Смирувачко мече со лаванда и тонка

Sleepy bear

Бомба за во када

Sleepy bear

295ден

150ден

Парче

Пред спиење, наполнете си када и пуштете го ова мече да плови и да шуми низ водата. Содржи фер тргуван и органски путер од какао и овес кои ќе ве подготват за слатки соништа, правејќи ја вашата вода за капење мека како топло ќебе - совршена дури и за најчувствителната кожа. Влезете и одвојте момент за себе бидејќи мешавината на смирувачка лаванда, тонка и иланг -иланг ќе ви помогне целосно да се опуштите. Кога сте подготвени, излезете од кадата и тргнете на пат кон земјата на соништата. 


Како се користи:
Наполни ја кадата и пушти ја купката во вода. Твоето мече ќе плови наоколу додека се релаксираш.


Начин на чување:
На ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, оризов скроб, титаниум диоксид, парфем, масло од лаванда, бензоин смола, абсолут од тонка, масло од иланг иланг, цвет од лаванда, фина овесна каша, фер тргуван органски какао путер, вода (Aqua), талк, густин, глицерил стеарат, PEG-7 глицерил кокоат, допропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *бензил бензоат, *кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 45410, боја 42090:2, боја 45410:2, боја 77491, боја 42090, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден

Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Snow Dragon
Бомба за во када
Цитрусен змеј

250ден / Парче
Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден

A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г