Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Амониум Лаурет Сулфат (Ammonium Laureth Sulphate), Дехидриран кокос (Cocos nucifera), Цетерил алкохол (Cetearyl Alcohol), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Вода (Aqua), Свеж органски сок од лимон (Citrus limonum), Глицерил стеарат и PEG-100 Стеарат (Glyceryl Stearate & PEG-100 Stearate), Парфем (Perfume), Инфузија од Лен (Linum usitatissimum), Fresh Papaya (Carica papaya), Лаурил Бетаин (Lauryl Betaine), Fresh Free Range Eggs (Fresh Free Range Eggs), Органски фер тргуван какао путер (Theobroma cacao), Ладно цедено кокосово млеко (Cocos nucifera), Шеа Путер (Butyrospermum parkii), Органско Масло од Јојоба (Simmondsia chinensis), Путер од Авокадо (Persea gratissima), Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), Бензоин Ресиноид (Styrax tonkinensis pierre), Органско Ладно цедено масло од Маслинки (Olea europea), Екстракт од Алканет (Alkanna tinctoria), Ланолин (Lanolin), Кумарин (*Coumarin)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Curly Wurly
кокосов шампон-сува и виткана

КОСА  >  Шампони  >  Течни шампони

L2686

Апсолутно прекрасно, без конзерванси, кокосов и ванилин шампон што ќе ги смири и скроти локните и заплетканите прамени. 

Curly Wurly е преполн со природен хранлив кокос и купишта природни путери кои ќе ја изнегуваат и смират сувата и разлетана коса а истовремено ќе го спречат заплеткувањето.

995MKD / 220g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи