Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Натриум лаурил сулфат (Sodium Lauryl Sulfate), Органски фер тргуван какао путер (Theobroma cacao), Глицерил стеарат и PEG-100 Стеарат (Glyceryl Stearate & PEG-100 Stearate), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Парфем (Perfume), Hibiscus Extract (Hibiscus sabdariffa), Стеаринска киселина (Stearic Acid), Фер Тргуван Шеа Путер (Butyrospermum parkii), Цетерил алкохол (Cetearyl Alcohol), Масло од Камелија (Camellia japonica), Органско Масло од Јојоба (Simmondsia chinensis), Organic Macadamia Nut Oil (Macadamia ternifolia), Ладно цедено кокосово млеко (Cocos nucifera), Cupuacu Butter (Theobroma grandiflorum), Етерично масло од јасмин (Jasminum grandiflorum), Масло од Иланг Иланг (Cananga odorata), Масло од чемпрес (Cupressus sempervirens), Масло од палмароса (Cymbopogon martinii), Цвет од јасмин (Jasminum officinale), Гераниол (*Geraniol), Лимонска киселина (*Limonene), Линалул (*Linalool), Бензил алкохол (Benzyl Alcohol)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Godiva
цврст шампон и регенератор

КОСА  >  Регенератори  >  Шампони  >  Цврсти регенератори  >  Цврсти шампони

L2392

Божица за косата.

Нема потреба од скромност при признавање дека имаш неверојатно добра коса... Која ќе ја забележиш веднаш по миењето со овој шампон. Godiva ја чисти и регенерира косата со масла и путери од јаткасти плодови, а потоа ја остава косата полна мириси на јасмин. Ставивме многу путери и масла за покрај регуларното миење да ја регенерираме и омекнеме косата: какао путер, купуаку путер, шеа путер, масло од камелија, масло од макадемски орев и екстра девствено кокосово масло.

Сметаме дека веќе нема потреба да се криеш дома... Слободно можеш да ги парадираш улиците со својата прекрасна и сјајна коса. 

595MKD / 55g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи