (Citrus limonum), Свеж сок од органски лајм (Citrus aurantifolia), Лимонска киселина (*Limonene), Масло од лимон (Citrus limonum)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Sexy Peel
сапун за тело

ТУШИРАЊЕ  >  БАЊА  >  Сапуни  >  Сапуни

L2610

Ослободете се од слоевите на умор.

Цитрусен сапун полн ексфолирачки кори од портокал, лимон и лимета во комбинација со свежо исцеден сок кои како мешавина се одличен почеток на денот. 

Ова е еден од нашите сапуни кои за најкратко време го разведруваат расположението. Свежите сокови од лимон и портокал се одлични за помасна кожа бидејќи природно ја чистат и се полни со овошни ензими кои ја балансираат кожата и го освежуваат тенот.

320MKD / 100g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи