Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Цитрал (Citral), Линалул (*Linalool), Парфем (Perfume), Еугенол (Eugenol), Масло од каранфилова пупка (Eugenia caryopyllus), Цитронелол (Citronellol), Лимонска киселина (*Limonene), Какао путер (Theobroma cacao), Гераниол (Geraniol), Индиго билка (Fera tinctoria), Пудра од Ирска мов (Chondrus crispus)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Caca Noir
кна за коса

КОСА  >  Кни

L683

Чиста персијска кна помешана со индијско индиго 

Тоа е древна индијска традиција да се меша црвена кна со ферментиран, исушен корен од индиго, за коста да добие јак темен сјај. Да бидеме искрени индигото е скапо, па затоа насекаде можат да се најдат кни со синтетичко индиго, но ние се држиме понастрана од таквите. Caca Noir на Lush содржи црна кна, како путер, црвена кна со пудра од индиго, мелено кафе, масло од каранфилче за мирис и ирска мов и алги за омекнување.

995MKD / 325g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи