Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Важна состојка

Ладно цедено кокосово млеко

Ладно цедено кокосово млеко : Палмите со кокос (Cocos nucifera)  растат во земјите со топла клима како Полинезија, Малезија и Јужна Азија. Дрвото цвета и има плодови во текот на целата година а секој месец расте по еден цвет од кој се формираат шест до дванаесет лушпи. На нив им е потребно скоро една година... Прочитај повеќе...

Квантитативни состојки

Ние ги купуваме нашите состојки од добавувачи кои не тестираат на животни

Глицерил стеарат и PEG-100 Стеарат (Glyceryl Stearate & PEG-100 Stearate), Ситна морска сол (Fine Sea Salt), Cetearyl Alcohol & Sodium Lauryl Sulfate (Cetearyl Alcohol & Sodium Lauryl Sulfate), Ладно цедено кокосово млеко (Cocos nucifera), Цетерил алкохол (Cetearyl Alcohol), Toothed Wrack Seaweed (Fucus serratus), Свеж органски сок од лимон (Citrus limonum), Органско Масло од Јојоба (Simmondsia chinensis), Свеж сок од органски лајм (Citrus aurantifolia), Пропилен гликол (Propylene Glycol), Парфем (Perfume), Глицерин (Glycerine), Етерично масло од ванила (Vanilla planifolia), Масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), Етерично масло од јасмин (Jasminum grandiflorum), Масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), Candelilla Wax (Euphorbia cerifera), Титаниум диоксид (Titanium Dioxide), Гераниол (Geraniol), Линалул (*Linalool), Кумарин (*Coumarin), Лимонска киселина (*Limonene)

     Природни состојки      Безбедна синтетика

Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Коментари (0)

Вашето име:

Вашиот коментар:

Оцена:

star 1
star 2
star 3
star 4
star 5


Внесете го кодот од сликата:

Додадете коментар

Big Solid Conditioner
цврст регенератор

КОСА  >  Регенератори  >  Цврсти регенератори  >  Морски алги

03738

Тврд регенератор за коса со близу 30% кокосово масло за да ја скроти и навлажни косата.

Содржи и канделила восок и масло од јојоба за сјај и подобрување на состојбата на косата, масло од лимон за дополнителен сјај кој ќе го имате во изобилство, инфузија од морски алги за да ја чувствувате косата лесна а воедно да добиете и омекнување, изобилие од растителен глицерин за обложување и навлажнување на влакното и парфем од ванила, масло од ветиверт, апсолут од јасмин и масло од бергамот кој го прави овој регенератор прекрасен и неодолив.

 

495MKD / 50g

Залиха

Додај во листа на посакувани производи

Слични производи