Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Какао путер

Какао путер : The cacao tree (Theobroma cacao – ‘the food of the gods’) is native to tropical America and can grow up to approximately thirty feet tall. The tree yields fruit in its fourth year in the form of dark red or brown pods. These pods, in turn, yield up to fifty... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Лимонска киселина (Citric Acid), Какао путер (Theobroma cacao), Парфем (Perfume), Сода бикарбона (Sodium Bicarbonate), Синтетички мошус (Synthetic Musk), Масло од Иланг Иланг (Cananga odorata)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Butterball
шумлива купка

БАЊА  >  Шумливи купки  >  Ванила

L4

Aко имате сува и чувствителна кожа, тогаш ова е шумливата купка на Вашиот живот!

Откога ќе се стопат парчињата какао путер, Вашата кожа ќе се обвие со лесна обвивка која мириса неверојатно добро. Маслото од иланг иланг се користи во ароматерапија за смирување на стрес и депресија, како и за релаксирање на централниот нервен систем. Ослободува од гнев, паника и страв. 
Исто така оваа шумлива купка е легендарно добра за детската кожа. Омекнува, и е одлична за смирување пред заспивање. 

195MKD / 95g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи