Топол и сладок чај за омекнување на кожата

The elephant in the tea room

Бомба за во када

The elephant in the tea room

450ден

Парче

Внесете го овој пресладок чајник во вашата бања и уживајте во елегантниот мирис на чај и бисквити.

Претворете ја вашата бања во необична забава со чај со овој скапоцен чајник во форма на слон. Спуштете го во водата и гледајте како се врти во ноти од розова и сина боја, додека брашно од соја што ја омекнува кожата. Нека познатиот мирис на чај и бисквити се провлекува низ воздухот, балансирајќи ја сладоста на смирувачката бензоинска смола со цветен бергамот за смирувачки ефект. Бомбата за капење „Слон во чајната соба“ е навистина магично искуство и е совршен подарок за некој посебен, без разлика дали е сам или во комбинација со пакет други продукти.


Како да се користи:

Легнете во полна када, па додајте миризлив бергамот и малку млеко од соја. Донесете попладневен чај во вашето време за капење со оваа бомба за во када која ќе ви донесе спокој и слатка ароматерапија.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Perfume, Bergamot Oil, Lemon Myrtle Oil, Benzoin Resinoid, Soybean Flour, Powdered Gunpowder Tea, Organic Sencha Tea Powder, Titanium Dioxide, Water (Aqua), Disodium Lauryl Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Dipropylene Glycol, *Citral, Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool, Colour 45410:2, Colour 15850:1, Colour 45410:1, Colour 42053, Colour 42090, Colour 14700, Colour 17200 Natural Ingredients

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Think Pink
Бомба за во када
Бранови од розева фантазија

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Light the night
Бомба за во када
Опоен јасмин и слатка ванила за Бајрам

260ден / Парче
Limited Edition
Atom Heart Mother
Бомба за во када
Мечтаење за летните денови

350ден / Парче
Ново
The Experimenter
Бомба за во када
Бања со филм во боја

495ден / Парче
Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Blackberry
Бомба за во када
Боровинка за подобро расположение

295ден / Парче
Sakura
Бомба за во када
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Limited Edition
Jasmine
Бомба за во када
Елегантна и цветна

295ден / Парче