СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Млеко од Бадем (Prunus dulcis), Шеа Путер (Butyrospermum parkii), Парфем (Perfume), Линалул (*Linalool), Лимонска киселина (*Limonene), Мед (Honey), Глицерин (Glycerine), Какао во прав (Theobroma cacao), Какао путер (Theobroma cacao), Масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), Бензил бензоат (*Benzyl Benzoate), Масло од сладок див портокал (Citrus sinensis)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Soft Coeur
путер за тело

Путери за тело и масажа  >  Honey, I Washed...

L2132

Дај малку љубов! И... Цела ќе се врати кај тебе! 

За вљубениците на слатки мириси, оваа плочка за масажа има неповторлив и незаборавлив мирис на карамела. Додадовме масло од бадеми на какао путерот и шеа путерот како база за да може плочката брзо да се топи на кожа. Центарот од мед и какао во прав ќе ја остават кожата со сладок мирис.

Едноставно протријте го ова колаче по кожата за вкусен мирис и мека кожа. 

350мкд / 30g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи