Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Масло од лаванда

Масло од лаванда : There are about 25-30 different species of lavender belonging to the Labiatae family and we only use a few of these. French lavender oil (Lavandula angustifolia) comes from Provence. Lavendin oil (Lavandula hybrida) comes from a hybrid plant, developed by crossing true lavender and lavender spike. Lavender oil is the... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Бензоин Ресиноид (Styrax tonkinensis pierre), Масло од Иланг Иланг (Cananga odorata), Кумарин (Coumarin), Лимонска киселина (Citric Acid), Линалул (*Linalool), Етерично масло од Тонка (Dipteryx odorata), Натриум лаурет сулфат (Sodium Laureth Sulfate), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Парфем (Perfume), Масло од лаванда ((Lavandula angustifolia)), Лаурил Бетаин (Lauryl Betaine), Светки (Polyethylene terephthalate and Acrylates copolymer), Вински камен (Tartaric acid), Боја 45410 (Colour 45410), Боја 42090 (Colour 42090), Боја 17200 (Colour 17200), Боја 14700 (Colour 14700), Кокамид ДЕА (Cocamide DEA)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Twilight
шумлива купка

БАЊА  >  Шумливи купки  >  Лаванда

L3157

Ако се почувствувате дека Ви бега сонот..

Оваа комбинација од есенцијални масла ќе Ви помогне да се подготвите за добар одмор. Како што Twilight плови по површината, бојата се затемнува како зајдисонцето и станува потемно, претварајќи ја водата во светкаво темно виолетова. 

Мирисот е скроен само за да Ви помогне со заспивање: лавандата смирува, го прочистува умот која се користи во ароматерапијата за смирување на инсомнија и да поттикне мирен сон. Смолата бензоин и тонка Ве повикуваат на пијалок од млечна карамела помешана со добро бренди за дополнително опуштање.. 

295MKD / 180g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи