Апсолутна експлозија од остри мириси и ладни бои

Snowball

Бомба за во када

Snowball

395ден

195ден

Парче

Направено рачно и без калап, Snowball се легитимни... речиси... снежни топки! Фрлете ја во кадата и веднаш се претвора во море од млазови со мирис на нане и еукалиптус. За љубителите на нашиот Outback Mate сапун, ќе сакате да ја пробате прво оваа купка! Плус, нејзината снежна надворешност се топи брзо за да открие прекрасна боја што ќе ја обои вашата вода.
И исто како и вистинскиот снег, овој продукт нема да трае вечно, побрзајте додека ги има овие снежни топки.


Како да се користи:

Купката пуштете ја во полна када за да ги  почувствувате нејзините остри мирисни ноти кои ќе ве остават освежени.

Како да складирате:

Чувајте ја оваа рачно притисната бомба за бањање некаде на ладно и суво место додека не сте подготвени за експлозија.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, масло од еукалиптус, масло од лимонова трева, масло од луто нане, титаниум диоксид, тартар крем, вода (Aqua), допропилен гликол, калциум натриум боросаликат, натрум коко сулфат, кокамидопропил бетаин, кајал оксид, *цитрал, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Бомба за во када
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
Hey! Hollywood!
Бомба за во када
Освежувачки пеперминт и празничен сјај

195ден 395ден

Butterball
Бомба за во када
Кожа за десерт

195ден / Парче
Vegan
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

350ден / Парче
Big Blue
Бомба за во када
Нека испловат грижите

285ден / Парче
Limited Edition
-50%
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

160ден 320ден

Limited Edition
Vegan
-50%
The Golden Pudding
Бомба за во када
Млазови од топли бои и цитрусна арома

195ден 395ден

Ickle baby bot
Бомба за во када
Приспивна светло сина купка со лаванда

180ден / Парче